Jump to content

volvo 2.5 turbo, pitanje oko afr-a


Recommended Posts

radi se o volvu S80-R 300 ks serijski, sve se cini ispravno na autu, ali je afr pod gasom dosta cudan, 13.5:1 (treca brzina na oko 5 000 okretaja). da li je moguce da je tako serijski? nezna se da li je prosli vlasnik sta dirao.. tlak turba jos uvjek nepoznat jer nema urice

Link to comment
Share on other sites

To je normalno,jebala ih ekologija.

Zna biti dugo i lambda 1 a kada zakuri egt oko 1000C onda pojaca smjesu.

Zajeb je samo sto nema egt sonde pa ecu kakti racuna egt.

Zato se i raspadaju chipani na neprovjerenim mapama.

Ako budete mjerili 1bar je serija,chipan oko 1,4.

Lp

Link to comment
Share on other sites

Kao sto Gonzo veli, na zalost EMS nema EGT sensor i sve racuna po matematickom modelu sa aktualnim podacima zraka i goriva. U skoroj buducnosti bi se mogao pojaviti EGT upgrade za ME7.01 pa ako te bude intesiralo...

 

Mogu ti spojiti VIDU / DICE i pogledati na parametre koji te brinu dok se vozis.

 

Ako se ne varam, kod serijskog ECMa, ako se zadovolje svi uvijeti, boost ide i do 1.3 Bara u trajanju od max 3 sekunde. Vjerujem da bi tada mogao vidjeti malo siromasniju smjesu.

 

Jeli to onaj bi-color auto ili cisti srebrni? Znam da su se dva prodavala nedavno.

Link to comment
Share on other sites

ok super, hvala za podatke za tlak. tako sam i mislio da ce bit, ekologija , jer ni ne trosi koliko bi se ocekivalo.

 

gonzo nisam ga ja kupio (jos :D ) , samo gledam da li je sta radjeno. sljedece me zanima koliki ce bit tlak turba.. jer ako je dizan tlak a afr 13.5, ne cini mi se bas idealno :)

 

neznam kakav je prije bio, sad je srebrni, moguce da je imao neke gluposti , neke trake

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...