Jump to content

getriba krci kad ubacujem u 3.


Recommended Posts

Imam jedan problemcic, kad ubacujem u 3. brzinu getriba zakrci. Ne zakrci jedino ako stvarno sporo presaltam. Sutra tako i tako moram raskopat getribu pa me zanima dali je to do sinhrona? Koliko znam kad je sinhron los, saltanje je puno teze cak nemoguce ali ne krci. Dali je to ipak problem do sinhrona ili do neceg drugog i kad cu vec imati raskopanu getribu kako da vidim dali je sinhron los ili dobar? :)

Link to comment
Share on other sites

ne mogu vise editirat a sjetio sam se jos jednog problema..

Naime nekad mi je u leru znalo nesto klamparat, i cim bi stisnuo kuplung prestalo bi. Guglam malo pa kazu da bi to mogao biti lezaj spojnicke, te da zato i 3. krci?

p.s. ulje u getribi je novo :)

Link to comment
Share on other sites

Imam jedan problemcic, kad ubacujem u 3. brzinu getriba zakrci. Ne zakrci jedino ako stvarno sporo presaltam. Sutra tako i tako moram raskopat getribu pa me zanima dali je to do sinhrona? Koliko znam kad je sinhron los, saltanje je puno teze cak nemoguce ali ne krci. Dali je to ipak problem do sinhrona ili do neceg drugog i kad cu vec imati raskopanu getribu kako da vidim dali je sinhron los ili dobar? :)

 

To ti je mehaničar ostavio turpiju kad je zadnji puta raskopao mjenjač! I meni se dogodilo....

:)

Link to comment
Share on other sites

Znaci najbolje da odmah sve lezajeve zamijenim.. nadam se da nisu bas skupi :) Alfa ti imas iskustva, kolko su cca svi lezajevi i semerizi?

Upravo sam ispustio ulje iz getribe i imao sam cca deci vode unutra od 2 litre ulja....

 

A sto se tice sinhrona, kako njega na kraju provjeriti? Mozda je krcalo sto je bilo vode unutra?

 

Alfa imas koji dobri sinhron od 3.? iste su getribe od 16vt, 20vt....

 

2 Zeljko - To nije losa ideja uopce, razmisljam si ako je nema da je ubacim unutra, dobro dode da poturpija srhove sa zupcanika :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...