Jump to content

Diy zamašnjak - materijal


Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

ND4SPD - ovakav je: (ovo je fidanza ali slicno izgledaju)

 

flywheel.jpg

 

 

 

a prije je bio ovakav: kazu crmo ali pojela ga lamela

 

$T2eC16N,!y0E9s2S5uQ1BRB1PQ,oGQ~~60_35.JPG

 

Za Fidanzu znam da proizvodi i alu zamasnjake... XTD bi morao biti chromoly...

 

Kucni prstom pa vidi sto je :D Ili magnetom :)

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

prije 2 mjeseca kad sam mjenjao getribu sam skidao sve dole da vidim u kakvom je stanju i ide jos toliko koliko je napravila, i sve ima ugravirane partnumbere, korpa je neki ford, lamela neki ford, zamasnjak je neka mazda 2.0 (a pase na miatu 1.6) i nije skupo , tarna povrsina zamasnjaka je nekih 70 dolara ali kad se to potrosi stavit cu serijski zamasnjak od 1.8 miate i ono sto znam lamela sa sinter plocicama ne ide vise na moje aute.

Link to comment
Share on other sites

prije 2 mjeseca kad sam mjenjao getribu sam skidao sve dole da vidim u kakvom je stanju i ide jos toliko koliko je napravila, i sve ima ugravirane partnumbere, korpa je neki ford, lamela neki ford, zamasnjak je neka mazda 2.0 (a pase na miatu 1.6) i nije skupo , tarna povrsina zamasnjaka je nekih 70 dolara ali kad se to potrosi stavit cu serijski zamasnjak od 1.8 miate i ono sto znam lamela sa sinter plocicama ne ide vise na moje aute.

 

To sam cuo, da je sinter smece...

Link to comment
Share on other sites

Znaci ovo cime raspolazem u firmi

42CrMo4V

http://www.globalmetals.com.au/_pdf/Cromax/Cromax_42CrMo4_4140.pdf

 

Ja planiram svog skinut na 6-7 kg sta i nije jako lagano, al opet lakse od dmf-a 12+kg il orginal od abf-a 9-10kg

 

Posalji upit u ACT da te zanima od kojeg materijala je njihov, 4130, 4140, 4145 ili 4150 i mozda dobijes odgovor :)

 

Mislim da bi 4140 mogao biti OK (clutchmasters i competition clutch svoje zamasnjake rade od 4140)...

 

S druge strane kako sam vec rekao, na turbaku ne bi olaksavao... Lakse ce se dizati u okretaje, ali brze ce padati... Naravno svakom svoje, nekome to odgovara...

Link to comment
Share on other sites

btw usporedivanje zamasnjaka po tezini je poprilicno glupo. Ono sto je bitno kod zamasnjak moment tromosti

http://en.wikipedia.org/wiki/Moment_of_inertia

tj moze biti tezi zamasnjak a da se lakse zavrti od lakse verzije. Tj u prevodu, najvse koristi ima da se skida na rubovima. I bolje skinuti 100g na rubu zamasnjaka nego 3kg u sredistu.

Nazalost ekipa i u sredistu skida, pa dolazi do pucanja. A s tim skidanjem u sredistu nista nisu dobili.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...