Jump to content

Uklanjanje DPF-a (Diesel Partickel Filter) i reprogram ECU-a -> Tko to radi kod nas?


Recommended Posts

ja u zadnjih par službenih sam imao dpf i nije neka filozofija ako barem jednom u 2-3 tjedna odem nekih 20-30km otvorene ceste. Fino na otvorenu cestu u 3/4/5 brzini na malo višim okretajima nekoliko km i riješeno. Jednom sam i na mjestu odradio regeneraciju, ler 3500 o/min, 15 min. Imao sam iskustva kada mi se palio svakih par dana pa sam doznao da je zato jer sam tankao na nekoj staroj benzinskoj loše gorivo. Inače on ne dozvoljava velike okretaje kada je kasno za dinamičku regeneraciju i kad moraš u servis da odrade statičnu. Neznam dali je kod suzukija isto? Ja sam takva iskustva imao u VAG-u i GM-u.

Link to comment
Share on other sites

da se malo vratimo na DPF, danas mi se lampica upalila DPF-a za zagusenje.

Otiso na zaobilaznicu i u roku pola sata se regeneracija upalila i regenerirala DPF. bilo je nesto bijelog dima odostraga i lampice se pogasile nakraju :)

zanimljivo je bilo da tjekom regeneracije nisam mogao voziti vise od 2500 o/min u 4/5 brzini i tako pola sata dok čađa nije izgorila u filteru.

 

nadalje, ima li tko iskustva s ciscenjem doticnog filtera kako radi liqui moly

a vidim da tako nesto slicno i u molydonu prakticiraju. http://www.molydon.hr/rubrika/169/Ciscenje-DPF-filtera

 

Moje pitanje, ima li tko iskustva s tim ili definitivno skidanje tog filtera?

 

pustiš na diagnostici forsanu regeneraciju, odradi to u 10-15 min na parkingu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Kakva je situacija sa ovim po novome?...Navodno se to sranje da skinuti i detaljno očistiti, pa natrag na auto i deri...Jel to tako kako kažu, ili je to čišćenje za kurac?...Koje su cijene za čišćenje ili se više isplati skinuti i reprogramirati što je potrebno?...Prolaz na tehničkom danas za razliku od pred tri godine koliko je star topic?

Link to comment
Share on other sites

Kakva je situacija sa ovim po novome?...Navodno se to sranje da skinuti i detaljno očistiti, pa natrag na auto i deri...Jel to tako kako kažu, ili je to čišćenje za kurac?...Koje su cijene za čišćenje ili se više isplati skinuti i reprogramirati što je potrebno?...Prolaz na tehničkom danas za razliku od pred tri godine koliko je star topic?

 

Od ciscenja nula bodova. Skines, uklonis regeneraciju i to. A kada se vec nesto programira, usput dodas nesto snage.

Na tehnickom za sada nemaju nacina da otkriju ako si ga maknuo.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...