Jump to content

Diskovi i plocice


Recommended Posts

JESTE LI ZNALI / TEXTAR

 

textar_jeste_li_znali_13.jpg

 

Svi znaju da je TEXTAR najveći proizvođač prve ugradnje disk pločica i kočnih obloga u osobnom i teretnom programu. No, mnogi trgovci autodijelova i sami mehaničari ne znaju činjenicu da se u pločicama gdje piše ATE, TRW I BOSCH uglavnom radi o TEXTAR-u, kada je ta pločica u prvoj ugradnji.

 

TRW, ATE i BOSCH ne proizvode pločice za prvu ugradnju, već samo za „aftermarket“. Kada isporučuju (uz čeljusti) onda kupuju pločice za prvu ugradnju i to uglavnom od TEXTARA.

 

textar_jeste_li_znali1.jpg

 

Na slici se vidi primjer original pločice za BMW. Na pločici osim što su utisnuta BMW slova, piše ATE (jer je ATE isporučio pločice sa čeljustima za prvu ugradnju u tom BMW-u), ali na toj pločici piše i TEXTAR jer od njega je u ovom primjeru ATE kupio i prodao BMW-u.

 

http://www.autofista.hr/osobni-program/textar/jeste-li-znali/

 

Ja ću ispričati jednu od anegdota vezanih za TEXTAR (iako osobno nemam ništa protiv njih i dapače, smatram da su među prvih 4 koje najviše nudim u svojoj izdašnoj i šarolikoj ponudi).

Naime, prije nekog izvjesnog vremena, čovjek traži diskove i pločice za Škodilaka Octaviu Mk1. Inzistira da to bude samo i isključivo TEXTAR, jer u svom kraju može kupiti samo Brembo, a Brembo neće ni za lijek.

Ja to uredno naručim, roba stigne uredna i sve zapakirano sa onim sigurnosnim naljepnicama i kutija nikad otvarana, kako diskovi tako i pločice. I kad mu stigla roba te kad je on išao to sve montirati, zove on mene i pita da li se ja to šalim sa njim ili što već. Na moje pitanje kako i zašto i da mi se ne šali baš takvom robom na relaciji Zagreb-Duborvnik, on kaže da mu je pao mrak na oči kad je izvadio diskove iz kutije. Naime, diskovi su bili Brembo, sa svim svojim oznakama, nigdje ni u kojem kutku nije pisalo Textar. Isto tako za pločice, na limiću je pisalo TEXTAR, ali dolje u dnu onako utisnuti žig je pisalo PAGID. A PAGID i TEXTAR su u istoj grupaciji TMD Friction i kombinacije su uvijek moguće.

S pak jednog drugog polja, postoji jedna Nizozemska tvrtka A.B.S. koja konkretno surađuje za TEXTAR-om i BREMBO-m i to uredno imaju napisano na svojim stranicama (kad je na Nizozemskom jeziku, a i to su mi potvrdili kada sam ih kontaktirao).

 

Isto tako za Brembo plocice radi Ferodo...

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

Ajde nek neko odma baci ponudu za seat ibizu 96 kw 2007 god prednji i zadnji diskovi plus pločice....i da odma kažem ne treba mi nista tipa Ate, Trw, Brembo itd itd... najobičniji samo da koče jer se auto prodaje.

 

Zanima me cijena za gotovinu :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

ND4SPD to je istina samo za pojedine modele gdje Textar radi pločice, a onda ATE rebrandira. I obratno postoje situacije.

 

Imaš takav primjer kod nas na zadnjim pločicema od Sporta - imaš logo od Renaulta, pa od TRWa, a zapravo su Galfer pločice.

 

 

Ovo ti je čisti marketing.

Link to comment
Share on other sites

ND4SPD to je istina samo za pojedine modele gdje Textar radi pločice, a onda ATE rebrandira. I obratno postoje situacije.

 

Imaš takav primjer kod nas na zadnjim pločicema od Sporta - imaš logo od Renaulta, pa od TRWa, a zapravo su Galfer pločice.

 

 

Ovo ti je čisti marketing.

 

Je, zato sam i stavio onaj tekst dolje ispod ovog o Textaru...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...