Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

0953503500 marko , on radi tam u prodaji

 

Vjeruj mi isprobaj i Lustratouch, 80kn za 750ml a nakon pranja cuda radi ....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Jel potrebno prije odmastit lak? Ne mislim da idem glinom, ali da prije operem nečim da odmastim lak. Ja sam čak znao Dimer prije u slabijem omjeru.

Imaju koji ok šampon da mogu s njim odmastit?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

da pitam, u čemu je kvaka? rekao bi da je ovo u rangu s onim elektičnim turbinama...

 

 

 

Optimo Car Care introduce the new Paint Reviver kit for DIY and professional application. The Paint Reviver kit is designed for quick and easy revival of old faded paint work on the car body.

PAINT REVIVER is a simple 3 step system where the owner of the car can revive the paint work without machinery or respraying a new lacquer on the car. Optimo Paint Reviver will restore the paint work to look like new and have the added UV protection that will allow the paint to shine again for years to come. One application is sufficient to bring back the shine of the faded paint work.

The entire process will cost less than half of the respraying a new layer of lacquer and takes less than a quarter the time to complete.

Link to comment
Share on other sites

Svenov merc , jeben auto !!!!

 

Poliranje:

Farecla g3 premium

Sonax 04/06

3m ultrafina

 

Zastita :

Sonax pns

Sonax premium carnauba

Soft99 authentic carnauba

Chemical guys 50/50 limited

 

Stajao je dva dana pa sam stalno mazao voskove

 

263efcd536b43f5ddc5e72e9cf733200.jpg557eabe7bfcac5338bd8d462fd9df84d.jpg98f6a3218338f46c6024d3ca334b6b5b.jpg5bea4c4cc4b2b9381463bb5625ec5f34.jpg

 

Before

d7b75698e2c3604a106bdb6f5476ee99.jpg

After

eef8e737484b31233d4bf775da98ab3d.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

jesi ga nakrkao :D

 

ajd neku usporebu sonaxa i authentica? sa sonaxom sam voskao par crnih auta i fino on zasjaji, al ne kuzim po cemu je toliko wow da kosta vise od ostalih a ni trajnost mu nije nesto dugacka + ne svida mi se sto ima zrnca u sebi

Link to comment
Share on other sites

Laksi mi je za radit sonax , lakse se brise , hoce mi od authentica ostat malo masni tragovi pa ima vise brisanja

 

Cg 50/50 je uber alles :) i kosta tolko

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

kazes uber alles? od svih sto si probao? bas je na snizenju, ispadne 90$ sada ovdje.

 

kakav je za nanosenje, odnosno kasnije za buffing? Vidim da pise da treba odstajati 20min pa pretpostavljam da se lako skida kasnije kad se osusi?

Link to comment
Share on other sites

posto vremenski nemam vremena, u biti trebam vosak koji cu nanest jednom i zaboravit na 6 mjeseci, tipa proljece pa na jesen, ili, nesto ovako sto se lagano nanosi pa da ga mogu rucno za pola sata navoskat a da mi ruke ne otpadnu od trljanja kako mi uglavnom bude :lol:

Link to comment
Share on other sites

posto vremenski nemam vremena, u biti trebam vosak koji cu nanest jednom i zaboravit na 6 mjeseci, tipa proljece pa na jesen, ili, nesto ovako sto se lagano nanosi pa da ga mogu rucno za pola sata navoskat a da mi ruke ne otpadnu od trljanja kako mi uglavnom bude :lol:

Fusso soft 99, tekuci izdrzi cca 6 mjeseci a tvrdi i duze. Nanosenje ovog tekuceg je extra lagano, za pol sata cijeli auto rijesen.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

a moram nesto uzet, jer sam se zadnji put najebao sa meguiarsom uzas, nikako ga skinuti s auta, ili se razmaziva, ili se skori i ne bi ga isus skinuo.

 

sad imam DA polirku pa bih mogao s njom probati, ali nisam nikad prije pa ni ne kuzim bas postupak nanosenja/skidanja sa polirkom?

Link to comment
Share on other sites

Samo on je dovoljan , stavljas ga jako malo

On je u spreju kao dezic , spricnut na aplikator i namazat po elementu , procekas 20sec i odmah brises, element po element tako , nijw mi jasno kak neki pricaju da je tezak za radit a meni je on ekstra lak i ponasanje vode i trajnost je ekstra

Poor mans ceramic :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kroky nemoj ovakve špiglove stavljati na forum... U cijeni lakiranja imam i poliranje ali mi se čini da bum se posvadio sa lakirerom i tebi odfurao auto na poliranje :D

Baš dobro radiš, sve pohvale!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...