Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

Treba lagano ali ovisi o vosku. Neki voskovi su mekani tako da se lako ispoliraju i nakon 2 sata od nanosenja. Neki su tvrdi toliko da vec nakon par minuta se tako stvrdnu da moras pritiskat ko konj. Ali onda i ostavis svirlove pa djaba krecio

 

Neki cheap sonax, hartwax se zove. Mogao bi uzet carnaubu, vidim da je na akciji, iako overall to radim više da pobjegnem iz kuće na čisti zrak nego što očekujem extra rezultate. :D Svakako ga trebam odvest kod Rupčića, planirao sam to odavno napravit ali od tad su bojana tri panela zbog parking ogrebotina pa na kraju bolje da nisam. Na youtubeu se može nać dosta toga, ali često daju kontradiktorne savjete, npr. skoro svi kažu da se vosak ne nanosi kružnim pokretima, a onda ovaj iz reklame za sonax

 

 

 

.. radi upravo to. Isto vrijedi za glinu, jedan kaže da treba uzet toplu vodu i s tim špricat, drugi da treba s razrjeđenim charlijem za suđe, treći da će se tako sjebat lak..

Link to comment
Share on other sites

lak treba odmastit, glinirat ga i ocistit od metalnih cestica ako zelis da se vosak primi kako spada. Kruzne pokrete u bilo kojem smislu izbjegavat na laku (osim poliranja naravno)

 

Kako nanosiš vosak i koristiš glinu, tj. kojim pokretima?

 

Sto najvise koristite kao lube za glinu?

 

Šampon pomiješan s vodom.

Link to comment
Share on other sites

Koji šampon, onaj koji se nađe pri ruci ili ima razlike, npr. ja imam sonaxov šampon s voskom, iako najčešće operem na samoposlužnoj gdje je opet šampon s voskom (iako ima i onih s odvojenim). Jel to prolazi ili da stavim čarli za odmastit ga?

 

Raja na youtube voska i šoferku pa sam i ja to napravio, ali mi se čini da to traje dok brisači ne počiste. Ali dok traje šoferka se sjaji, a nisam primjetio nikakve mane, niti na kiši niti noću itd.

Link to comment
Share on other sites

Raja na youtube voska i šoferku pa sam i ja to napravio, ali mi se čini da to traje dok brisači ne počiste. Ali dok traje šoferka se sjaji, a nisam primjetio nikakve mane, niti na kiši niti noću itd.

 

Za soferku. Traje cca tjedan dana.

 

b829da34-fa11-43df-bf8d-f336b097cdf2_1.1e1a6c78fccd92b2453cddb878092363.jpeg?odnHeight=450&odnWidth=450&odnBg=FFFFFF

Link to comment
Share on other sites

743f2b76898cf87367c00e53790c5dd0.jpg

 

Također odlično. :cool:

 

Imam ga ja,treba ga jako malo nakapati na krpu/spuzvicu inace se jako tesko cisti sa stakla..

Prvo suhom microfib i onda sa papirnatim rucnikom i ide..

 

Bas za vikend stavio na sva stakla i retrovizore i tus kabinu!

Link to comment
Share on other sites

Imam ja Gyeon Q2 View vec 1,5g na staklu i ponaša se isto kao i prvog dana. Svima kojima sam stavljao su odsevljeni.

Sada narucujem 2 bocice Gtechniq G1 (trajnija varijanta od G5) pa da probam. Nadam se jednakim ili boljim performansama.

Link to comment
Share on other sites

Imam ja Gyeon Q2 View vec 1,5g na staklu i ponaša se isto kao i prvog dana. Svima kojima sam stavljao su odsevljeni.

Sada narucujem 2 bocice Gtechniq G1 (trajnija varijanta od G5) pa da probam. Nadam se jednakim ili boljim performansama.

 

koliko je dosta za sve šajbe na autu?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...