Jump to content

Obostrano ljepljiva traka


Recommended Posts

Potražiti ću sve navedene proizvode, zahvaljujem svima...Inače, ovo za Tesu također, držala je OK do kiše, iako piše da je za vanjsku upotrebu, pa sad jebi ga....Ostalo mi je još nešto te tesa trake, pa ću probati opet, čisto da potvrdim da je to do trake i kad je već imam...Inače, površina je lakirana i glatka sa jedne strane (branik - ABS plastika) a lip je iznutra lagano hrapav, isto ABS ali ne lakirano...Traka se odljepila malo sa branika malo sa lipa, tako da izgleda nije do površine, koja je naravno oprana prije toga...

Edited by entuzijast
Link to comment
Share on other sites

Potražiti ću sve navedene proizvode, zahvaljujem svima...Inače, ovo za Tesu također, držala je OK do kiše, iako piše da je za vanjsku upotrebu, pa sad jebi ga....Ostalo mi je još nešto te tesa trake, pa ću probati opet, čisto da potvrdim da je to do trake i kad je već imam...Inače, površina je lakirana i glatka sa jedne strane (branik - ABS plastika) a lip je iznutra lagano hrapav, isto ABS ali ne lakirano...Traka se odljepila malo sa branika malo sa lipa, tako da izgleda nije do površine, koja je naravno oprana prije toga...

 

 

S čime si čistio prije postave trake?

Link to comment
Share on other sites

A klasično sa deterdžentom pošteno izribao i onda sa suhom krpom još prebrisao....možda sam trebao sa alkoholom... :unsure:

 

Alkoholom cisti uvijek. To ti je bitno, netko uzme razrijedjivac ali to nije dobro jer ima masnoće u sebi. Da imas najbolju traku ako podloga nije dobro očišćena neće ti primiti kako treba ;)

Link to comment
Share on other sites

lol tuco, mozda radis s trakama i prodajes ih al to ti ne daje pravo da vrijeđaš okolo.. kad vec radis s 3M-om i nudis mu 3M ..zast mu nisi bolju ponudio za takve primjene :P imam tu doma kaj si mu ponudio a imam i drugu 3M-ovu koja obicno dolazi tvornicki i ta je bolja od te crvene (neznam ime tocno jer jebga nisam prodavac al ti mogu slikat.. bijela je neljepljiva povrsina sa sivim 3M).. razlika = ta bijela izdrzi nekoliko sudara, crvena se odlijepi pri prvom sudaru.

 

@rene te tessine koje su "pjenaste", "spuzvaste" trake najlakse skines da malo natopis sa brake cleanerom i pustis da odstoji 5min, zatim samo uzmes maramicu i potegnes jednim potezom sve dole.. sam pazi kaj spricas jer ak spricas po crnoj plastici ili karbonu onda ce posvijetlit ili pobijelit

Link to comment
Share on other sites

lol tuco, mozda radis s trakama i prodajes ih al to ti ne daje pravo da vrijeđaš okolo.. kad vec radis s 3M-om i nudis mu 3M ..zast mu nisi bolju ponudio za takve primjene :P imam tu doma kaj si mu ponudio a imam i drugu 3M-ovu koja obicno dolazi tvornicki i ta je bolja od te crvene (neznam ime tocno jer jebga nisam prodavac al ti mogu slikat.. bijela je neljepljiva povrsina sa sivim 3M).. razlika = ta bijela izdrzi nekoliko sudara, crvena se odlijepi pri prvom sudaru.

 

@rene te tessine koje su "pjenaste", "spuzvaste" trake najlakse skines da malo natopis sa brake cleanerom i pustis da odstoji 5min, zatim samo uzmes maramicu i potegnes jednim potezom sve dole.. sam pazi kaj spricas jer ak spricas po crnoj plastici ili karbonu onda ce posvijetlit ili pobijelit

 

 

Ma ne vrijeđam nego imam na dnevnoj bazi toliko specijalaca sa pametnim upitima i nakon svih sugestija oni i dalje tvrde po svome..

 

Radi se o tome da je tehnologija toliko napredovala i postoji jako puno ljepljivih materijala za razno razne materijale od kojih se puno njih ni ne može lijepiti.

 

Mi smo se specijalizirali upravo za lijepljenje i tu postoji toliko caka da bi trebao tipkati nekoliko postova i potrošiti nekoliko sati objašnjavajući. Od ljudi koji mi tvrde da postoji plastika koja podnosi temperature od +400*C i da treba traku koja bi to trebala držati zajedno itd itd..do onih koji bi lijepili plastične igračke iz Kine koje su im popucale a ne znaju da se te jeftine plastike NE MOGU lijepiti jer takav jeftini materijal ne podnosi lijepljenje.

