Jump to content

Recommended Posts

Stvar je sto s smatra čistim autom. Meni je čist auto ako ja po njemu povučem prstom na suncu i nema razlike od mjesta gdje sam povukao a gdje ne.

 

da sam zadovoljan sa poluopranim autom nebi ga polirao tjedan dana...

zasto sam napisao ispoliran/navoskan? zato sto je onda lak cist, gladak, pa se ni prljavstina ne primi jako + jos u QD-u ima voska ili cega vec.

 

ak ovo nije cist auto onda u tri p.m. (opran sa mw u samoposluznoj, njihov sampon, ispran, sonax bsd i obrisan rucnikom, felge namocene u sonax onaj sta pocrveni i isprane, dosao doma i namazao gume).

122015132927_zpsq8tpgfha.jpg

 

gledam kak ekipa bezveze taljiga mw-om i onda se cude sta auto ostane zmazan...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

da sam zadovoljan sa poluopranim autom nebi ga polirao tjedan dana...

zasto sam napisao ispoliran/navoskan? zato sto je onda lak cist, gladak, pa se ni prljavstina ne primi jako + jos u QD-u ima voska ili cega vec.

 

gledam kak ekipa bezveze taljiga mw-om i onda se cude sta auto ostane zmazan...

 

Potpis.

 

Treba dobro pripremiti lak i onda pranje nije problem.

 

Kroky - da li ti je ručnik nakon brisanja bio čist?

 

Meni je uvijek nakon pranja ručnik čist. I to onaj od Elite carea žuti koji imam još iz 2009.

Link to comment
Share on other sites

Moj u nepune dvije godine nije bio nikad na cetkama. Perem ga najcesce solo kod CC1, za 12ak kn je poprilicno cist. I 1x mjesecno deckima u kvartu gdje ga rucno operu komplet, jebacki peru i svako 6 pranje je gratis. Zna bit dost velika guzva al kak mi je blizu stana, odfuram auto i vratim se za par sati.

 

Koja to praona?

Link to comment
Share on other sites

Rene, koliko ti km radiš godišnje?

Moj auto se vozi svaki dan, ovaj vikend je bio 2x na sljemenu po onom rastopljenom snijegu prepunom soli.

Uz to je bio i 2x na jednoj makadamskoj cesti punoj lokvi i blata. To je samo od ovog vikenda. Nije isto imati clia za dirkanje vikendom i auto koji radi 30k km godišnje sunce ili snijeg.

 

Sa Cliom <8000km.

 

Kužim ja na kaj misliš i slažem se, ali ja se sjednem neki dan u Clia i zapičim do Beča po cesti mokroj/punoj soli - dođem na mini wash i operem ga onda za <20kn, obrišem sa ručnikom koji nije crn nakon toga.

 

IMAG0249.jpg

 

IMAG0344-1.jpg

 

Nije poanta Shell V-power već pogledaj kak se gore sjaji i dalje auto jer se prljavština ne lovi lako, a odradio sam 750km u komadu.

 

Zašto? Zato jer je auto navoskan sa kvalitetnim voskom, parkiran u garaži i održavan kak spada.

Edited by Raptor6767
Link to comment
Share on other sites

Jos jednom, rucnim foamerom neces nista napraviti od toga sto planiras. Ako nezelis swirlove onda ga operi s mekanom rukavicom koja ne ostavlja swirlove. Jak sampon ili koncetrat nece na nikakav nacin pomoci da izbjegnes diranje laka, samo ces skinut vosak koji imas

 

A swirlove ces dobiti i ako uopce ne peres i ne diras auto. Ako list koji pada sa stabla i ostavlja trag na laku dok klizi dolje, onda zamisli sto jos sve moze uzrokovat swirlove, a da nije krpa iz praonice

Link to comment
Share on other sites

ja nekih 60k godišnje radim i perem auto svaki dan,ako je pošteni tvrdi vosak na autu 5-10 kn maks auto mora bit jebeno čist bez da išta na bijeloj krpi ostane kod brisanja

 

na moj nakon lakiranja ništa od voskova nije stavljano,samo onaj kvazi vosak iz praone (pošto se auto treba prebrusit i ispolirat kad zatopli) i dalje ga za maks 10kn možeš oprat da je krpa čista

 

ne znam za vas ali ja se ne mogu vozit u zamazanom autu,makar ga dvaput prao kad sam na putu... a kamo ko neki da se tjedan dana vozim u zamazanom i onda ga za vikend samo perem...i to onda ko fol tri sata drkarim s rukavicom i gladim to smece sto se drži za lak,uvijek s podsmjehom gledam takve likove na praonama...

