Jump to content

2.0 tdi kakv je to motor?


Recommended Posts

Smeće od motora iz mog iskustva..glava, dizne, troši ulje...itd..Leon PD 170 ps 2006, košto me para i živac, sad E91 320d preporod, od potrošnje, mirnoće u radu, pun k.. tisi motor, potrošnje goriva, ulja ni kapi, uglavnom nebo i zemlja.

Link to comment
Share on other sites

znaci, pljuga, trebam to zaobilazit. hmmm

 

ovo su sve generaliziranja....to mozes cuti za svaki auto...

suma summarum...govorimo ovdje o 2.0 TDI BKD 103kw

ide dobro, nije stedljiv...

dize nisu problematicne kao na passatu (BKP) i 170hp (BMN ili BMM nisam siguran)

moguci problemi s pucanjem glave na ranim verzijama, rekao bi nijansu osjetljivije turbine...al ne nuzno...

vecinu problema sa zamasnjacima bi pridodao nacinu voznje....

 

Odi vidi auto, probaj, provozaj, spoji na dijagnostiku pa vidi....izracunaj si da li se vidis u toj cijeloj prici...tak sam ja barem sa svojim....i da kucnem od drvo za sada sve 5...

Edited by Jambo
Link to comment
Share on other sites

Da se javi jos jedan sa BKD.. :)

Ja sam zadovoljan, kvarova nije bilo.. evo jucer mi otisla el. Klapna - to nije ni nuzno mjenjat.. al moram vidit neku opciju da se softwerski rijesi da ne svijetli check engine jer sam iskopcao jack od klapne tako da je sad uvijek otvorena.

Zamasnjak je jos uvijek tvornicki, turbina tvornicka, ulja na 10 000 km potrosi do pola litre ili nekad gotovo nista.

Auto ima 189 000 km.

Potrosnja od 5,5 - 7,5 ovisno o voznji.. guzve u zagrebu i stiskanje po zg bilo bi vise od 7,5 al to nije cesto. Vecinom je oko 6-6,5..

Link to comment
Share on other sites

Moj diša je kupio na isti dan auto kad i njegov brat, čak im je isti dan i isporučen - Passat 2.0TDI 140KS

Od diše auto ima trenutno 105000km i promjenio je već pola motora i dvije dizne, njegov brat ima 170000km nije ni taknuo motor, čak ni dizne nije mjenjao

Link to comment
Share on other sites

Moj diša je kupio na isti dan auto kad i njegov brat, čak im je isti dan i isporučen - Passat 2.0TDI 140KS

Od diše auto ima trenutno 105000km i promjenio je već pola motora i dvije dizne, njegov brat ima 170000km nije ni taknuo motor, čak ni dizne nije mjenjao

Ista s tvar meni sa frendom i njegovim burazom samo se radi o octavii1 s 1.9 tdi(90ks),oba kupljena isti dan,ista oprema,cipani isti dan kod istog majstora,jedan brdo problema a drugi duplo vise km od njega i nikad nista.

Link to comment
Share on other sites

Ja imao na A3

BKD oznaka

Trosi 8,5 litara po gradu a rucni mjenjac

10 litara autoput 160kmh

1litra ulja svakih 10.000km

2 ili 3 x turbina mjenjana

Glava motora mjenjana na 14.000km dalje bilo ok

Kuplung set mjenjao na 60.000km zbog zamasnjaka

 

Najlosiji motor ikad u mom voznom parku...a dosta sam ih izmjenjao od 1997 pa do 2010

 

Ovo su ekstremne cinjenice a ne one koje se mogu uzeti kao zlatna sredina ili orjentir na 2.0TDI.

 

Jer mjenjanje zamasnjaka na 60tkm, i 3 turbine su stvarno previse. 10 litara trosi na 200 a ne na 160.

Link to comment
Share on other sites

Pa kaj ja znam, ja na 180 mjenjao zamasnjak pa usput i kuplung a turbina ostala original do 218t km kad sam ga prodao, nije ni profuckala... U pocetku mi je bio sluzbeni tak da nije bas steden auto, redovito pun gas autoput...

Link to comment
Share on other sites

Kuplung normalno, ali turbina na serijskom motoru nije potrošni materijal, obična glupost.

 

Pogledaj malo planove odrzavanja...turbina se normalno mijenja na 150-200 tisuca,isto ko npr zupcasti...to kaj u Hr nije tako to je druga prica....

Link to comment
Share on other sites

Ja imam g5 2006 i ne potrosi litru ulja na 10tkm i trosi kak je netko napisao 5,5 do 7 litara,da mu jebem mater neznam kak ne potrosi vise od 8,kod mene je 3 god i ima 203tkm i nemam nikakvih problema

Link to comment
Share on other sites

Ovo su ekstremne cinjenice a ne one koje se mogu uzeti kao zlatna sredina ili orjentir na 2.0TDI.

 

Jer mjenjanje zamasnjaka na 60tkm, i 3 turbine su stvarno previse. 10 litara trosi na 200 a ne na 160.

 

Ja sam auto kupovao srcem jer mi je mehanicar u piji rekao nemoj uzimat do 2006.g uzmi iduce godine i ja htio A3 s line i djidje midje i platio to popravcima

Ali bio je lep :D

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...