Jump to content

nategnuta guma misljenje?


Recommended Posts

ovak da cujem i vase misljenje. svi svasta pricaju, svi govore svasta. da se oslabi bocnica, da to nece puno drzat, da ce to puknut,izut se i slicno

radi se o gumi 205 40 na 9j, ili bilo kojoj nategnutoj malo jace

 

149903-613.jpg

Link to comment
Share on other sites

205 40 na 9j je stvarno malo previse :D cak i za moj ukus...

na 9j je ok 215 40

iskreno,nikad nisam imao problema. neki dan skinuo 225 40 r18 koje su bile na 7,5j

stavio 215 40 r18 na 8j i 9j i auto puno manje "pliva".sad ili me vara osjecaj ili neznam sta,ali kao da sam dobio na direktnosti volana..mozda zbog felgi koje dolaze sa distancerima od 25 mm naprijed,ali auto mi se vozi puuuuno bolje na ovoj novoj opciji.

Link to comment
Share on other sites

Racunaj samo da stvarno jako ovisi kolikoo ce to nategnuto izgledati o tome koja je guma u igri. Zato ono kod mene i ne izgleda tak jako navuceno i meni je to taman na granici (Continental gume). Federal i takve "low budget" gume izgledaju pun nategnutije i navodno vole pucati bocnice od nategnutosti...

Link to comment
Share on other sites

To dosta ovisi o modelu gume. Ja imam zimske Goodyear Ultragrip 8 225 40 R18 na 8J koje izgledaju jako navućeno, tj dosta nagnute i ljetne Dunlop SportMaxx TT 225 40 R 18 isto na 8J koje izgledaju kao balonke - strše izvan ruba felge bočnicom. Zato mi te zimske puno bolje izgledaju ali to je opet 225 na 8J dosta normalnije, dok ovo gore na tvojoj slici je pretjerano i s time ne prolaziš na tehničkom

Link to comment
Share on other sites

Ako je kocka u pitanju, a pretpostavljam da je

- za drift je OK

- za svaki dan je tako-tako zbog cambera na zadnjem kraju kocke. Hoće bočnica oslabiti i izbiti bubreg ili jednostavno puknuti nakon 3-4 sezone takve vožnje.

Pričam konkretno o E30 cabrio sa 9x16 borbetkama i 215/40/16.

Link to comment
Share on other sites

Nije kocka. Daily drive je auto.A cambera nebude iza tj bit ce noramalni nagib . Gume ce vjerojatno bit faken ziex 914 . Samo jos moram saznat dal imaju reinforced bocnicu

 

 

 

ja imam falken al FK-452 na felgama.. iza je rastegnuta taman na 10J et 18.

jako dobra guma za stretch ;)

Link to comment
Share on other sites

e da sorry...nisam to napisao.

 

245 35, a kad sam prodao B1 ,kupac je pred mojim očima na to stavio,znači na zadnju 10J 225 45 gume i to je odvratno,na unutarnjem rubu se praktički vozi.

 

na ovim mojima sad fino viri obruč felge,taman...nebi bas pretjerivao.al usredotočio sam se da ti napišem marku gume tj da mam Falken i da je za rastezanje super.

pratim malo njemačke bmw forume,bimmer,syndikate i to pa stavljaju masa njih falken za stretch. ;)

 

 

nece ti ovo sto zelis bit malo too much? :)

Edited by mario328i
Link to comment
Share on other sites

Da i ja napišem koju...kod mene je 195/40 17 Falken Ziex 912 na 8j i navučenije je nego 205/40 17 na 9j kod Rende...

Kao što su ti već i pisali stretch jaaako ovisi od gume do gume...konkretno taj novi Falken Ziex 914 ti se ne razvlači više tako kao što se 912 razvlači...

Još jedna informacija koju sam dobio neki dan od dečka od kojeg sam uzeo gume i felge...on je prednje pumpao na 3.6, a zadnje na 3.4 baš zbog tog trganja bočnice i sličnih nuspojava jer takva guma tek kada je "prenapumpana" dobro sjeda s gaznom površinom...ovo samo prenosim što je meni rečeno i volio bi da netko potvrdi ako zna...

 

I slika dok su još bile kod bivšeg vlasnika:

7181002049_5d05650d33_z.jpg

I slika gdje se bolje vidi stretch:

imag0173tn.jpg

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...