 

najjači su mi idioti koji dođu sa 100 eura kozmetike i preparata i onda za jednu kn namoce auto pa ga trljaju rukavicom :D još kad mu kažeš "oprosti jesi ti retardiran" se čude :D

Link to comment
Share on other sites

ja nekih 60k godišnje radim i perem auto svaki dan,ako je pošteni tvrdi vosak na autu 5-10 kn maks auto mora bit jebeno čist bez da išta na bijeloj krpi ostane kod brisanja

 

na moj nakon lakiranja ništa od voskova nije stavljano,samo onaj kvazi vosak iz praone (pošto se auto treba prebrusit i ispolirat kad zatopli) i dalje ga za maks 10kn možeš oprat da je krpa čista

 

ne znam za vas ali ja se ne mogu vozit u zamazanom autu,makar ga dvaput prao kad sam na putu... a kamo ko neki da se tjedan dana vozim u zamazanom i onda ga za vikend samo perem...i to onda ko fol tri sata drkarim s rukavicom i gladim to smece sto se drži za lak,uvijek s podsmjehom gledam takve likove na praonama...

 

najjači su mi idioti koji dođu sa 100 eura kozmetike i preparata i onda za jednu kn namoce auto pa ga trljaju rukavicom :D još kad mu kažeš "oprosti jesi ti retardiran" se čude :D

 

Daj me molim te prosvijetli i riješi muka oko pranja. Ja imam sve moguće preprarate, kvalitetan vosak na 2 sloja i nema boga isusa da ga operem samo sa miniwashem. Nemoj pričati pizdarije jer je to apsolutno nemoguće bez kvalitetnog šampona i spužve/rukavice. Ili si ti jedini na svijetu otkrio kako za 10 kn oprati zmazani auto i obrisati ga bez šampona i spužve.

Trebao bi otvoriti autopraonu dizao bi milijune na pranju :lol:

Link to comment
Share on other sites

prvo ne moraš quote radit ako pišeš drito iza

 

nisu sve praone iste,meni je zasad najbolja koju sam probao u mlaci earlova mislim,isto dobra ona ko cc1 preko puta ali nije ni blizu kao ova u mlaci

 

razlika je u sredstvu za pranje poprilična...baš vidiš da jedno čisti auto bolje od drugog...

 

perem na isti način i vw i opela i hondu i rezultat bude isti,nešto malo bolji na civicu jer se pere redovito

 

BTW u mlaci je obično mi i 5 kn dosta

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

Daj me molim te prosvijetli i riješi muka oko pranja. Ja imam sve moguće preprarate, kvalitetan vosak na 2 sloja i nema boga isusa da ga operem samo sa miniwashem. Nemoj pričati pizdarije jer je to apsolutno nemoguće bez kvalitetnog šampona i spužve/rukavice. Ili si ti jedini na svijetu otkrio kako za 10 kn oprati zmazani auto i obrisati ga bez šampona i spužve.

Trebao bi otvoriti autopraonu dizao bi milijune na pranju :lol:

 

 

nema šanse ,kraj

 

mogu oni tvrdit kaj oce ,auto bez upotrebe spuzve na samoposluznoj da kasnije obrise i da je cista krpa :lol:

Link to comment
Share on other sites

nema šanse ,kraj

 

mogu oni tvrdit kaj oce ,auto bez upotrebe spuzve na samoposluznoj da kasnije obrise i da je cista krpa :lol:

 

To svi znamo, ali se nadam da ce izmedju tih bullshita bar netko preporuciti dobar foam i foamer ako postoji. Goert kaze da bas i nema što je isto moguce

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...