Jump to content

Kako oprati auto na samoposluznoj?


Recommended Posts

Zdrava muska logika kaze: da sam htio auto prati spuzvom nebi isao na samoposluznu

 

Zašto?

 

Ja ga uvijek, kad mi se da spužvat, isperem "tvdre" stvari ako ima za par kuna, bacim šampona za 2-3kn, "istrljam" svu nečistoču van.. Odnosno više manje prođem cijeli auto spužvom, onda isperem mlazom vode, te prije brisanja bacim onaj neki vosak koji se stavlja na vodu prije sušenja.

 

I to je to, sjaji se ko pesje jajce. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Zato sto je jebeno hladno...

 

...zar postoji neki drugi razlog zasto ti se neda prati auto nego ides na samoposluznu? (osim nemanja slaufa i vode i garaze)

 

Zadnji par puta sam auto oprao samo da mi snijeg ne stoji na njemu, jer se ono sa Žumberka doslovno skorilo pa su komadi padali.

 

Van je -42 i nebi me vrag natjero da sad sam perem auto. Nit ću ga prat idućih par tjedana dok ne zatopli. Eventualno može dobit skidanje blata/snijega za 5kn, i onda opet grijanje u autu :thumbsup:

 

Za sve ostalo tu je Avenue Mall

Link to comment
Share on other sites

..evo ja sam jučer bio u Blackperlu i savršeno operu auto, iznutra da ne pričam, svaki detalj, bunker usisavaju, miču siceve, impregniraju sve plastike, šajbe savršeno, s posebnom krpom mi obrisali čukice i touchscreen, nekaj...ali jedna moja greška, gore imam zimske gume i orginal 18 cola felgu i nisam ju opro ručno 4 tjedna i zapekla se prljavština na njima, pa eto, upozorenje za druge koji imaju alu zimske felge...prati ručno felge barem jednom u dva tijedna....SVE POHVALE BLACKPEARL AUTOPRAONI..

Link to comment
Share on other sites

...nije bitno, bitno je da je s auta skinut sloj koji se taloži na auto i sol koja ubija boju...a i da nema bljuzge, misliš da bi auto bio čist danas, auto se po zimi pere iz zaštite, a ne da lijepo izgleda, to ostavi za sunčane dane...:P

Link to comment
Share on other sites

Odgovor na pitanje u naslovu je:

 

Brzo i jeftino:)

 

kvalitetno ovisi, koliko ste se voljni potruditi, nekad ga za 10kn i sat vremena operem bolje i ljepse nego s 40kn i 20 minuta...:)

 

da je po zimi dobro, JE, ali samo praone s toplom vodom, ovo ostalo sve ODMAH smrzava, nema smisla...

Link to comment
Share on other sites

čitam i ne vjerujem - pranje 10 -15 kn?!?! tu kod mene je najjeftinije 30kn na četke di radi neki polupijani bosanac bez zubi i ovisno koliko je pijan ga loše ili lošije našprica s onim otapalom, tako da kad izađe s "četkanja" ima više ili normalno neopranih djelova...

 

di ja živim... :drink:

Link to comment
Share on other sites

Pa to je pranje na kovanice, znači npr;

ubaciš 10kn i imas 2 opcije pranja

 

1. operes cilo auto toplom vodom i samponom

pa 2. nakon toga ispiranje i vosak

 

Sa 10kn voda tece nekih 5min :)

Obrises auto i namazes gume :)

 

Nakon toga se dodjes di je usisivac i ubacis 5kn on radi 5 min recimo.

 

i VOILA gotovo :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...