Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

obicnom vodom, dok je hladan auto, dvije mikrofibre, jedna mokra, a drugom suhom dobro ispolirati da se 100% osusi

 

eventualno malo ali skroz malo sredstva za pranje stakla, u biti, ja sa sredstvom za sajbe dobro operem, i onda mokrom mikrofibrom operem samo s vodom nakon toga, i onda suhom sve dobro obrisem.

sajbe ciste ko suza.

Link to comment
Share on other sites

neko sredstvo za stakla ali da ima alkohola (on ishlapi pa ne ostanu fleke) u sebi (ako nisu zatamnjene sajbe). Krpa od MF, preklopit na 4 dijela, na jedan dio naspricat i obrisat, i onda okrenut krpu na suhi dio pa jos sa njom obrisat....

 

Sve te pizdarije spricat na krpu, da ne zasere ostatak auta :) i obavezno uvijek cista krpa

Edited by Kroky
Link to comment
Share on other sites

obicnom vodom, dok je hladan auto, dvije mikrofibre, jedna mokra, a drugom suhom dobro ispolirati da se 100% osusi

 

eventualno malo ali skroz malo sredstva za pranje stakla, u biti, ja sa sredstvom za sajbe dobro operem, i onda mokrom mikrofibrom operem samo s vodom nakon toga, i onda suhom sve dobro obrisem.

sajbe ciste ko suza.

 

To sam večeras napravio, ali nije dobro ispalo, očito se nije 100% osušilo, a naša je voda vrlo tvrda. Postoji li mogućnost da vosak (perem u samoposlužnoj) ostavi neke tragove (laganu maglu) na staklima koje je teško skinut? Iako sam možda zeznuo i s silikonksim sprejem, došao mi pod ruku, a na njemu piše da je dobar za održavanje gumenih djelova. Pa sam pošpricao sve kedere, i one na šiberu. Iako sam pobrisao nakon špricanja, kao da se malo zavuklo u rub vrata i pošpricalo prozore.

 

 

Link to comment
Share on other sites

To sam večeras napravio, ali nije dobro ispalo, očito se nije 100% osušilo, a naša je voda vrlo tvrda. Postoji li mogućnost da vosak (perem u samoposlužnoj) ostavi neke tragove (laganu maglu) na staklima koje je teško skinut? Iako sam možda zeznuo i s silikonksim sprejem, došao mi pod ruku, a na njemu piše da je dobar za održavanje gumenih djelova. Pa sam pošpricao sve kedere, i one na šiberu. Iako sam pobrisao nakon špricanja, kao da se malo zavuklo u rub vrata i pošpricalo prozore.

 

 

Ja sam mislio da iznutra sajbe oces ocistit,

 

Ako si sa sprejem zaspricao onda ces mlrati nekim sredstvom za odmascivanje najprije dobro oprat,ali u laganom omjeru.

Ocat kuhinjski i vodu pomijesaj pola pola pa s tim probaj.

 

Sent from my SM-N920W8 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ekipa, sa cime cistite stakla iznutra, ja sa cim god perem, s kojom god krpom, uvijek mi ostaju bijele fleke... I to me uzasno zivcira...

 

Sent from my LG G4 using Tapatalk

Krpa ti mora biti potpuno cista a najbolje je kada koristis jednu za ciscenje i drugu samo za brisanje na kraju. Pogledaj dodo juice krpe za stakla to su najbolje s kojima sam radio

Link to comment
Share on other sites

Imam vam ja pastu za poliranje stakla od 3M-a..cijena popularna :) 525,00kn + pdv

 

Popust dogovorimo u hodu

 

 

I dolaze mi uskoro nove paste za poliranje od Henkela ali ću prvo testiranje radit da vidim kakve su..navodno u rangu 3M-a a 30% jeftinije

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...