Jump to content

VR6 12V - razno


Recommended Posts

ok,

 

uzeo si autic MK4 Jettu (Bora) 2000g, doticni motor, 2.8 VR6 12V, 174ks. uletila mi od prvog vlasnika za dobre novce, pa reko, uzet cu je, a i oduvijek sam zelio VR6 :D

auto ima 193 000 km, uredno servisiran, kompletna dokumentacija.

 

par pitanja:

 

-koliko je komplicirano promijeniti lanac i vodilice, jer cujem lagano zveckanje pri leru i kretanju, i to ako mi je otvoren prozor, u voznji ne cujem.

 

-da li je zgodno odmah promijeniti i kvacilo, jer mi skripi malo na otpustanju stiskanju, to je hidraulicko kvacilo jel tako? (ipak jekilometraza tu)

 

-kakva bi potrosnja trebala biti ovom autu, nekako mi se cini jako velika za sada (13l ), sinoc sam natankao do cepa pa cemo vidjeti. i to premium goriva

 

-nastavno na potrosnju, sto na nju najvise utjece, (osim noge na gasu) ima li neki senzor, filter ili nesto trece...

 

-pitam jer na leru lijeno prima gas, onako na mjestu kad ga hoces zaturirati, ali kad primi gas onda divlja :D bolje mi je leon dizel primao gas

 

-sto je najmanji zahvat a da malo pojacam zvuk motora, ali da opet ne brunda i bruji cijelom voznjom, nego samo kad poklopim gas, mozda panel filter staviti u kutiju?

 

-auto ide super, motor je ugladjen, slatko vuce, jebo me pas ako nema ispod 7sec do 100

 

-e da, auto je "cipan" jos davne 2001 godine, neki garret chip to mi je rekao vlasnik

 

ajde pucajte sa savjetima, ovo je motor o kojem sigurno puno vas zna dosta

 

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

par pitanja:

 

-koliko je komplicirano promijeniti lanac i vodilice, jer cujem lagano zveckanje pri leru i kretanju, i to ako mi je otvoren prozor, u voznji ne cujem.

 

 

---- Treba skidati mjenjač dolje , lanac je cca 300€ sa vodilicama

 

 

 

-da li je zgodno odmah promijeniti i kvacilo, jer mi skripi malo na otpustanju stiskanju, to je hidraulicko kvacilo jel tako? (ipak jekilometraza tu)

 

--- kad skineš mjenjač , provjeri lamelu

 

-kakva bi potrosnja trebala biti ovom autu, nekako mi se cini jako velika za sada (13l ), sinoc sam natankao do cepa pa cemo vidjeti. i to premium goriva

 

--12 po gradu , inače od 10-20L

 

-nastavno na potrosnju, sto na nju najvise utjece, (osim noge na gasu) ima li neki senzor, filter ili nesto trece...

 

-- troši kako god :D

 

-pitam jer na leru lijeno prima gas, onako na mjestu kad ga hoces zaturirati, ali kad primi gas onda divlja :D bolje mi je leon dizel primao gas

 

--- ipak je to 2V po cilindru

 

-sto je najmanji zahvat a da malo pojacam zvuk motora, ali da opet ne brunda i bruji cijelom voznjom, nego samo kad poklopim gas, mozda panel filter staviti u kutiju?

 

 

--- gljiva

 

 

-auto ide super, motor je ugladjen, slatko vuce, jebo me pas ako nema ispod 7sec do 100

 

-e da, auto je "cipan" jos davne 2001 godine, neki garret chip to mi je rekao vlasnik

 

ajde pucajte sa savjetima, ovo je motor o kojem sigurno puno vas zna dosta

 

 

Toči , toči , pa još malo natoći i vozi. :)

Link to comment
Share on other sites

ok,

 

uzeo si autic MK4 Jettu (Bora) 2000g, doticni motor, 2.8 VR6 12V, 174ks. uletila mi od prvog vlasnika za dobre novce, pa reko, uzet cu je, a i oduvijek sam zelio VR6 :D

auto ima 193 000 km, uredno servisiran, kompletna dokumentacija.

 

par pitanja:

 

-koliko je komplicirano promijeniti lanac i vodilice, jer cujem lagano zveckanje pri leru i kretanju, i to ako mi je otvoren prozor, u voznji ne cujem.

 

-da li je zgodno odmah promijeniti i kvacilo, jer mi skripi malo na otpustanju stiskanju, to je hidraulicko kvacilo jel tako? (ipak jekilometraza tu)

 

Ja cu svoj lanac ostavit nekom drugom da se njime bavi :D

Kod mene se cuje i na leru dok stoji dosta.

