Jump to content

trosi ulje samo na plinu??!!


Recommended Posts

zar nije da ti japanski auto znaju cesto na pli pojesti gumice? Još dok sam imao brava govorili su mi da ja necu imati problema ko japanski auti sa plinom

 

Na vecinu japanskih auta se pri ugradnji plina dodaje poseban spremnik za spec. ulje (kojeg trosi oko 1/2 lit na 10.000km) koje dodatno hladi i podmazuje ventile.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

to ulje ti je prodavanje muda pod bubrege ko i oni magneti...to govno radi na principu potlaka i tako si povlači što je zadnje govno jer kapa na jednom j+mjestu u usisnu granu,zasere čitav usis i samo dio ventila ga osjeti

 

bacio sam to govno nakon što se deseti put u mjesec dana raštelalo,pridržavat se pravila za vožnji na plin i voziš se bez ikakvih problema i ikakvih dodataka

Link to comment
Share on other sites

Ah so.

Još nisam provjeravao ulje na svom motoru, biti će zanimljivo - imam cca 150kkm, od toga cca 60kkm od uređivanja glave zbog brtve koja je pišala (radio bivši vlasnik).

Plin sam ugradio pred cca 2 tjedna a prešao sam cca 2000km :D - možda je već na minimumu.

Link to comment
Share on other sites

čudno da je dihtung glave prdnuo već na 90k

meni ni 1.4 nije trošio niš ulja (imao je 170k bez otvaranja, kod mene na plin nekih 10k) tak da nebi trebao ni tvoj

 

Dihtung glave je prdnuo bivšem vlasniku na cca 90kkm.

To je promjenjeno, ali mi motor nije trošio ništa ulja od kada je kod mene (zadnjih 30kkm).

Kod zamjene (svakih 10kkm) je ulje još uvjek bistro, ali sad kada sam prešao na plin će zamjena biti svakih 20kkm kako je i propisano tvroničkim uputstvima.

Link to comment
Share on other sites

Iskreno se ne sjećam da li sam uređivao glavu prije ili poslije millteka,jebiga to je bilo prije 3 godine. Imaš na vortexu negdje sam vidio thread gdje je ekipa objasnila kako se testira ako sumnjaš u gumice. Znam da je jedna od metoda bila tipa, spusti se niz nizbrdicu u npr. 4 brzini i pusti gas ako počne dimiti onda su gumice u banani.. tak nešto

Edited by Gonzaga
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...