Jump to content

Uklanjanje DPF-a (Diesel Partickel Filter) i reprogram ECU-a -> Tko to radi kod nas?


Recommended Posts

moja preprouka je da ga se NE MAKNE već skine, izvadi sve van iz njega, povari iliti zatvori rupe od senzora na njemu i vrati nazad jer od 01.01.2014. će bit malo strožija pravila oko DPNR filtera i bolje da izgleda na autu kao da ga ima nego li da je neki custom downpipe ili knee (pogotovo ne sjajni inox koji je kao prst u oko).

ako je sa motorom sve okej i serijala bez onih "SIPA EDITION" mapiranja, svaki takav će proći eko test.

Link to comment
Share on other sites

Nisam se interesirao, ali da li utjece to na eko test (i kojoj mjeri) ili bilo koji drugi segment tehnickog pregleda?

Tipa jel to kao kod starijih dizela, maknes katalizator i dalje prolazis tehnicki pregled?

Link to comment
Share on other sites

pex, ako lignja iz 1997 prodje eko test sa jednim loncem samo i sa boljim rezultatima nego g5 2.0 tdi ( po rijecima ovlastene osobe na stp-u ) onda neznam cemu briga ?

 

Jedino sto vizualno nije legalno imati cjevcugu od turbine i samo zadnji lonac.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

da se malo vratimo na DPF, danas mi se lampica upalila DPF-a za zagusenje.

Otiso na zaobilaznicu i u roku pola sata se regeneracija upalila i regenerirala DPF. bilo je nesto bijelog dima odostraga i lampice se pogasile nakraju :)

zanimljivo je bilo da tjekom regeneracije nisam mogao voziti vise od 2500 o/min u 4/5 brzini i tako pola sata dok čađa nije izgorila u filteru.

 

nadalje, ima li tko iskustva s ciscenjem doticnog filtera kako radi liqui moly

a vidim da tako nesto slicno i u molydonu prakticiraju. http://www.molydon.hr/rubrika/169/Ciscenje-DPF-filtera

 

Moje pitanje, ima li tko iskustva s tim ili definitivno skidanje tog filtera?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...