 

4611 F je uz 4910 F jedina traka koju imam u blisterima po 3m, sve ostalo su koluti od 15,30, 60m, znači za industriju i to je nekome tko treba 2m neisplativo kupovati.

 

 

Ovo kaj ti navodiš da ti se odlijepi..vidim da su makete u pitanju. Treba vidjeti od kojeg materijala je oklop na koji se lijepi, ne mogu ni ja sve iz glave znati ali zato imamo ljue koji se time bave a na kraju krajeva šef mi je jedan od vodećih stručnjaka u Hr po pitanju polimera i inih materijala pa se savjetujemo međusobno.

Link to comment
Share on other sites

ovo što ja lijepim je elektronika na šasiju automodela.. znači glatka površina karbona na koju se lijepi glatka plastika... male su površine ljepljenja 1 cm^2 a velika opterecenja plus nepovoljni uvjeti vode...maziva i slicno sto se nadje na cesti... pa sam naveo primjere samo vezano za takav slucaj

Link to comment
Share on other sites

@rene te tessine koje su "pjenaste", "spuzvaste" trake najlakse skines da malo natopis sa brake cleanerom i pustis da odstoji 5min, zatim samo uzmes maramicu i potegnes jednim potezom sve dole.. sam pazi kaj spricas jer ak spricas po crnoj plastici ili karbonu onda ce posvijetlit ili pobijelit

 

Skidam sa lakiranog branika i trebat ću ponovo zalijepiti.

 

Čekam da dođu nove (EU) tablice pa da onda odradim sve odjednom.

 

 

4611 F je uz 4910 F jedina traka koju imam u blisterima po 3m, sve ostalo su koluti od 15,30, 60m, znači za industriju i to je nekome tko treba 2m neisplativo kupovati.

 

 

Meni treba za zalijepiti tablicu na lakirani branik koji je blago zaobljen na Cliu (zato mi se i krenula ova traka odlijepljivati na jednoj strani tablice).

Link to comment
Share on other sites

ovo što ja lijepim je elektronika na šasiju automodela.. znači glatka površina karbona na koju se lijepi glatka plastika... male su površine ljepljenja 1 cm^2 a velika opterecenja plus nepovoljni uvjeti vode...maziva i slicno sto se nadje na cesti... pa sam naveo primjere samo vezano za takav slucaj

 

Kakva plastika?

Link to comment
Share on other sites

nesto ko od ceg se igracke vecinom rade.. nemasna i glatka.. dobra za lijepljenje.. neznam koji je to polimer

 

 

Evo vidiš kako nagađaš..ni ne znaš o kojem se materijalu radi.

 

 

Ako je materijal od kojeg se rade igračke onda je 99% PP (polipropilen) a on se teško lijepi.

 

Za polipropilene postoje 2komponentni cijanoakrilati s kojima se može lijepiti ali s obzirom na strukturu polimera to nije 100% i nisu takva lijepila baš za vanjsku upotrebu.

 

 

Kao što sam rekao, to je cijela nauka oko toga a ljudi misle da sa super attackom mogu lijepiti sve

Link to comment
Share on other sites

Evo vidiš kako nagađaš..ni ne znaš o kojem se materijalu radi.

 

 

Ako je materijal od kojeg se rade igračke onda je 99% PP (polipropilen) a on se teško lijepi.

 

Za polipropilene postoje 2komponentni cijanoakrilati s kojima se može lijepiti ali s obzirom na strukturu polimera to nije 100% i nisu takva lijepila baš za vanjsku upotrebu.

 

 

Kao što sam rekao, to je cijela nauka oko toga a ljudi misle da sa super attackom mogu lijepiti sve

 

Pa mogu... Samo je pitanje koliko ce drzati :D

Link to comment
Share on other sites

to je od wurtha - dvostrano ljepljiva traka (kako i piše na kutiji) :) 12mm širine, a 10m dužine... mislim nekih 40/50kn...tu negdje nisam ziher!

 

A kupio sam je u wurthovom dućanu tamo na kovinskoj... samo kaj je veleprodaja...pa moras imat nekoga sa firmom da piše na firmu, a ti onda platiš na keš i vozi!

 

Sa njom sam ljepio ove bočne lajsne i tablice (prednja na plastični nosač koji je zakrivljen, a zadanj direkt na lim/boju)... i nakon 3mj drži i dalje :)

7290af.jpg

Edited by Hrdzo
Link to comment
Share on other sites

to je traka o kojoj sam prico... fora je kod te trake sto kad skidas onda je skidas cijelu u komadu i nemas zajebancije poslije sa ciscenjem ljepila ili ostataka trake jedino sto kad se zalijepi treba malo zesce povuc da odlijepis to kaj si zalijepio

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...