Jump to content

Reparacija celjusti


Recommended Posts

Zanima me kako se vade klipovi iz celjusti bezbolno... radi se o ford sierri celjustima... znam da se neki moraju zakrenuti pa vaditi al na ovim celjustima nema utor za "odvijanje" pa vjerojatno idu samo ravno van..zanima me dal postoji neki alat il nacin na koji se vade a da nesto ne unistim ...hvala

Link to comment
Share on other sites

Ako je čeljust na autu onda samo pumpaj kočnicu da klip sam izađe, ionak buš vjerojatno mijenjal ulje pa nek iscuri.

 

A ak je klip zahrđal onda nit sa zrakom nebu išlo pa ti je jedino rješenje da kroz rupu od lajtunga (ako je sa stražnje strane) staviš duršlag i izbiješ lagano čekičem....

Edited by DavorB
Link to comment
Share on other sites

Ako je čeljust na autu onda samo pumpaj kočnicu da klip sam izađe, ionak buš vjerojatno mijenjal ulje pa nek iscuri.

 

A ak je klip zahrđal onda nit sa zrakom nebu išlo pa ti je jedino rješenje da kroz rupu od lajtunga (ako je sa stražnje strane) staviš duršlag i izbiješ lagano čekičem....

 

ovo sa pumpanjem sam i ja radio par puta

al moraš pazit da radiš prvo jednu pa onda drugu stranu. jet ako skines obje strane dolje i pumpas onda si zajebo :)

jedan klip će ispast a drugi ne, i onda ga opet moraš ili na kompresor ili ručno izbijat.

Link to comment
Share on other sites

zanimljivo ....stavit cu neku klocnicu da ne izadje skroz do kraja pa rukom dalje izvadim

 

ja stavim drsku (štil) od cekica, taman je debel da stane u celjust i da klip ima mjesta da skroz izadje van.. meni nekad nije islo s malim tlakovima van, tj dodje skoro do kraja i onda vise nema snage i pocne se vracat nazad.. al zato ga 10 bara potera van kao na laksativu :D

Link to comment
Share on other sites

ma celjust je vani bez ulja bez icega..samo klip unutra..treba ga izvadit van i reparirat pa smontirat nazad

 

Ako klip nije ostecen i ako su gumice citave (zastitna i prsten koji dihta), nemas sta reparirati, osim sve ocistit i ispolirat finim smirglom (P600 ili P800)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...