Jump to content

T/Q: Reparatura amortizera (gewindi)


Recommended Posts

Marko Mbc +385955317894

 

Ili mbc custom parts na fejsu...ali tesko ga je dobiti u zadnje vrijeme' date=' valjda je u gužvi. A ka ih mogu pokupiti od tebe i vratiti ih, nije problem[/quote']

zovem ga ali je isključen telefon

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

da ne otvaram novi topic na istu temu ...

... na Alfi 156 crosswagon bi trebao zamijeniti ili reparirati amortizere pa sam zvao ABV koji mi je rekao da na Alfi 156 prednje amortizere ne moze popravljati. Pisao sam mail Turnšeku, koji mi je rekao da su oni firma s 30 godina iskustva i da za njih nista nije problem. Kod Turunseka je repariranje 55 eura po komadu, a novi su cca 140 eura po komadu (u sloveniji, nakon povrata poreza), zamjenskih amortizera za crosswagon nisam nasao.

 

Kaj bi vi napravili? Citam da je Turnšek dobar, ali kakva je trajnost tih obnovljenih amortizera u odnosu na nove? Jel ima netko iskustava s tim?

Link to comment
Share on other sites

trajnost je kao i sa std amortizerom.. kaj je jednom Turnšeku prepakirati amortizer.. :D

 

dok je ovaj iz Rijeke navodno stara škola i radi pedantno, znam da je radio KW frendu i omekanio ih po želji vlasnika, voze se već godinu i pol dana bez problema..

Link to comment
Share on other sites

trajnost je kao i sa std amortizerom.. kaj je jednom Turnšeku prepakirati amortizer.. :D

 

dok je ovaj iz Rijeke navodno stara škola i radi pedantno, znam da je radio KW frendu i omekanio ih po želji vlasnika, voze se već godinu i pol dana bez problema..

 

I taj je malo jaci kad omekanjuje kw gevinde.:D

Jos ako je imao V2 ili V3 koji sam mozes podesiti sto se tvrdoce tice,.........:lol:

Link to comment
Share on other sites

I taj je malo jaci kad omekanjuje kw gevinde.:D

Jos ako je imao V2 ili V3 koji sam mozes podesiti sto se tvrdoce tice,.........:lol:

 

ja ču svoje isto dat malo omekšat da žena ne kvoca dok njoj ne kupim drugi auto :D

čuo sam se sa ovi iz Rijeke ABV i dat ču njemu da ih složi kad ih frend skien sa svog auta...pošto je on na Krku odmah č eih tamo odnjet i budemo vidjeli ;)

Link to comment
Share on other sites

pa mislim stvarno.. bila je var. 1, dakle nema štelanja, auto je nabijao, pazi čuda, više ne nabija..

 

Pa onda si stavis neke std amortizere npr. Kayaba, Sachs, Boge, Monroe, ......nesto, a ne omeksavas sportski ovjes kao sto je KW.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

abv nikako

radio mi je valjda 20 setova amortizera

sve i jedan nevaljaj

155 kad sam slagao reparirao mi je amortizere koji su bili dobri al smo ih kratili i reparirali

auto mi je nakon toga na malim neravninama poceo bjezat

treca mi je vrtila kroz zavoj ko da vozim auto od 500ks propisali su jako brzo

nakon par puta sta mi ih reparirao nako par krugova na grobniku skoro mi se auto zapalio jer je amortizer propisao nakon kruga i pospricao vrele diskove

 

svaki put popravi besplatno na garanciju ali koliko puta sam bio kod njega i vadio stavljao mogao sam za te pare kupit najskuplji kw

 

nedavno covjek nija imao para otisao tamo na starom audiju 80 reparirat amortizere treba slikat kako su amortizeri bili slozeni poslje

neznam kako se voze ovi sta je ovaj iz skrljeva dobar al na najeftinijim kineskim amortizerima odnosno uloscima za golfa sa ebaya stavljenom u kuciste od bilo kojeg auta auto se vozi ko karting

i nece propisat nakon par krugova staze ili jednog divljanja od rijeke do zlobina

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Ja bio nedavno u abv...Za ono kaj sam ja trebao napravili su ok...Al da bi se vratio natrag kod njih mislim da ne...

 

daj to malo objasni. ovako se uopce ne kuzi kaj su oni napravili, kaj si ti trebao i zasto se ne bi vratio nazad ako je bilo ok.

 

bio sam vec jednom kod turnseka - za serijske amortizere i napravili su ok. problem je kaj su daleko ako bi isao sa autom, imam dodatne troskove i naplacuju 55 eura po amortizeru.

 

nisam nikad bio kod ovih ABV, a vidim da su ovdje podijeljena misljenja oko njihovog posla...

 

nema neke trece solucije?

Link to comment
Share on other sites

daj to malo objasni. ovako se uopce ne kuzi kaj su oni napravili, kaj si ti trebao i zasto se ne bi vratio nazad ako je bilo ok.

 

bio sam vec jednom kod turnseka - za serijske amortizere i napravili su ok. problem je kaj su daleko ako bi isao sa autom, imam dodatne troskove i naplacuju 55 eura po amortizeru.

 

nisam nikad bio kod ovih ABV, a vidim da su ovdje podijeljena misljenja oko njihovog posla...

 

nema neke trece solucije?

a gle sta da ti kazem meni slozili par amortizera

znaci sta je reparacija kod njih

otvore amortizere skrate maticu na ventilu i sloze nazad

ako zelis tvrdje stavi neko gusto ulje koje je po specifikacijama slicno hipenolu sae 90 i zatvori ga nazad

 

znaci reparacija je pregled ventila prerada po zelji novi semerinzi gumice i slicno i slaganje nazad

on samo opere sameringe i slozi isto sa ventilima

pa kad radim sebi ako vec nema semeringa za kupit smanjit cu oprugu da stisne i da drzi

litra motul ili nekog ulja za amortizere je oko 100kn semerinzi i gumice su oko 200kn set za amortizer

 

kako ocekujete da radi covijek reparaciju i da bude dobro ako vam naplati manje reparaciju sa montazom i demontazom nego sta dodje material za rad

 

ok da garanciju i sve ali vecina ljudi koje znam je pare koje je dala njemu za rad i potroslia na gorivop na odlaske na reklamacije mogla imat nove amortizere

Link to comment
Share on other sites

osobno sam poslovao samo s ovim sa skrljeva

covijek zna kako i sta napraviti ali nece da radi nego kako on oce radi po svoju

 

sa turnsekom sam pricao preko telefona i rekao mi je da nemoze napraviti moje amortizere jer nema dijelove jer je sve van dimenzija

ali rekao je da moze pogledat ako se da sta spasit

da bi nakon toga saznao da su isti vec bili radjeni kod njega

a to je opet rekla kazala sve tako da ti nista konkretno nemogu rec

 

ono kod ovog na skljevu na svakih 10 napravljenih imas 8 reklamacija kod turnseka imas na 100 jednu reklamaciju

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...