Jump to content

Koje pojačalo i kutija za Pioneer TS-W306C?


Bubi

Recommended Posts

Dobio sam navedeni sub i sad bi ga probao upaliti za par-sto-kuna. treba mi kutija i pojačalo, ali ne znam koje. možda neko 3 kanalno pa da si spojim prednje zvučnike na isto jednog dana

 

i ako ima netko ponudu slobodno tu ili pm

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

za kutiju ne znam, bassreflex bi zauzimala dosta mjesta, nisam neki frik tako da ga ne bi nabijao previše, htio bi samo da mi malo basovi naprave atmosferu u autu. ionako ću trebat dampirati vrata i bunker. može neka preporuka koju traku da stavim i nekog tu u istri ko bi mogao napraviti kutiju?

ovaj ca30 mi se čini ok za razumnu cijenu. je moguće imati 2 kanala na 4 ohma, a 1 na 2 ohma?

Link to comment
Share on other sites

naravno...svaki kanal posebno ti se po otporu prilagodjava svojem zvucniku. Kutija..sta ja znam, svaki stolar s viskom vremena. Meni to radi jedan decko u labincima (Marko Jugovac) pa ako oces broj, javi

 

BTW ako si dobro napisao sifru sub-a, onda koliko se sjecam to je 4ohm zvucnik. ili je mozda dvc?

Link to comment
Share on other sites

nije ne dvc.

piše 1000w max, 400w nominalne i 4 ohma

malo sam googlao i kažu da kompresija manje bumba, što mi odgovara. samo sad ne znam koju litražu uzeti. ako nije neki bed fulati koju litru, možemo stari od žene i ja sami to sklepati, on je parketar i ima dosta alata, valjda nije to neka filozofija

 

razmišljao sam ovako nešto

 

http://www.dobar-zvuk.hr/proizvod/781/kutija-za-zvucnik-box-300.html

 

i onda naletio na ovo

 

 

 

i ovo

 

 

 

koju metodu odabrati?

 

:D

Link to comment
Share on other sites

krenuo sam računati dimenzije za kutiju i sve neki čudni brojevi mi idu. na kraju pomnožim ove stranice

 

http://www.dobar-zvuk.hr/proizvod/781/kutija-za-zvucnik-box-300.html

 

i dobijem 62 litre, a ne 35 kako navode. šta se tu onda gleda, volumen koji ostane dok je zvučnik unutra ili?

 

rajderu, daj prijedlog a ne samo "to ti je slabo", da slušam vas manijake bi mi 3 crvene optime bile malo :)

Link to comment
Share on other sites

 

rajderu, daj prijedlog a ne samo "to ti je slabo", da slušam vas manijake bi mi 3 crvene optime bile malo :)

 

:lol:

 

ne da mi se sad traziti po njuskalu, ali gledaj bar 300 rms-a da ima

ja sam imao 350, slabo je bilo, sad imam 750, skoro taman je :)

 

kutiju unutarnji volumen racunas, ne trebaju ti nikakve formule, to je osnovna matematika :)

Link to comment
Share on other sites

hvala na savjetima,

naručen je dls ca23 s njuškala za 500kn, na cicama su ga preporučili jer ima 400w rmsa mono u bridgeu i svirao je kod jednog od članova baš s ovakvim wooferom. ako ne bude dosta, poslužiti će za buduće prednje sisteme :D

 

woo> hvala :D ali to mi je previše, htio bi da mi ostane nešto mjesta za bebina kolica :D , tako da ću poslušati mrvu i krenuti u saamogradnju kompresije od 32 l, bass box mi je izbacio mjere koje mi pašu.

 

još jedna stvar i gotovi smo:

 

da li mi je dosta 8-10 mm2 za kablove?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...