Jump to content

Pranje / poliranje / čišćenje auta - DIY


Recommended Posts

nebi bilo lose da napises koji je budet :)

 

iskreno ne bi nista preskupo, nesto za moj hobi kada dodu lijepsi i suncaniji dani.

 

edit: primjer do sada sam koristio snax sa voskom sampon (50-60kn), neku armorall rukavicu 70-ak kn i tome slicno, sad bi ipak presao na klasu iznad :D

 

vidim da se moze za 100-120kn uzet dobar sampon, rukavica isto 120-150kn i slicno nek bude neki limit ajmo rec :)

Edited by P.A.L.A.C
Link to comment
Share on other sites

Danas planiram otvorit i koristit plavu 3M glinu za auto, kako to do sad nisam koristio, necu uzeti cijeli komad.

 

E sad kako ovaj ostatak pravilno skladištiti nakon otvaranja? Oce se to stvrdnuti nakon sto stoji otvoreno?

 

ovaj upotrebljeni komad se baca ili se moze jos koristit ? (recimo za felge drugi put)

Link to comment
Share on other sites

Danas planiram otvorit i koristit plavu 3M glinu za auto, kako to do sad nisam koristio, necu uzeti cijeli komad.

 

E sad kako ovaj ostatak pravilno skladištiti nakon otvaranja? Oce se to stvrdnuti nakon sto stoji otvoreno?

 

ovaj upotrebljeni komad se baca ili se moze jos koristit ? (recimo za felge drugi put)

 

Prepolovi glinu na 2 dijela,ovaj dio s kojim ćeš raditi nakon svakog panela malo zarolaj u ruci i peglaj dalje,pazi da ti ne padne na pod.Ako ćeš pravilno koristiti nema smisla to bacati,s tom polovicom moraš auto odraditi bar 5-6 puta.Nakon korištenja špricni malo QD po glini(korištenoj i onoj koju nisi koristio),dobro zatvori i to je to.

Za felge si bolje uzmi neki dobar čistać nego da se mučiš s glinom.

Link to comment
Share on other sites

Bilo bi idealno ako imaš kakvu vakumiranu kutijicu ali ako nemaš može i nekakva čista vrećica.

 

Bitno ti je da kada radiš da ti glina kliže po laku ,da ne zapinje, idealo bi bilo kada bi imao kakav QD za podmazivanje ali ako nemaš može i neki blagi šampon.

Link to comment
Share on other sites

Znači prvo glina pa poliranje te za kraj zaštita laka nekim voskom.

 

Šta se tiče voskova ja ti više manje zadnjih par godina na koristim klasične "tvrde" voskove. Zadnjih par godina imaš brze nano premaze u tekućem obliku npr Gtechnic C2v3 ili Car Pro Reload,puno lakša aplikacija a trajnost ista ako ne i duža.

 

Uzmi nešto od Chemical guysa ili Megsa ,ne možeš fulat kod njih.

Link to comment
Share on other sites

Ne znam taj dio grada, ali ja sam bio prije par mjeseci tamo gdje je nekad bio partes (nisam znao da vise tamo ne rade) i bio sam zadovoljan sa pranjem....

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

di je bio partes? lokacija?

ak si zadovoljan otici cu tamo, nije mi fakat bitno di, samo da mogu doc odmah na red i da se napravi dobar posao

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...