Jump to content

problemi sa getribom


Recommended Posts

Danas sam bio na montazi novog OEM kuplunga, karbonskih sinhrona, fidanzinog olaksanog zamasnjak i 5.1 final drivea polovnog od fn2 modela.. Namjerno sam nabrojao sve mozda pomogne odgonetnu u cemu je problem.

prvo smo imali problem sa karbonskim sinhronima jer toliko jako zagrizu da su se jedva vrtili i tek nakon 20 sati sta su se namakali u ulju je bilo moguce ih okretat.

Kad smo sve konacno slozili i upalili auto pojavio se jedan "klak klak" zvuk dok auto stoji u leru ili se vozi, cim se stisne kuplung zvuk nestane.. mene sad zanima do cega bi to moglo biti? Isli smo na probnu voznju getriba se salta vrhunski nista ne zapinje ne drobi jedino sta se taj "klak" zvuk cuje kao da metal udara u metal i sto brze vozim zvuk je intezivniji? Da li je itko imao slicnih simptoma? Sumnjamo da je do diferencijala i novog final drivea?

I jos jedna stvar kad se auto upali zacvili kao da je remen u kurcu, ali kaze mehanicar da je to jer anlaser jos nije sjeo kako treba na nove zube od zamasnjaka.. da li je moguce da je zbog toga i taj "klak" zvuk?

Edited by CTR
Link to comment
Share on other sites

ili imas preveliki luft među zupcanicima na FDR?

 

 

edit... kazes samo na leru? na leru dok je kuplung pusten vrti se jedino spojnicka osovina i par zubcanika. kad stisnes kuplung ne vrti se nista, tako da FDR nije.

 

zamasnjak nije 100% ja sam stavio valjda 10 setova i niko nema tih problema. ima drugih ali to nije ta prica.

 

 

nema sta alnaser sjedat na zube, to su gluposti. mozda ga treba podmazat samo na osovinama ili u getribici.

 

 

 

a mozda nije stegnuo zamasnjak............

Edited by Alfaludak
Link to comment
Share on other sites

napisao je da se čuje i u vožnji i to samo kod opterečenja,tj kad kuplung je stisnut ne čuje se,a u vožnji mu se čuje isto ali u kračim intervalima

 

sve ovisi u kojim intervalima se čuje

 

eventualno moglo bi biti do druk ležaja...znaš i sam da se na dosta hondi on čuje...ali kad samo takneš pedalu kvačila nestaje zvuk jer ga se optereti lagano...ako je raspadnut kad ga se optereti drobit ce što nije kod tebe

 

probali ga jeste rukom prije ugradnje? ja sam prije par mjeseci frendu mjenjao kuplung i novi druk ležaj koji je donio je štekao,tj zapinjao,iz najlona sam ga ja izvadio tako da je sve moguce

Link to comment
Share on other sites

Taj zvuk se cuje i u voznji i na mjestu sto ja vise ubrzavam sve jace i brze lupa. Vezano za ulje ja bi rekao da kad je bio u leru kako se ulje dizalo i grijalo manje se culo, ali cim smo isli vozit zvuk je bio jaci proporcionalno dodavanju gasa.

@vucko: u voznji se cuje u jacim intervalima znaci puno brze i jace lupka doslovno kao da metal o metal negdje udara

Link to comment
Share on other sites

u getribama kod honde se osjeti promjena gradacije samo ako šperu imaju on nema šperu,tako da je mehanička greška i druk ležaje nije jer on baš i ne mjenja intenzitet zvuka,a i ne bi rekao da je ovo do zamašnjaka tj pokretača jer on se ne vozi stalno po zamašnjaku

 

sa difom si zamjenio i spojničku ili ? pošto zupčanik difa ide sa onim na spojničkoj na d serijei recimo i ako kombiniraš jedan dif s drugim malim zupčanikom zna čudne zvukove proizvodit

Link to comment
Share on other sites

Snimi frekvenciju udara u leru da znas iz kojeg djela je getribe. Znaci ako je ista kao brzina vrtnje onda je nesto s spojnickom. Ali je druga, pogledaj kojem omjeru odgovara(pa ces znati na kojoj brzini je greska). Isto tako postoje slusalice koje se naslanjaju, pa mozes vidjeti iz kojeg djela getribe potjece zvuk.

Link to comment
Share on other sites

Cuje se u svim situacijama osim kad je kuplung stisnut.. definitivno je nesto sa final driveom sad cemo vidjet sta kad skinemo opet dolje jer sam i vozio pa bi trebalo biti vidljivih tragova di je lupalo

@sasa: gradacija ulja je uvijek ista mtf od honde

Edited by CTR
Link to comment
Share on other sites

FD se ne vrti kad auto stoji na mjestu, tako da nebi smio biti on...

 

No svejedno, jeste li mjerili slobodan hod na FDu? Jeste mjenjali podloške na diferencijalu?

 

Tocno to, ali se vrti spojnicka i brzine. Sada neznam kako tvoja getriba izgleda tocno(kolko je osovinska), ali u leru se moze i vise osovina vrtjeti.

Diff se u leru na mjestu nemoze vrjeti.

Link to comment
Share on other sites

Cuje se u svim situacijama osim kad je kuplung stisnut.. definitivno je nesto sa final driveom sad cemo vidjet sta kad skinemo opet dolje jer sam i vozio pa bi trebalo biti vidljivih tragova di je lupalo

@sasa: gradacija ulja je uvijek ista mtf od honde

 

Mici to smece od ulja i Castrol TFx u getribu. Rekao sam ti to valjda 20 puta da se bolje , lakse,brze salta, izgube se zvukovi ,zujanje.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...