Jump to content

Diy zamašnjak - materijal


Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

Koji materijal koristiti za zamašnjak. Vidim da firme koje se time bave koriste alu il chromoly, al koji točno chromoly

 

I dal je potrebno zube zakalit il ikakvu toplinsku obradu napravit?

 

Mani se corava posla, ako vec moras kupi neki provjereni.

Opasno je se igrati sa takvim stvarima.http://www.vpcuk.org/forums/showthread.php?24562-Lightened-Flywheel/page2

Edited by GonzoT5
Link to comment
Share on other sites

Pa zasto ga ne napravit, ako imas sve sta je za to potrebno?

Imam raspolozive sve strojeve, materijal itd..

 

Nedavno me i jedan covjek sta vozi brdo pitao dal mu mogu napravit, al sam jos bio u staroj firmi pa nisam imao raspolozivo sve sta mi je trebalo,

a on ga je dao drugdje napravit i koliko znam vozi a auto se vrti vise nego ijedan s foruma

 

A koliko znam i neki clanovi foruma su imali diy zamasnjake

 

Ne kazem da cu ga odmah ic radit, al danas bar ima programa za simulacije i sl da vidis sta se događa s materijalom i sl.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam si nabavio od abf-a zamašnjak koji ću samo olakšati jer mi ne treba prelagan. Za vw čak imam i nacrt olaksanog. U firmi imam dosta chromoly-a, al me zanima koji točno je dobar.

 

Luky adapteri za čeljusti su najmanji problem za napravit. Npr imam već gotov nacrt za brembo (alfa) na vw. Mislim da pase na golf 2 i 3

Beli ih ima na svom rallye-u

Link to comment
Share on other sites

imho stock zamasnjaci su obican gus.

 

Radila ekipa zamasnjak, od aluminija(moram tocno pogledati koji, jedino se sjecam da je bio t6(da je svugde isti)). I normalno trebalo je od celika napraviti tarne povrsine. Ali na kraju se to pokazalo kao zanemariv dobitak.

Link to comment
Share on other sites

Na turbaku skoro nist se ne isplati olaksavati.

S laksim zamasnjakom je teze krenuti. Onda lakse provti prvu brzinu(nije ti korisno). A tako gdje vise nisi s trakcijom ogranicen, vise nema koristi od lakseg zamasnjaka(sporo se okretaji mijenjaju). Uglavnom najgore ulozeni novci s riskiranjem da ostanes bez ruke.

 

A ako imas slab atmosverac, bolje novce za laksi zamasnjak uloziti u druge preinake. Vise ce se dobiti.

 

Olaksavanje zamasnjaka je popularno, jer se to doma jednostanvo napravi. Ali onda cesto padne motor na cestu i tako.

Edited by fire
Link to comment
Share on other sites

Ja sam si nabavio od abf-a zamašnjak koji ću samo olakšati jer mi ne treba prelagan. Za vw čak imam i nacrt olaksanog. U firmi imam dosta chromoly-a, al me zanima koji točno je dobar.

 

Luky adapteri za čeljusti su najmanji problem za napravit. Npr imam već gotov nacrt za brembo (alfa) na vw. Mislim da pase na golf 2 i 3

Beli ih ima na svom rallye-u

 

Reci cijenu.. :) moze na pm..

Link to comment
Share on other sites

Ako te više zanima,mogu ti ja posudit jedan što su mi Talijani radili za 1.8t,da ga ispitaš,koji je točno materijal.

img0994.jpg

 

Koliko taj ima kg? Lijepo je olaksan :)

 

 

42CrMo4V Je tocno cime raspolazem al mogu narucit sta god

Link to comment
Share on other sites

Ja sam si nabavio od abf-a zamašnjak koji ću samo olakšati jer mi ne treba prelagan. Za vw čak imam i nacrt olaksanog. U firmi imam dosta chromoly-a, al me zanima koji točno je dobar.

 

u

 

Mislim da ti je dovoljno samo ga smontirat, nemoj ga nista olaksavat. Btw i ja ga nabavio, ima 2 godine, ali jos nije dosao na auto ?

Link to comment
Share on other sites

Treba jos nabavit od vr-a korpu i lamelu i poslat lamelu u jasku da stave nove obloge pa da sam na miru neko vrijeme

A liznut cu ga malo jer abf ima cca 9kg zamasnjak. Istina da je vec dosta laksi od serijale, al jos uvijek mi to tesko zvuci :lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...