Jump to content

razlika 2.9 i 2.8 VR6?


Recommended Posts

ECU je drugačiji,bregaste su drugačije,usis je veći,klipovi su veći,ispušna je navodno ista,to jedino nisam siguran. Ovo ostalo je 100% različito.

Baš sam jučer razmišljao o onom tvom projektu (VR6 na FWD),to pitaš za njega?

Pero je bio brži...

Link to comment
Share on other sites

nisam mislio da se ispile do kraja kanali koji vode u glavnu komoru.. davno sam gledao jedan vr6 twin big turbo projekt i imali su ovu usisnu i 2 klapne gasa,

 

a skratili a skratili su ovu usisnu za onoliko koliko su imali donji dio original usisne od vr6

 

 

vidio sam i ja kako neki naprave sami usisnu od komada cjevi koju samo zavare na donji dio usisne bez da skinu prirubnice od donjeg djela original usisne pa unutar glavne komore cirkus od prirubnice koja strši...

Edited by Beli
Link to comment
Share on other sites

nisam mislio da se ispile do kraja kanali koji vode u glavnu komoru.. davno sam gledao jedan vr6 twin big turbo projekt i imali su ovu usisnu i 2 klapne gasa,

 

a skratili a skratili su ovu usisnu za onoliko koliko su imali donji dio original usisne od vr6

 

 

vidio sam i ja kako neki naprave sami usisnu od komada cjevi koju samo zavare na donji dio usisne bez da skinu prirubnice od donjeg djela original usisne pa unutar glavne komore cirkus od prirubnice koja strši...

 

Vido sam ja svasta u zivotu, ali to ne znaci da je dobro. Uglavnom 95% grana radenih za vr6 su losije nego serijske. I to je zalosno sto ljudi gube novac i vrijeme i onda naprave losiju stvar.

Link to comment
Share on other sites

da pitam za VW VR6 12V, jel to 2.8 ili 2.9? i jel tko vozio verziju od 24V kakva je razlika

 

Ima vise konja, bolje se vrti. Posto ima varijbilnu usisnu bregastu, bolje ide od niskih okretaja.

 

vr6 12v bez turbine je jako los motor. Ali serijski trpi barem 2.8bara boosta(treba probati preko 3 bara ugurati), tako da je idealan motor za staviti turbo.

Link to comment
Share on other sites

Ima vise konja, bolje se vrti. Posto ima varijbilnu usisnu bregastu, bolje ide od niskih okretaja.

 

vr6 12v bez turbine je jako los motor. Ali serijski trpi barem 2.8bara boosta(treba probati preko 3 bara ugurati), tako da je idealan motor za staviti turbo.

 

ne znam, meni nije los :D po meni lijepo ide, ima okretnog dosta nisko, manje se gusi u niskim okretajima. Mogu ga vozit 50kmh u 5oj bez problema, dok na Leonu mi je to nemoguca misija jer se oce ugasit valjda.

a i potegne slatko. nije to sad nesto divlje ali nabire lijepo.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...