Jump to content

Kako oprati auto na samoposluznoj?


Recommended Posts

Uvijek perem auto doma sa sonaxom 2u1 i nakon toga se auto sjaji danima i bas se vidi kako se tesko zaze,

 

ali...od onog blata nakon sto je pao snijeg auto mi je ciganluk a prehladno mi je sat vremena prati ga pred garazom pa bi trebao ga oprati.

 

Kako oprati auto a nema spuzve?

 

Ja sam mislio uzeti onaj program sa onim njihovim losim jeftinim samponom koji ce i skinuti vjerojatno sloj voska s auta koji imam, ali uglavnom sa itm ga natopim i pustim pr sekundi

 

i onda sa visokim pritiskom isperem.

 

Jel se tako pere auto na samoposluznoj ili cu ih samo sterati nakon toga? :huh::huh:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

ja uzmem miniwash, sjelog s pritiskom dobro isperem, onda stavim samponiranje i isto tako cjelog nasapunam ...uzmem cetku sa samponiranjem i isperem pragove i donj dio vrata di je prljavo jos ostalo, felge,gume....donje djelove branika.... za to vrijeme dok to napravim,ponovo uzmem ispiranje i pod tlakom cjelog isperem, onda tretman voskom i brisanje auta i upicivanje sa strane pol sata :)

 

i to za 14kn xD odnosno 2€

Link to comment
Share on other sites

ja uzmem miniwash, sjelog s pritiskom dobro isperem, onda stavim samponiranje i isto tako cjelog nasapunam ...uzmem cetku sa samponiranjem i isperem pragove i donj dio vrata di je prljavo jos ostalo, felge,gume....donje djelove branika.... za to vrijeme dok to napravim,ponovo uzmem ispiranje i pod tlakom cjelog isperem, onda tretman voskom i brisanje auta i upicivanje sa strane pol sata :)

 

i to za 14kn xD odnosno 2€

 

onda ga mogu i doma oprati....

Link to comment
Share on other sites

dodem tam, 5 kn pranje i 5 kn ispiranje, auto je dovoljno cist da je lijep, a tak i tak se opet za dva dana zmaze i opet 10kn i furaj.... kad dode bolje vrijeme onda bu i zasluzio bolji tretman, ovo mu je dovoljno

 

drito to...

 

samo kaj meni često 10kn nije dovoljno jer bude tak zmazan da nema šanse da ga sa 10kn opereš... mislim prođem ga cijelog i sve... al kad ga prebrišem, krpa bude sva crna, moram je prat... a to mi se ne da, radije dam 5 kn više pa ga jebeno operem/isperem. najmanje što mi je trebalo je 7kn , na miramarskoj... al nije ga trealo puno prat jer je pran par dana prije...

Link to comment
Share on other sites

Ak sam toliko lijen ili je jednostavno prehladno odem na samoposlužujuću kod Peveca

ubacim 5-7kn za pranje i vosak, nakon toga opet 5-7kn za ispiranje i konzerviranje

 

rezultat je OK ali ako se odlučiš auto obrisat krpom nakon pranja skužit ćeš da je još uvijek prljav, tak da ti spužva ne gine ako želiš da bude čist

 

Skine se površinski sloj prljavštine ali onaj mastan sloj ostane.

 

Također ponekad odem do Baotića u Dubravi na četke

Link to comment
Share on other sites

Uvijek perem auto doma sa sonaxom 2u1 i nakon toga se auto sjaji danima i bas se vidi kako se tesko zaze,

 

ali...od onog blata nakon sto je pao snijeg auto mi je ciganluk a prehladno mi je sat vremena prati ga pred garazom pa bi trebao ga oprati.

 

Kako oprati auto a nema spuzve?

 

Ja sam mislio uzeti onaj program sa onim njihovim losim jeftinim samponom koji ce i skinuti vjerojatno sloj voska s auta koji imam, ali uglavnom sa itm ga natopim i pustim pr sekundi

 

i onda sa visokim pritiskom isperem.

 

Jel se tako pere auto na samoposluznoj ili cu ih samo sterati nakon toga? :huh::huh:

 

Kako oprati auto na samousluznoj praonici???

Frend evo kako...

 

http://link.brightcove.com/services/link/bcpid5988526001/bclid5983790001/bctid1760440628

Link to comment
Share on other sites

Kako oprati auto na samousluznoj praonici???

Frend evo kako...

http://link.brightcove.com/services/link/bcpid5988526001/bclid5983790001/bctid1760440628

 

hahaha .... daš ženi da ga ode oprat!?!?!? :cice:

 

 

nama pranja do spužve i minivoša pred kućom u nedjeljno popodne (cijelo!!)

... meni isto nije žal trenutnog laka pa se provučem kroz četke al kad bu novi nebuju ga više vidle

Link to comment
Share on other sites

Sam ga perem, također sa Sonaxovim 2u1 šamponom za pranje, imam 2 jelenje kožice - jednu za stakla i lim iznad lajsni, a drugu za rubove oko vratiju i ispod lajsni te felge.

 

Imam posebnu spužvu za auto, posebnu za felge.

Koristim Sonaxov sprej za čišćenje felgi.

Na proljeće i prije zime obavezno ispoliram auto sa Eagle One Carnauba voskom.

 

Sada po ovakvom vremenu ponekad samo operem sa mini washem tako da koristim njegovo šamponiranje i ispiranje- cca 15-20kn ovisno o prljavštini, te ga obrišem (u najgorem slučaju samo stakla).

 

Šamponom, ručno ga perem jednom mjesečno po zimi, dakle tijekom zime, cca 3-4 puta.

 

13092008119.jpg

 

13092008118.jpg

 

13092008117.jpg

 

01012009345.jpg

 

01012009346.jpg

 

01012009347.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sam ga perem, također sa Sonaxovim 2u1 šamponom za pranje, imam 2 jelenje kožice - jednu za stakla i lim iznad lajsni, a drugu za rubove oko vratiju i ispod lajsni te felge.

 

Imam posebnu spužvu za auto, posebnu za felge.

Koristim Sonaxov sprej za čišćenje felgi.

Na proljeće i prije zime obavezno ispoliram auto sa Eagle One Carnauba voskom.

 

 

 

E isti setup imam i ja...samo ja koristim za zastitu sonax hartwax. Dvije spuzve za pranje, dvije jelenje kozice, dvije kante...

 

IMG_1396.jpg

 

IMG_1402.jpg

 

IMG_1422.jpg

 

IMG_1416.jpg

Link to comment
Share on other sites

i da ddoam, bios am u spanskom, nije bilo sampona u stroju tako da sam ga za 10kn ispirao i maknulo je vecinu blata i soli sa auta sto je super

Mogao si produžiti malo dalje i tamo na rotoru kod city centra je odlična samoposlušna praona. Imaju čak i automat sa crnilom za gume

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...