Jump to content

Lpg majstroi par pitanja


Recommended Posts

al vjerojatno nije bio ni na pol tanka.bio je vjerojatno malo iznad rezerve što je premalo za hlađenje pumpe

 

Uvijek sam tankao benzin do 3/4 tanka i svaki put kad je palo ispod pola sam tankao. Znalo se dogoditi da dođe do 1/4 ali jako jako rijetko. Te fore sa hlađenjem sam pušio prvi, pa ajde i drugi put kad je krepala pumpa ali nakon 8000+ kn popravaka radije se vozim na benzin.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 532
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

tako sam i ja prošao ali sam nakon treće stavio prekidač za pumpu pa ju gasim dok je auto na plinu ;) od onda više nikad problema već 4god.

 

 

Zašto??? Pa alfi pumpa ne radi kad se prebaci na plin, bolje da si dao promjeniti tlačni senzor pumpe goriva i bok

Link to comment
Share on other sites

Zašto??? Pa alfi pumpa ne radi kad se prebaci na plin, bolje da si dao promjeniti tlačni senzor pumpe goriva i bok

 

sorry ovo se odnosilo na bivšeg Forda.. (9,5god na plinu.. u tih prvih 3-4 otišlo 3 pumpe i od onda prekidać.. auto dan danas vozi kako sam složio) s Alfom nemam ama baš nikavih problema. BTW: nisam ni gledao dali je benza na ON dok je na plinu :huh:

Link to comment
Share on other sites

meni su pričali da baš ne valja imati puno goriva u tanku... kao nije dobro uliti pun tank jer ako se voziš non stop na plin, isto gorivo stoji po nekoliko mjeseci unutra... ima li to smisla?

Ne znam kako je za sami benzin ali znam da mjesavina nikako ne smije biti starija od par mjeseci

Link to comment
Share on other sites

neka kolicina goriva se potrosi dok ujutro palis auto,pa dok se zagrije na 30-40stupnjeva da prebaci na plin,isto i dok je topal treba malo da prebaci,tak da se ustvari i taj benzin trosi. ak ostanes bez plina,odvezes se do benzinske i sl. ja pretezno imam oko 20 litara, kad zasvjetli rezerva 100kn i tak u krug

na kocki je bio nonstop na plin,i paljenje i sve na plin, na benzin nije ni radio, bilo ga je uvijek tolko da rezerva ne svjetli na ravnom jer zivcira

 

a kaj se tice podmazivanja ventila sa flashlubom, to radi na vakuum,a vakuum je najveci na leru,najmanji u okretajima, a najvece naprezanje ventila je u okretajima a tada je najmanje podmazivanje. za plin je bitno da je smjesa plina dobra,tj malo bogatija,jer je onda temp izgaranja optimalna, dok je na siromasnoj smjesi veca temperatura. neki sistemi imaju dodatno ubrizgavanje benzina, na svakih parsto milisekundi plina,pusti se par milisekundi benzina.

Link to comment
Share on other sites

Negdje davno sam citao da su preporuke bile 5 tocenja plina, onda jedan tank se na gorivo vozis, i tako u krug... Nikad se toga nisam pridzavao... napravio sam 60000km bez ikakvih problema...

Jako je bitno tko i kako ugradi plin... Auto tim se meni pokazao najbolji...

Link to comment
Share on other sites

Uvijek sam tankao benzin do 3/4 tanka i svaki put kad je palo ispod pola sam tankao. Znalo se dogoditi da dođe do 1/4 ali jako jako rijetko. Te fore sa hlađenjem sam pušio prvi, pa ajde i drugi put kad je krepala pumpa ali nakon 8000+ kn popravaka radije se vozim na benzin.

 

imho to je isto kao da ja recem da mi je lezaj prolupao radi plina. Jednostavno pumpa ti je smece i rikavat ce. Kupi ljepo walbro za 800kn i miran si.

Link to comment
Share on other sites

Možda tebi nije ali sve koje ja znam koji voze plin godinama su ili čistili ili mijenjali benzinske injektor

Ja napravio 90.000 na plin u 5 godina i niš čistio ni mijenjo...isto tak i kolege koji imaju Accord 2.4, a neki su napravili i duplu kilometražu od moje..

Link to comment
Share on other sites

meni su pričali da baš ne valja imati puno goriva u tanku... kao nije dobro uliti pun tank jer ako se voziš non stop na plin, isto gorivo stoji po nekoliko mjeseci unutra... ima li to smisla?

