Jump to content

Popravak orginal katalizatora?


Recommended Posts

Nisam siguran dali sam stavio temu u dobar thread,ako nisam molim admina da premjesti...

 

...naime pucketa mi iz katalizatora na ctr-u i mislim da je dao svoje jer osjetim da auto neide kao prije a nemogu ga skinuti bez da mapiram auto jer na type r-u ako se skine kat nevalja smjesa. Tako da kome?sta?kako?

Link to comment
Share on other sites

...ako je pitanje u krivom forumu onda molim admina da premjesti :)

 

...naime kad je auto hladan cujem zveckanje u podrucju katalizatora...serijski je ispod auta,dakle ne kao na novijim autima na granama i te šeme...osjetim posljednih dana da auto ide nesto slabije pa mislim da se je počeo raspadati jer imam lambu prije i poslije kata i nista ne svijetli niti te lambe ista očitavaju da je nesto krivo sa autom. Ne bih skidao katalizator dolje jer time na type r-u osiromašujem smjesu i trebao bih odmah i mapirati auto a to u Hrv koliko čitam nitko nezna pošteno odraditi na standard ecu...pa pitam di?što?kako? zvao lastovčić,hoce 1300 kn za zamjenski...

Link to comment
Share on other sites

nije nista drkano po autu...auto je serijala osim poslije kada fi60 cijevi i srednji i zadnji lonac od laste...auto ima orginal 140 000 km i normalno je da odlaze katalizatori na takvom tipu auta koliko vidim vani po forumima. mene interesira jel ima u Hrv koja firma koja otvara orginal kat i popravlja...koliko vidim toga ima,samo da netko napise neka iskustva

Link to comment
Share on other sites

Pricao sa ercom vise puta...zastitu sam vec skinuo jer je ona prva pocela rondati.

 

Onda niti nemoram skidati kat dolje,samo otvorim postojeci i pocupam sve van i vratim nazad te jos usput imam serijski izgled za striceka na tehnickom :)

Auto je every day car pa mi se neće da to bude preglasno jer sam i ovako na 3500 okretaja na 130 kmh u 6. brzini,vi kazete jedno,drugi drugo.

 

Tko mi to moze kvalitetno odraditi a da usput izmjerim APR?

Edited by Ivor
Link to comment
Share on other sites

Davnih dana sam ti rekao da ga skineš,ljudi su poskidali i dolje se normalno voze.

 

I ovako bez katalizatora eko test ne prolaziš,onda ti je nebitno jel izgleda stričeku kao da je gore kad mu i ovako 200kn moraš za eko test dat...a puno više love uzmu da ga rastvore i slože da je protočan nego da ti samo cijev stave...bacanje novaca bezveze...

 

složit na flandje da ga se može kasnije vratit i ako je ispravan vračat samo prije tehničkog kao i večina

Link to comment
Share on other sites

Kat je i izgorio zbog prebogate smjese, stric ima isti auto i isti je problem imao, kad je skinuo kat i odradio mapiranje kod mislim Gubića auto se preporodio ali je nakon toga umjesto kata stavio cijev jer je inače auto prebučan kad isprazniš katalizator i nećeš dobiti max snagu kao s cijevi, vjerojatno je protok plinova drukčiji.

Link to comment
Share on other sites

Gubić je imao aparaturu,prodao je sve jer kako kaze danas kada sam bio kod njega,neisplati mu se to imati za jedan auto godišnje...imao jos jednu hondatu ali naravno ona plus mapiranje 800 eura,pa ko voli neka izvoli

Link to comment
Share on other sites

...ako je pitanje u krivom forumu onda molim admina da premjesti :)

 

...naime kad je auto hladan cujem zveckanje u podrucju katalizatora...serijski je ispod auta,dakle ne kao na novijim autima na granama i te šeme...osjetim posljednih dana da auto ide nesto slabije pa mislim da se je počeo raspadati jer imam lambu prije i poslije kata i nista ne svijetli niti te lambe ista očitavaju da je nesto krivo sa autom. Ne bih skidao katalizator dolje jer time na type r-u osiromašujem smjesu i trebao bih odmah i mapirati auto a to u Hrv koliko čitam nitko nezna pošteno odraditi na standard ecu...pa pitam di?što?kako? zvao lastovčić,hoce 1300 kn za zamjenski...

 

Stavi se hondata i izmapira se bez problema.

Link to comment
Share on other sites

definiraj jeftino...

 

nekuzim...kpro je 700 funti rabljeni plus mapiranje istog koji u Hrvatskoj mozda moze jedan covjek napraviti,ako...ja sam pitao jel imao tko iskustva da popravi tvornički katalizator a dobivam samo odgovore skini ga ili sta ce ti to...a svi tuneri i racer-i ovdje :unsure:

Link to comment
Share on other sites

nekuzim...kpro je 700 funti rabljeni plus mapiranje istog koji u Hrvatskoj mozda moze jedan covjek napraviti,ako...ja sam pitao jel imao tko iskustva da popravi tvornički katalizator a dobivam samo odgovore skini ga ili sta ce ti to...a svi tuneri i racer-i ovdje :unsure:

 

Koji problem hondatu napraviti. Pa barem nije to ecu s puno opcija da se imas sta dugo igrati.

Link to comment
Share on other sites

nekuzim...kpro je 700 funti rabljeni plus mapiranje istog koji u Hrvatskoj mozda moze jedan covjek napraviti,ako...ja sam pitao jel imao tko iskustva da popravi tvornički katalizator a dobivam samo odgovore skini ga ili sta ce ti to...a svi tuneri i racer-i ovdje :unsure:

 

vec su ti 15 puta rekli da se nemoze popravit , mozes samo zamijenit...

Link to comment
Share on other sites

E vidis moze se sloziti,imas tri firme u Zg koje to rade, ovo nije auto koji je samo mehanika i nije mala stvar kad ode kat koji novi dodje 18 000 kn...nadam se preko vikenda da je auto gotov...

 

Fire slozi 5 hondati, zmapiraj jedan auto i zaradi onda novce ako je tako jednostavno..ja nisam te struke i tu sam tulec,vani ekipa se ekipa vozi po 1000 km u Englesku u firmu Tdi North nebi li zmapirali kpro ili k100.

Ako ti kazes da je tako jednostavno bolje da se voze k tebi onda :|

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...