Jump to content

Recommended Posts

jedini auto koji se ne opere dobro na kvalitetnoj samouslužnoj praonici je onaj koji nije dobro zaštičen ispod nekim tvrdim voskom ili nečim sličnim i onaj koji se ne pere redovito

 

meni jedna od boljih praonica je ona kod Seba u mlaci,preko ceste mu,Earl mislim

 

naježim se kad vidim da netko trlja rukavicim,spužvom auto...i onda se kasnije čudi hologramima

 

doma su dva auta stara sad 6 i 4 godine,nikad nisu prani spužvom/rukavicom,samo samouslužna praonica i ni jednog holograma nemaju kao ni ogrebotina

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Stvar je sto s smatra čistim autom. Meni je čist auto ako ja po njemu povučem prstom na suncu i nema razlike od mjesta gdje sam povukao a gdje ne.

 

Drugi je problem iznutra sto je sad a stalno kiša i nemrem očistiti auto nikako jer ga psi svaki dan nakon nasipa ili sljemena zmazu. To nekako istrpim, ali da je bar onda izvana cist

Link to comment
Share on other sites

Mene više dira iznutra...

 

Ali ja npr dodjem na samoposluznu i isperem sa vodom za 5kn cijeli auto. Onda rukavicu i nxt sampon i operem cijeli auto. Felge ne diram s spuzvom samo s sonaxom pospricam i ostavim. Kasnije isperem opet cijeli auto i maknem se. I onda brisanje i detaljno čišćenje felgi s mokrom i suhom krpom i odmah gume obrisem, voskanje, usisavanje, brisanje unutra, malo koža i to i za 10kn je auto gotov. Ali mi treba sat/dva sigurno...

Link to comment
Share on other sites

Moj u nepune dvije godine nije bio nikad na cetkama. Perem ga najcesce solo kod CC1, za 12ak kn je poprilicno cist. I 1x mjesecno deckima u kvartu gdje ga rucno operu komplet, jebacki peru i svako 6 pranje je gratis. Zna bit dost velika guzva al kak mi je blizu stana, odfuram auto i vratim se za par sati.

Link to comment
Share on other sites

Moj u nepune dvije godine nije bio nikad na cetkama. Perem ga najcesce solo kod CC1, za 12ak kn je poprilicno cist. I 1x mjesecno deckima u kvartu gdje ga rucno operu komplet, jebacki peru i svako 6 pranje je gratis. Zna bit dost velika guzva al kak mi je blizu stana, odfuram auto i vratim se za par sati.

 

I da ti nije dobro opran, ova metoda koju koristi TT bi bila najbolji pokazatelj:

 

Stvar je sto s smatra čistim autom. Meni je čist auto ako ja po njemu povučem prstom na suncu i nema razlike od mjesta gdje sam povukao a gdje ne.

 

Ne znam koliko ima smisla na tvom tamnom autu, ali na bijelima se tu JAKO kuži razlika ako nije opran kak spada. Posebice još dok je mokar.

Link to comment
Share on other sites

Pa kaj nemaš ti neki superduper nano premaz?

 

Imam, ali nije svemocan. Bit svega je da ne mozes na samoposluznoj oprati auto do razine da ja budem zadovoljan.

S toga, za vrijeme kada ne mogu oprati ga rukavicom i svojim samponom bi kupio foamer i tako je nastao ovaj topic.

 

Ne zanima me reganje na neki drugi detailing forum nego me zanimaju iskustva oko:

 

- ručni foamer yey or ney

- if yey - koji se dobar i gdje se moze kupiti

- koji foam je najbolji. Do sada sam cuo priujedlog uzeti megs sampon i sloziti jaku mjesavinu ili dodo juice apple iwash

Link to comment
Share on other sites

Onda si ili veća picajzla od mene ili ti taj nano premaz krca ne valja. Jer auto mi je sad prljav, nisam ga mjesec dana taknuo (stoji u garaži kad je ovak šugavo vrijeme pa nije usran do kraja), a vosak obični je nanesen prije nekoliko mjeseci. Budemo skupa tu na CC1 otišli i ja operem takav auto za 10-15kn max i obrišem.

 

Jedino što koristim inače je Sonax za felge i kad su bijele felge onda običnu spužvicu za pranje suđa.

 

 

Inače, dobro su ti rekli za šampon. Uzmi NXT i bok.

Link to comment
Share on other sites

Rene, koliko ti km radiš godišnje?

Moj auto se vozi svaki dan, ovaj vikend je bio 2x na sljemenu po onom rastopljenom snijegu prepunom soli.

Uz to je bio i 2x na jednoj makadamskoj cesti punoj lokvi i blata. To je samo od ovog vikenda. Nije isto imati clia za dirkanje vikendom i auto koji radi 30k km godišnje sunce ili snijeg.

 

EDIT: Ja auto NE brišem nakon samposluzne nikad niti cu ikada brisati. Zato sto je on toliko zmazan nakon da ne zelim jos to blatko trljati si po ručniku i autu.

Auto se briše samo kada je opran vunenom rukavicom

Link to comment
Share on other sites

Niti sa ovim rucnim foamerom nećeš kurca postići...Tebi je najbolje ostaviti auto u partesu il negdje da ti ga dečki operu i to je to...

 

Jednom sam ostavio auto u praoni i unistili su mi plasticne cepove na sarafima felge i vratili auto pun swirlova.

U partesu su mi nanijeli nano zastitu i oprali ga. To je to, sve drugo sam ga solo prao i zato auto nema swirlove i želim da tako ostane. Iskreno, ne vjerujem ni jednom praoni, a da ne spominjem tlaku ostavis ga negdje pa onda odes pjeske negdje na sat dva. Nije to neka sreća

Link to comment
Share on other sites

Tako se to i radi :)

Sada idemo smisliti kako održavati auto kada ti uvjeti nisu ispunjeni.

 

A zašto je problem na samoposluznoj s rukavicom i samponom oprat auto?

 

Ja uvijek tako radim, po ljeti kad je najveća gužva ne, onda gledam da dodjem dok nema nikoga ili skroz malo ljudi. Ovo po zimi snijeg, bljuzga, itd, to je meni najbitnije dobro isprati sol i to je to.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...