Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Znači Megs zeleni APC. Osobno, ja ga lagano mekanom četkom utrljam, pa još jednom mf krpom pa brišem suhom dok ne izađe prljavo iz svih pora. Nakon toga također Megs Leather Conditioner za impregnaciju da sw ne bi koža gulila nakon tretmana.

Link to comment
Share on other sites

Ovisno koliko je koža stara i u kakvom je stanju. Do tipa 3 godine starosti najčešće nema potrebe ići sa jakim i agresivnim sredstvom za čišćenje pa bi preporučio Gliptone Gentle Cleaner a ako je ili starija od 3godine ili vidljivo jako zmazana onda Intensive Cleaner također od Gliptonea. Prije svega sa lagano vlažnom krpom dobro pobrisati kožu a ako se radi sa intensive cleanerom dobro je i malo sa vodom pomješati jer je dosta gust i u formi gela a da lakše uđe u pore kože i očisti ih kad se pomiješa sa vodom pomalo i pjeni pa je to onda to. Čistiti sa cleanerom dok god crno izlazi van i krpa je nakon brisanja zmazana. I nakon cleanera ide Gliptone Leather Conditioner da ju omekša i bude elastična opet. Ako je već jako tvrda od sunca i zapuštanja, conditioner se može aplicirati i do 3 puta u razmaku od 24h i više kako bi omekanila ali nikad se neće vratiti u tvorničko full mekano stanje.

Link to comment
Share on other sites

Nakon predpranja i pranja očisti glinom i onda tek vosak. Staviš malo na aplikator i kružnim pokretima nanosiš na vozilo. Ideš od krova na dole i nakon cca 20ak minuta brosanje mf ručnikom. Brisanje je najbolje isprobati najprije sa prstom jer se treba vosak osušiti i pod prstom ti treba biti kao pijesak.

Link to comment
Share on other sites

ljudi jucer sam bio sa kolegom koji ima keramiku na autu i to je preeebolesnooo kako izgleda uzivo....cim doletim doma javim koj je radio...ugl. ni dva mjeseca iz salona auto je iso odma na premaz te sama boja je perla bijela u kombi sa tim premazom flejkovi u laku dolaze jos vise do izricaja....ono šta me znaima jel ima ko na forumu da to radio i kak je zadovoljan...cijenovno kolko sam skuzio oko 500e ali stvarno vrijedi te doz. garancija se dobi...

 

pa ajmo da vas cujem keramicari ko to dela tu kolko love te consumeri kako ste zadovoljni ako ima koji :)

Link to comment
Share on other sites

djecki, molio bih preporuku, ako ste voljni moze i link na foreu, Megularis (sve na sajtovima sam pregledao, ali ne znaci mi nis kad se ne kuzim toliko) ili nesto trece gdje bih mogao kupiti spuzvicu za poliranje i kakvu/koja bi odgovarala/zamjenila ovu sonaxovu sa linka, takoder, sto je ovo sto se koristi u linku, za aplikaciju sonax extrema 2 i 3..pod 1 (brilliant wax) je spuzvica, to kuzim, a ovo drugo?

Imam Sonax Xtreme Brilliant wax 1, Sonax Xtreme polish+wax2 i polish+wax 3...imam i Sonax mikrofibru, Sonax sampon itd itd., eto, ako je netko voljan rijesiti misterij spuzvice i ovog drugog sranja za poliranje te linknuti nekakvu adekvatnu (pa i cijenovno) zamjenu za njih, poslusat cu i zahvaliti se na kraju. Ziveli

 

*poslusat cu eventualne savjete o nekim drugim spuzvicama i tim điđama

 

radi se o ovome:

Edited by Robiii
Link to comment
Share on other sites

@ Miataoldschool:

 

Zavisi od keramike do keramike. Gtechniq i Gyeon su kod nas najpoznatiji i s njima radi samo par accredited detailera. Svig tu sa foruma, Dr. Kuko iz Kobiljaka, AP Bobo sa Markuševca, Detailing R iz Splita i Kristijan Jaki iz Slavonskog Broda. Cijena ovisi o tome što uzimaš/želiš i koliko to traje. Npr Gtechniq Crystal Serum Light + EXO sa 5g pisane garancije ti je tih 500€. Gtechniq Crystal Serum Professional iliti Black je 700€ i ima 7godina garancije. Na to još možeš dobiti zaštitu felgi, crnih nelakiranih plastika eksterijera, stakala itd.

Najbitnije kod svega je dobra priprema tj. da se poliranjem lak dovede u nulu kako bi nakon aplikacije izgledao najbolje što može i tako se i zadržao.

 

U pravilu ako imaš novi auto po meni je vrlo isplatljivo tako nešto uzeti. Puno ljudi i na par godina stare aute stavljaju keramiku jer je i duže očuvan lak i puno ga je lakše održavati čistim ;)

Link to comment
Share on other sites

@ Miataoldschool:

 

Treba samo ljudima biti jasno da ako se stavi keramika auto nije otporan na druge aute u prometu, metke, pijance itd. Keramika ima određenu tvrdoću i štiti od određenih čimbenika i to je to. Ako se zapne ciglom za lak zgulit ćeš ga do lima. Nema te keramike koja može pomoći.

Ja na Corolli imam za test CarPro Finest kojega je Dr. Kuko aplicirao prije cca. 2godine i nije loš. Imao sam nekih problema s njim u početku tipa water spotovi koji su se pojavili u prvih 14dana od aplikacije i neidu dolje jer je sad keramika stisla i to je to. Jebat ga. Ali puno manje ogrebotina i swirlova ima sada nakon dvije godine a auto je daily driver i stalno u pogonu.

Kad skinem finest na proljeće ići će gore Gtechniq Crystal Serum Light + EXO v3 pošto si ga sam uvozim :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...