Jump to content

TAR*OX kvaliteta?


Recommended Posts

U prilici sam nabaviti TAR*OX big brake kit za Astru.

Kociona klijesta bi bila B32-6 (sesteroklipna).

Zanimaju me iskustva, kakva je kvaliteta tih kocnica?

 

Razmisljao sam o kemiji sa nekim Brembo/Porsche klijestima, ali nekako imam vise povjerenja u gotov kit sa svime potrebnim da pase na auto kak spada.

 

A i lagano sam izgubio zivce za nase "mehanicare" iz Hrvatistana i nemam volje hebat se s nekim tko ce mi to mozda igrom slucaja slozit kak spafa, ali vjerojatnije zahebat...

 

Ako netko ima iskustvo za / protiv - slusam.

Link to comment
Share on other sites

Nije baš "samo adaptere", treba naći i diskove da idu uz ta kliješta sa pravim razmakom rupa, ili opet dat nekome da to napravi (upitne kvalitete...).

Valjda zato jer sam stariji, sve sam manje sklon tome... :lol:

 

Kad smo već kod Alcona, dolazila su 4pot kliješta kao opcija na Astrama 888, našao sam jedna na ebay-u, samo je upitno njihovo stanje, frajer veli da nije siguran da li ima klipiće, a i ako ih ima da su korodirali... itd...

Možda bi ih se isplatilo uzeti pa dati reparirati, pitanje je samo nabavke reparatur kita... i naravno, cijene te investicije...

Link to comment
Share on other sites

Nije baš "samo adaptere", treba naći i diskove da idu uz ta kliješta sa pravim razmakom rupa, ili opet dat nekome da to napravi (upitne kvalitete...).

Valjda zato jer sam stariji, sve sam manje sklon tome... :lol:

 

Kad smo već kod Alcona, dolazila su 4pot kliješta kao opcija na Astrama 888, našao sam jedna na ebay-u, samo je upitno njihovo stanje, frajer veli da nije siguran da li ima klipiće, a i ako ih ima da su korodirali... itd...

Možda bi ih se isplatilo uzeti pa dati reparirati, pitanje je samo nabavke reparatur kita... i naravno, cijene te investicije...

 

Provjeris s kojeg auta su klijesta i odmah trazis diskove koji odgovaraju, Performance friction, Girodisc, DBA, Project Mu, ako hoces dvodjelne... Ako hoces obicne, po ATE katalogu trazis ATE power diskove :)

 

Za kompletnu reparaciju celjusti:

 

http://www.godspeedbrakes.co.uk/

 

I cijene su sasvim korektne...

Link to comment
Share on other sites

Ma ti si enciklopedija... ovi taman imaju te diskove koji idu uz kliješta koja sam našao...

 

Pitanje je samo u kakvom u stanju i da li se to da spasiti... ili koja ja cifra za reparaturu... šaljem im mail...

 

Sveska :D

 

Samo kaj ja osobno od goodspeeda ne bi uzimao njihove dvodjelne, znaju zahrdjati na spoju izmedju diska i drzaca... I ako cemo realno nisu pravi plivajuci/dvodjelni, ali zato im je i cijena dosta niza... Po ostalome svi ih samo hvale...

Link to comment
Share on other sites

I kad uzimas takva "racing" klijesta pazi da obvezno imaju brtvu za prasinu/smece (dust seals)... Recimo sa prvog linka Alcon Advantage Extreme imaju, a Alcon Club Race nemaju i onda imas problem, jer su to prava trkaca klijesta i moras ih stalno odrzavati i cistiti...

Link to comment
Share on other sites

Sveska :D

 

Samo kaj ja osobno od goodspeeda ne bi uzimao njihove dvodjelne, znaju zahrdjati na spoju izmedju diska i drzaca... I ako cemo realno nisu pravi plivajuci/dvodjelni, ali zato im je i cijena dosta niza... Po ostalome svi ih samo hvale...

 

 

wait wait waiiiiit

 

ti objašnjavaš Borisu da postoji šansa da diskovi na spoju zahrđaju ? ,on vozi Astru(OPEL) misliš da ako nešto hrđa da bi ga brinuli diskovi :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...