Jump to content

Iskustva s VAG 2,5 TDI motorom


Recommended Posts

Zanimaju me iskustva s tim motorom:

- prosječna potrošnja

- kvarovi

- održavanje

 

Uz taj motor me zanima isključivo ručni mjenjač i prednji pogon. Najvjerojatnija kombinacija motora je s Passatom 3BG ili Audijem A4 B5 ili B6.

Kod tih modela znam da su prednje vilice boljka ali s time sam se pomirio.

 

Planirao sam uzeti neki od tih modela s 1,9 TDI 131 ks motorom ali i nije baš nekakav izbor s obzirom na opremu koju želim. S 2,5 TDI motorom ih je puno lakše naći.

Link to comment
Share on other sites

vozim službeni A4 B6 2.5 TDI 120kW (163ks)

 

auto ima 275 000km. do sad smo promjenili turbinu na cca 160 000km (vjerojatno zbog načina vožnje nekih u firmi) i mislim da je bosch pumpa bila na reparaturi. to je to što se tiče kvarova.

 

prednji ovjes nije uopće neka boljka, ovaj ima sve serijski još gore (vjerojatno jer se vozi po autocestama , SLO, DE, ITA)

 

održavanje ti je malo skuplje kad je u pitanju zupčasti - košta cca 4000kn zamjena svega. ostalo ne znam jer niš ne odlazi.

 

 

potrošnja - prednji pogon, ručni mjenjač - 6 - 7 litara s tim da na 140kmh na autocesti troši ispod 6 a ako ga držiš oko 170 onda ti je cca 7 litara.

 

 

i da, puno je finiji za vozit od 1.9 TDI i ima jako inerciju, možeš fino kočit s motorom ili održavat brzinu.

Link to comment
Share on other sites

Evo moj trenutno ima 140000 i ne slini nigdje. Prosjek autoput sa dosta zagreba i uvijek na autoputu barem 3 odraslih cca 7-7.5 litara.

Ne trosi kapi ulja.

Bregaste na modelima 163 i 180 ks kod auta sa normalnim održavanjem i stvarnom kilometražom ne bi trebale predstavljati problem. Auto se dobro vozi i ne troši puno s obzirom na veličinu...ja imam superbicu

Link to comment
Share on other sites

Jbt, kad cu ja vise naletit na auto koji ne trosi kapi ulja.... 2 nova dizela sam imao i 1 godisnjaka, i jos se nisam susreo da u servisnom intervalu od 10-15k km ne potrosi kapi ulja.

 

Moj meni potroši 4 kapi na 10 000 km

 

Uvijek imam malu ampulu kod sebe i nakapam kolko treba

Link to comment
Share on other sites

ajde svaka cast... Luky bas mi drago radi tebe. :)

Onda su AR 2.4 JTD 20v i 2 x 3.0 TDI promaseni, jer redovito mi u servisnom intervalu potrose po 0.5-0.8L ulja ili ih prodam prerano, dok se jos nisu ni razradili..

 

sorry golfi na OT.

 

Za ovaj 2.5TDi, pitaj Tomota (sa Srdoca - Tomo Yugo-Turbo) on je sebi nesto slagao s bregastima na 2.5 TDi i pozna tematiku.

Link to comment
Share on other sites

ajde svaka cast... Luky bas mi drago radi tebe. :)

Onda su AR 2.4 JTD 20v i 2 x 3.0 TDI promaseni, jer redovito mi u servisnom intervalu potrose po 0.5-0.8L ulja ili ih prodam prerano, dok se jos nisu ni razradili..

 

sorry golfi na OT.

 

Za ovaj 2.5TDi, pitaj Tomota (sa Srdoca - Tomo Yugo-Turbo) on je sebi nesto slagao s bregastima na 2.5 TDi i pozna tematiku.

 

Pa trebaš ih meni malo dat i vidit ćeš da ti neće trošit ništa ulja..

 

@plastikman: pa normalno da ti ne troši ništa ulja kad ga ne kupuješ.. :P:P

Link to comment
Share on other sites

nemam iskustva s novijim modelom, al na starijima sam na preko nekoliko komada vidio potrgane klackalice i na jednom poderane bregaste. neznam dal su na novijem neke promjene oko remena ali na starijem za 4 tisuce kuna nema šanse napravit veliki servis, ima 2 španera,klackalicu od drugog španera i dve rolice,vodenu pumpu,remen, remen bosch pumpe,natezac remena bosch pumpe. natezac kanalnog,remen kanalni,remen klime,natezac remena klime. na starijem voli i bosch pumpa riknut. ugl ja bi izbjegavo taj motor u bilo kojoj varijanti,uzo benzinca s plinarom ili 1.9tdi

Link to comment
Share on other sites

2Saša: 1,9 tdi za koje mogu reći iz prve ruke ne troše ulje. Moja (1,9 tdi 101 ks+chip, 180.000 km), tatina (1,9 tdi 105 ks, 170.000 km), prijateljeva (1,9 tdi 101 ks+chip, 315.000 km).

 

Što se tiče bregastih točno je ono što je napisao Plastikman, ali ima i slučajeva koje je naveo Lima koji su rjeđi.

 

Najviše me zanimala potrošnja jer sam opet počeo nabirati kilometražu. Na 25.000 km je razlika 250 l između onog koji troši 6l/100 km i 7l/100 km), a to je cca 2.500 kn godišnje, a ako 2,5 troši još litru više onda ode 5.000 kn više u odnosu na 1,9.

 

Priče o drugim proizvođačima me ne zanimaju kao i podhebanja na račun ovih za koje se interesiram.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sebi tražio dugo vremena auto da je 1.9TDI, da je nakrcan opremom i da je ručni mjenjač....jbg kad sam to sve našao zapao me 4motion model ali sad mi nije žao jer je puno vozljiviji i udobniji od istog auta s prednjim pogonom. Što se prednjeg ovjesa tiče ja stvarno ne znam šta ljudi rade sa autima pa da toliko to spominju, jer ja sam prošlu sezonu bio na 19" ove na 18" i nikakvih problema nemam....

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sebi tražio dugo vremena auto da je 1.9TDI, da je nakrcan opremom i da je ručni mjenjač....jbg kad sam to sve našao zapao me 4motion model ali sad mi nije žao jer je puno vozljiviji i udobniji od istog auta s prednjim pogonom. Što se prednjeg ovjesa tiče ja stvarno ne znam šta ljudi rade sa autima pa da toliko to spominju, jer ja sam prošlu sezonu bio na 19" ove na 18" i nikakvih problema nemam....

 

taj prednji ovjes ti spominju izgleda oni koji ne žele potrošit kune na auto - da, možda odlazi, al staviš dobru vilicu i 50 000km si minimlano miran

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...