 

kupio auto za dijelove za punim tankom goriva koji stoji godinu i pola...pretočio bengu u svoj i vozi normalno

 

pripazi si kog slušaš

 

 

što se pumpi tice na vw benzincima znaju dosta rikavat oceš na bengu samo auti ili na plin,frennd na golfu dvije zamjenio dosad a na bengu se vozi

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

pa u krugu je uvijek isti tlak benzina radi regulatora tlaka, i pumpa uvijek vrti istom silom. tak da radi plina nemoze otic. naravno da bi bila dugovjecnija da se iskopcava al to se bas ne prakticira na sistemima na ubrizgavanje jer oni sami radi neke greske znaju vratit na benzin, i to bi rezultiralo gasenjem auta,pa da se to ne dogodi postoji napomena da se pumpa nesmije iskljuciti. na ovim starijim sistemima se iskljucivala jer nije bilo mogucnosti da komp automatski vrati na benzin

Link to comment
Share on other sites

Ok opet vi da ne može od plina riknuti. Kad su mi to prvi put govorili još sam i pušio te priče, ali 3 puta u 5 godina? Zašto nikom drugom nije nikad riknula? U ovlaštenom servisu su mi rekli da su prvi put na mom autu mijenjali pumpu goriva. Nije je bilo nigdje na skladištu u europi pa sam je morao čekati iz tvornice jer pumpe ne rikavaju.

Link to comment
Share on other sites

Ok opet vi da ne može od plina riknuti. Kad su mi to prvi put govorili još sam i pušio te priče, ali 3 puta u 5 godina? Zašto nikom drugom nije nikad riknula? U ovlaštenom servisu su mi rekli da su prvi put na mom autu mijenjali pumpu goriva. Nije je bilo nigdje na skladištu u europi pa sam je morao čekati iz tvornice jer pumpe ne rikavaju.

 

Jel po necemu pumpa goriva moze vidjeti dal auto radi na plin ili benzin? Tlak je isti, protok je isti.

Link to comment
Share on other sites

protoka nema jer je dovod goriva samo na jedan vod ako se ne varam jer nema povrata. Pumpa se isključuje kad nabije tlak, kad zatvoriš injektore i prebaciš na plin tlak ne pada i pumpa se gasi. Barem je tako na mojoj alfi. Kad daš kontakt pumpa nabije tlak i ugasi se, isto je i kad auto radi na plin. Cyber je imao problema s meštrom od plina jer nešto nije bilo napravljeno kako treba

Link to comment
Share on other sites

neznam na kojem autu je cyberu to bilo,inace klasicni sistemi imaju povrat, i tako je na 99% auta, tlacni vod napred, regulator tlaka,povratni vod natrag. sad jedino ako je taj auto imao redukciju na povratu jer je zamisljeno da se gorivo trosi pa je pumpa cijelo vrijeme morala drukati veci tlak radi te restrikcije. drugog objasnjenja nema, da je plinarac nekaj krivo napravio nebi radilo kak treba, sjece se minus na diznama i to je to

Link to comment
Share on other sites

neznam na kojem autu je cyberu to bilo,inace klasicni sistemi imaju povrat, i tako je na 99% auta, tlacni vod napred, regulator tlaka,povratni vod natrag. sad jedino ako je taj auto imao redukciju na povratu jer je zamisljeno da se gorivo trosi pa je pumpa cijelo vrijeme morala drukati veci tlak radi te restrikcije. drugog objasnjenja nema, da je plinarac nekaj krivo napravio nebi radilo kak treba, sjece se minus na diznama i to je to

 

Svi imaju povrat, jedino je pitanje ako ide iz motornog prostora ili je povrat odma od regulatora koji je u tanku.

 

Auto trosi oko 1litru goriva na 1h u leru. Znaci po tome bi u leru trebala riknuti pumpa.

Link to comment
Share on other sites

neznam na kojem autu je cyberu to bilo,inace klasicni sistemi imaju povrat, i tako je na 99% auta, tlacni vod napred, regulator tlaka,povratni vod natrag. sad jedino ako je taj auto imao redukciju na povratu jer je zamisljeno da se gorivo trosi pa je pumpa cijelo vrijeme morala drukati veci tlak radi te restrikcije. drugog objasnjenja nema, da je plinarac nekaj krivo napravio nebi radilo kak treba, sjece se minus na diznama i to je to

 

Upravo je u tome problem. Plin je radio savršeno cijelo vrijeme, ali ova pumpa nema povrat (tako su mi i rekli u ovlaštenom) i zato se događaju sranja. Nije direktno plin kriv za rikavanje pumpe ali sama vožnja na plin je krivac. Ne da mi se zajebavati sa prekidačima za pumpu i ostalim fuševima, a koliko auto ima elektronike ne bi me čudilo da bi se ugasio kad bi se i pumpa ugasila. Uglavnom, zaključio sam da mi je jeftinije voziti se na benzin.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...