Jump to content

Kome dati kočione čeljusti na uređenje


2fast

Recommended Posts

Nabavio sam Brembo kočione čeljusti sa radijalnim provrtima za montažu koje sam tražio.

Bilo bi potrebno urediti ih, očistiti staru boju (pjeskariti) i plastificirati.

 

Zanima me kome je to najbolje poslati da se uredi?

Link to comment
Share on other sites

Kakav fuš, evo baš danas bio na sastanku... :)

 

Nego, on topic, nitko nikad sa foruma nije uređivao čeljusti i ne zna kome ih dati da se urede???

 

Jel znate di se mogu nokti i kurje oči ić uredit...? To ću sigurno dobit info unutar 10 minuta...

Link to comment
Share on other sites

gumametal afaik samo reparira čeljusti, gumice i to..

 

osim onog slaveka koji pjeskari i njegovog kompe koji plastificira, ovdje na forumu se spominjao i drvoplast da plastificira, ne znam da li i pjeskare, a i žile s foruma to radi s felgama, ne znam da li i čeljusti rade dečki..

Edited by killuminati
Link to comment
Share on other sites

Nabavio sam Brembo kočione čeljusti sa radijalnim provrtima za montažu koje sam tražio.

Bilo bi potrebno urediti ih, očistiti staru boju (pjeskariti) i plastificirati.

 

Zanima me kome je to najbolje poslati da se uredi?

 

 

Rastavi sve i odnosi u plastilak, meni napravili super iso sam isto jer su frendu radili nešto za KTM i tak, uglavnom super.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam gumametalu dao svoju čeljust na repariranje.

čeljust je odlično počela raditi, al su nešto ili zeznuli ili zaboravili unutra odraditi budući da ručna više ne lovi...

i onda moj posao, ljenost, moranje ponovnog plaćanja skidanja čeljusti da im ponovno nosim zbog reklamacije itd.... i tako je to ostalo..

e sad se dogodilo da mi je i lijeva čeljust počela blokirati i mehaničar mi je otpustio ručnu da mi ne blokira u vožnji kad piknem kočnicu, al sad ručna uopće ne lovi... uglavnom trebao bi reparirati i tu čeljust.

Odnesao bi obe al želim biti siguran da kad platim da će dobro raditi.

Još jedno.... dal koji od njih može sam razmontirati čeljust, a ne da ja rastavim u gorici, pa se snalazim da dovezem do zg na repariranje, pa da ponovno nosim u goricu i ono.. dao Bog da radi.

 

Želim da kad repariraju da namontiraju i provjere te da ja dođem i preuzmem auto da trebam platiti i biti siguran da neće blokirati a da će ručna raditi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pjeskarenje sam riješio, adapteri su spremni.

 

Sada plastificiranje / powder coating...

Znači, Blažević d.O.o., Plastilak...

 

Ima li netko još kakvu preporuku?

btw: oni plastificiraju ili powder coataju?

 

Što se tiče reparacije, da li je netko nosio Brembo 4 klipne ili slične čeljusti na reparaturu, da li imaju gumica za njih svi ovi "standardni" servisi za reparaturu?

Link to comment
Share on other sites

Još jedno.... dal koji od njih može sam razmontirati čeljust, a ne da ja rastavim u gorici, pa se snalazim da dovezem do zg na repariranje, pa da ponovno nosim u goricu i ono.. dao Bog da radi.

 

Želim da kad repariraju da namontiraju i provjere te da ja dođem i preuzmem auto da trebam platiti i biti siguran da neće blokirati a da će ručna raditi

 

Znam da Dacha iliti autoservis Turek radi po tom sistemu. DOvezeš auto i dođeš po njega. Nema zezancije. http://www.automehanicar.hr/

Link to comment
Share on other sites

OEM gumica ima po ebayu, a sama zamjena je vrlo jednostavna, mislim da svatko to može odraditi kod kuće sam....

 

Kod koga si pjeskario i kako je prošlo?..Pitam jer mi je negdje u glavi ostalo da pjeskarenje čeljusti nije dobro jer je jako teško ispuhati sav pijesak van poslije?.. :unsure:..Bolje kao pokriti sve rupe i žičanom četkom sve poskidati do metala....

 

Pjeskarenje sam riješio, adapteri su spremni.

 

Sada plastificiranje / powder coating...

Znači, Blažević d.O.o., Plastilak...

 

Ima li netko još kakvu preporuku?

btw: oni plastificiraju ili powder coataju?

 

Što se tiče reparacije, da li je netko nosio Brembo 4 klipne ili slične čeljusti na reparaturu, da li imaju gumica za njih svi ovi "standardni" servisi za reparaturu?

Edited by entuzijast
Link to comment
Share on other sites

Pjeskario mi je jedan dečko tu u Karlovcu.

I tako ću dati čeljusti skroz raskopati i isprati iznutra, nije toliko išao po dijelovima gdje su klipovi tako da mislim da nije ništa ušlo unutra.

 

Ima gumica da, samo su za Brembo cijene paprene... 11 funti komad... a trebaš ih ukupno 16 kom... ako hoćeš sve zamijeniti.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...