Jump to content

trosi ulje samo na plinu??!!


Recommended Posts

Mazda mi trosi fino posteno ulja. Tipa i do 1L na 1000km. I to ako se vozim vise laganini. Ako stisnem, onda sise :lol: Ja mislio ok trosi ulje, ipak je prosla preko 200k. Ali ne dimi, antifriz je cist, motor suh, kompresija dobra...:huh: I sad jos skuzim da na benzinu ne trosi ulje :huh: Koji kurac :huh: Znaci samo na plinu trosi ulje. Bar mi se tako cini.

 

Mozda ima one neke mazalice, jel moze zato trosit ulje? Ima neko neku ideju?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ja mislim da je malo drugačija situacija... gumice ventila.. pošto kad plin ulazi preko ventila i vođice hladi ga i gumice lagano "otvrdnu" te nisu toliko u kontaktu s ventilom pa malo ulja proleti pored njih... možda se varam a možda ne ;)

Link to comment
Share on other sites

ja mislim da je malo drugačija situacija... gumice ventila.. pošto kad plin ulazi preko ventila i vođice hladi ga i gumice lagano "otvrdnu" te nisu toliko u kontaktu s ventilom pa malo ulja proleti pored njih... možda se varam a možda ne ;)

Plin ulazi zagrijan na 60-80C i nist ne hladi. Tj toplije je od zraka. A benzin hladi.

Nikad se niste pitali zasto ulje na plinasu izade van iste boje kao dok se uljevalo, a na benzincu izade crne boje?

Link to comment
Share on other sites

Plin ulazi zagrijan na 60-80C i nist ne hladi. Tj toplije je od zraka. A benzin hladi.

Nikad se niste pitali zasto ulje na plinasu izade van iste boje kao dok se uljevalo, a na benzincu izade crne boje?

 

a čuj.. sitacija je takva da ili su gumice ventila ili uljne karike... e sad ja sam prošao školu u nazad 10god. na plinu da prije ugradnje uredim glavu motora i nisam ima do sad problema s potrošnjom ulja (situacije kao ova) tako da sunjam u.... glavu ;)

Link to comment
Share on other sites

ne dimi jer imas katalizator

 

Da fakat, naviko sam na auto bez katalizatora :lol:

 

koji motor imas ?

Trosenje ulja si primjetio vec prije ili je to nakon zadnje izmjene ?

 

2.0. Ma koliko pamtim trosi od kad ga imam (cca 2 god), mozda malo vise trosi s vremenom...:huh:

 

 

 

Sve mi je jasno da moze trosit i tak to (uljne karike i gumice), ali ne kuzim zas ne trosi na benzinu, a trosi na plinu. Jos sam se ovaj tank i puno zesce vozio, trebao je maznut litricu ulja sam tak :lol: Ovo je prvi tank da sam cijeli bas vozio samo na bezin i ono gledam koji kurac prvi put ne trosi ulje. Vidjet cu sad kak ce bit dalje, jel to pravilo ili neka luda slucajnost.

 

Jel vrijede sto oni neki aditivi da se smanji potrosnja?

Edited by Outlaw
Link to comment
Share on other sites

to kod tebe je mazda mzr/ duratec 2.0 150ks?

 

200k?

nebi bas smio trosit ulje osim kad ga vrtis u crveno, e taj motor onda zna popit ulja.

ako ga ipak trosi, trosi i na plin i na benzin, samo ga na plin mozda vise stisces.

 

ove spike sa 3kile cadje u karteru zaboravi, to je najgluplja izjava koju sam cuo jos od izuma kotaca.

a i ona da ulje izlazi crno iz kartera, iz tog motora ulje izisje zuto nakon 15kkm. skoro ko kad si ga ulio.

 

btw

ako ti treba imam cjeli taj motor dupli, prekovan :)

Link to comment
Share on other sites

Nemogu potvrditi da je istina, ali motori koji rade na plin imaju malo veću radnu temperaturu nego kad rade na benzin.

Pratim brzinu zagrijavanja motora kada mi elektronika prebaci na plin i motor se nešto malo brže zagrije u odnosu na benzin, iako to može biti samo subjektivno, pa možda griješim.

Možda zbog povećane temperature dolazi do takvih stvari ?

Link to comment
Share on other sites

Prije dva mjeseca mijenjao gumice na Mazdi 323 1.8 16v koja je isto trosila puno ulja (preko 1l na 1000km) i vise ne trosi niti kapi.

 

zar nije da ti japanski auto znaju cesto na pli pojesti gumice? Još dok sam imao brava govorili su mi da ja necu imati problema ko japanski auti sa plinom

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...