Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

Budem poslikao sve kaj imam i napravit cu topic sa forumskim cijenama za sve jer imam hrpu pasti, setova za poliranje farova, gline, spuzvica za poliranje, krpica od microfibre za glancanje itd itd...kompletan auto care asortiman ali mi treba vremena za to poslozit

Link to comment
Share on other sites

ja se pripremam za prvo koristenje gline pa prikupljam potrebne informacije... inace, Rene mi je prodao onu Quick Clay od Meguiarsa

 

a valjda necu nista shebat

 

nemas kaj shebat, ja sam ovo ljeto prvi put koristio glinu i to je cudo koliko je to dobra stvar :)

 

umjesto lubrikanta za glinu sam koristio malo autosampona dobro razrijdenog u vodi.

Kad ti glina padne na pod, odmah taj komad baci jer navuce na sebe svakakva govna s poda.

Link to comment
Share on other sites

hvala decki... imam nesto lubrikanta u sprici...to se dobije zajedno sa glinom kod Meguiarsa ... al pripremit cu ja i čarli za svaki slucaj...

 

Jel vi u jednoj turi odradite cijeli auto ili idete svaki dan jedan dio...al ono, da idealan bude?

 

I tek nakon toga poliranje?

Link to comment
Share on other sites

To ti neće biti dovoljno. :D

 

Sa glinom slobodno odradiš auto odjednom.

 

Kad poliraš ideš dio po dio, a kad nanosiš vosak onda sve odjednom.

 

Ima dobra fora za provjeru da li je vosak spreman za brisanje - potegneš prstom po mjestu koje te interesira i ako ne ostane ništa masno onda je spremno.

Link to comment
Share on other sites

uvijek treba sa voskom zatvorit da dobije malo sjaja

 

I ne samo da se dobije sjaja...nego da se brzo ne "izgubi" efekt za koji si se mučio cijeli dan. Afaik, da prođeš auto s tri 3M paste (zelena, žuta, plava) i ostaviš tako otvoren lak...ne znam, mislim da bi vrlo brzo ponovo radio...ako ne sa sve tri onda za žutom i plavom sigurno. Tog se sjećam još kad je Leo bio pisao...

Link to comment
Share on other sites

Izopropil alkohol, kaj nitko nije kemiju u srednjoj imao? :D

 

EDIT: inače, ja bih nakon poliranja samo isprao auto, dobro ga obrisao i nanesao vosak - nisam otkrio da ima potrebe za dodatnim odmašćivanjem nakon gline i poliranja. Vosak mi traje 2-3mj na autu premda perem pod vrućim mlazom na mini-washu koristeći njihova sredstva (a to ubija vosak).

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...