Jump to content

Sistem kočnica Golf mk4


Recommended Posts

Imam problem s promjenom kočnica.

 

Na Škodu Fabiju 1,9 tdi 2001. godište sam išao stavljati diskove umjesto bubnjeva.

Nabavljene su čeljusti s Golfa mk4 koje su aluminijske.

Novi diskovi, nove pakne, nove sajle, nove krute cijevi i fleksibilne za Fabiju, a i novi nosači čeljusti s Pola 9n3 GTI.

 

Sve je to naštimano ali kočnica odmah ne koči nego ju je potrebno pumpati.

Glavni kočioni cilindar je danas provjeren i on je ispravan. ABS je odzračen preko VAG COM-a.

Onaj klipić na čelustima se normalno vraća nazad.

 

U čemu može biti problem? Prijatelj tvrdi da mk4 ima dva različita sistema kočnica i da su ove čeljusti s baš tog sistema koji ne paše na Fabiju. Ja sam prerovio sve što se moglo naći na internetu vezano za kočnice i nisam našao ništa što upućuje na dva različita sistema kod alu čeljusti.

 

Na čeljustima su natpis Lucas, VW i Audi znak.

 

Već sam tjedan dana bez auta jer se problem rješava, a auto je jutros trebao biti kod lakirera i sve ne ide po planu.

Link to comment
Share on other sites

A ne odzračuješ kočnicu tako da netko odvrne "sisicu" a drugi pumpa nogom kočnicu dok ne bude tvrda?

 

Postoji na ebayu i dobrih "one-man" sistema za odzračivanje gdje sve možeš sam. Pitaj marklari-a (Fiesta ST).

Link to comment
Share on other sites

Imaš zraka u sistemu, treba odzračiti...

 

A ovo što Ex kaže, on misli na vakuum crijeva, između vakuum pumpe i serva kočnica. Al da nema vakuuma, kočnica bi bila tvrda, al bi kočila.

 

Zrak ti je u lajtungima...

Edited by grga22
Link to comment
Share on other sites

Postupak odzracivanja bez adekvatne opreme nemozes napravit.:no2:

Znaci, ili V.A.G 1552 ili V.A.S. 5051.

Kad imas spojen neki od ova dva uredjaja za dijagnostiku i kad odaberes grupu 03 (ABS brakes) ides na funkciju 04 (basic settings) i samo odradjujes i potvrdjujes ono sto te tester trazi.

No, prije toga moras osigurati tlak od barem 2 bara u posudi da bi sve uspjesno odradio.

Posto sve to vjerovatno nemas, ..pravac ovlasteni servis ili nekom tko ima opremu i zna sta radi.

Edited by KIMI_1.8T
Link to comment
Share on other sites

ja imao slican problem na A6,mjenjo crijeva od kocnica,prednja, i nakon toga kocnica prenisko, odzracio sve par puta,ista stvar, nista auto se vozi,nedavno promjenio plocice i diskove jer su bili pri kraju,od onda normalno. sad ili je bio zrak u sistemu,pa dok sam vracao klipove taj zrak otisao u posudu ili nesto trece.

Link to comment
Share on other sites

Nisam ja radio, a ulje nije smjelo svo izaći.

VAG COM također ima tu dijagnostiku. Probat ću poslijepodne sam se zabaviti time. Nadam se da će se nešto pametno dogoditi.

 

Bitno je da sam siguran da na mk4 ne postoje dva sistema kočnica u što me se uvjerava.

Link to comment
Share on other sites

Pročitaj kataloški, ali vjerojatno je 1J0 615 423 D i isti taj se stavljap na Fabiju. Jedino RS ima drugačije... Al i taj bi radio...

 

Probaj još ABS pumpu odzračit. Bilo bi dobro da natlačiš posudu, lakše će ti istjerat zrak pod talkom nego slobodnim padom... Ili propusti kroz pumpu cijeli volumen posude pa dolij ulje i vidi kako radi.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...