 

 

-kakva bi potrosnja trebala biti ovom autu, nekako mi se cini jako velika za sada (13l ), sinoc sam natankao do cepa pa cemo vidjeti. i to premium goriva

 

-nastavno na potrosnju, sto na nju najvise utjece, (osim noge na gasu) ima li neki senzor, filter ili nesto trece...

 

-pitam jer na leru lijeno prima gas, onako na mjestu kad ga hoces zaturirati, ali kad primi gas onda divlja :D bolje mi je leon dizel primao gas

 

Potrosnja:

130 autocesta 8.5-9 litara

Grad (meni ne pada ispod 11.5 NIKAD, ali ja ga ne stedim kao nijedan auto do sada.

 

Sto se tice lijenog primanja gasa i takvih pizdarija provjeri ovo:

 

155729_x800.jpg

 

Voli puknut ova bijela kukica pa ti ne radi varijabilni usis.

 

 

 

-sto je najmanji zahvat a da malo pojacam zvuk motora, ali da opet ne brunda i bruji cijelom voznjom, nego samo kad poklopim gas, mozda panel filter staviti u kutiju?

 

-auto ide super, motor je ugladjen, slatko vuce, jebo me pas ako nema ispod 7sec do 100

 

-e da, auto je "cipan" jos davne 2001 godine, neki garret chip to mi je rekao vlasnik

 

ajde pucajte sa savjetima, ovo je motor o kojem sigurno puno vas zna dosta

 

:thumbsup:

 

 

 

Sto se zvuka tice ja sam samo gljivu stavio.

Kad ga poklopis od 2000-4000 rpm urla.

Kad se vozis lagano ili pri bilo kojim okretajima na autocesti ustabiljenom brzinom ne cujes ga.

Link to comment
Share on other sites

2 francuz:

hvala!

 

iskreno, ne znam, vidio sam neke buseve na neki plin da idu

bas cu istraziti.

 

ali motor se super vozi, bas je ugodan, elastican, "smooth" a vuce bez ikakve drame

vidjet cu da mu jos promijenim lanac i kvacilo i onda je bombon

 

budem stavio koju sliku kad uhvatim vremena

 

2Kegalj: koju gljivu/panel si stavio, koliko dolara, di

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

Kako prepzonati balkanca u Kanadi?

- Vozi VW :-D

 

 

Šalim se ;)

 

Super mi je VR6 motor, baš ti želim da te Jetta dobro posluži!

 

BTW jel ima u Americi LPG konverzija?

 

baš ovo htio napisat... jb vas lude kao da ste se dogovorili.... :P FKT kakva je situacija tamo s LPG-om...?

Link to comment
Share on other sites

baš ovo htio napisat... jb vas lude kao da ste se dogovorili.... :P FKT kakva je situacija tamo s LPG-om...?

 

kakav mrtvi LPG kad od pola dnevnice natocis pun tank. :lol:

Tu je gorivo jeftinije nego u rh LPG

 

 

i kakav dogovor pa samo smo dvojica sa vr6 i vozimo jedan golfa, a drugi jettu :D

Link to comment
Share on other sites

Ma ne kuzis sta sam htio pitat.... dali uopce postoji opcija ugradnje tankanja i slicnih gluposti kao kod nas... znam da je benga po 5-6kn/L...

 

za VR-a hahhahahaha pravi balkan style... :D

 

iskreno nisam nigdje cuo za to, niti sam vidio pumpe di bi to mogao natocit.

 

Ja uskoro mijenjam auto tako da ce gabre ostat sam balkanac (ako uopce ostanem tu):)

 

p.s. prelazim na losije iskreno :D

Edited by Kegalj
Link to comment
Share on other sites

da odmah uletim i kazem da imam za prodati set lanac klizaci spaneri presli sveukupno ove godine 200km :D

 

ha ha ha

 

a sad, moja potrosnja po obilaznici je bila 9l. naravno 100km/h

kad nisam pazio 13l a ganjanja 18l

 

svjecice, kablovi, mijenjaj ulje i samo gas u pod :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

primijetio sam da dok je auto hladan pri malom gasu nekako zacukava lagano, drugom, trecom pri laganom ubrzavanju.. cak i pri usporavanju pred semafor pomalo zucka... ponekad ne uvijek.

kad se poklopi gas ide ko svinja :D

 

svjecice?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...