Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

Ima li netko how to poliranja farova.. Plasticni su.. mutni.. Koji papiri.. granulacija.. sredstvo...

 

Ja sam koristio vodobrusni papir 800, 1200, 1500, 2000, 3000, 5000 (neki idu do 2000-3000 samo) .... Nakon toga neki proizvod iz Tokića (mogu ti poslikati kad dođem doma, 115kn/kit, u njemu dobiješ nešto papira, ali sam imao svoje već prije kupljenje, ali svi preporučuju Ma-fra Abrasiva pasta (ja je nisam mogao naći)....

Link to comment
Share on other sites

Ima li netko how to poliranja farova.. Plasticni su.. mutni.. Koji papiri.. granulacija.. sredstvo...

 

moj savjet ti je ako postavljaš ovakvo pitanje da daš radije nekom tko to dobro radi da odradi za tebe jer kad pokupuješ sve što trebaš dođeš skoro na isto a lako možeš nešto i zajebat ;)

 

ispast ce te na kraju jeftinije...

Link to comment
Share on other sites

Ajd da se i ja ubacim -

 

Di kupit i da valja neka rukavica za pranje auta?! A da opet nemoram dignuti kredu za to! :)

 

Kaže mi frend -

nemoj prat auto sa spužvom nego kako sam ti rekao, kupi rukavicu od janjeće dlake ili microfibra rukavicu sa resicama
Link to comment
Share on other sites

Razmišljao sam čak o nekom sealantu pa gore 26ticu stavit ali pošto barem 3x godišnje voskam auto koji radi 7kkm i stoji u garaži mislim da bi bio overkill.

 

pa što si ne staviš keramiku gore? i miran si..

 

@13snc: u splitu je Detailing centar R, Vinko se zove, ili kokolek.. oni rade vhunski..

Edited by Luky
Link to comment
Share on other sites

koji rucnik za brisanje kupit? imao sam dva sa ECC-a al kak ih nisam koristio neko vrijeme stvrdnuli su se dosta :(

 

http://www.cleanyourcar.co.uk/microfibre-cloths/microfibre-drying-towels/chemical-guys-wooly-mammoth-drying-towel/prod_1003.html

 

Rukavica za pranje:

 

http://www.cleanyourcar.co.uk/washing-and-drying/wash-mitts-sponges/cquartz-wool-wash-mitt/prod_784.html

 

Probo sam svašta, s ovim sam najviše zadovoljan, s tm da kod sušenja prepiručam špricanje sa nekim QD-om....

Link to comment
Share on other sites

 

narucim, tnx.

BTW megs QD naspricam i pobrisem ostane mutno kao da sam sa uljem namazao?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...