Jump to content

gewinde- visina/tvrdoca


Recommended Posts

ja ne znam zasto vi govorite da oni na "vagama"stelaju, ja sam vozio dva puta i niejdnom nije bio na vagama i oba puta sam plati otih 400kn

 

Pa sta su i radili ? Mozda centrirali trap i digli/spustali auto ili podesavali nesto?

 

Frendu rekli 400 kn za vage

Link to comment
Share on other sites

Meni na V3 ima jos jedno 15mm do kraja i auto je skroz udoban na 195/40/17. Prezadovoljan sam. Jedino sto me cudi je da V3 uopce nema mogucnost spustanja auta do poda nego do neke normalne granice.

 

 

 

 

@Gabre - nisu ti ponudili jer sigurno nisu procijenili da si okorjeli trkac kome je svaka sitnica bitna jer za vikend ides na obaranje Grobnika.

Link to comment
Share on other sites

Ja dosao, dobar dan, htio bi montirati eibach gevinde kupljene kod vas, vama prepustam da spustite da se moze voziti dobro, a da ne plazim po cesti. To sam dobio, cak sam i pitao da li na vagama stelaju, rekao je da ne mom autu/gevindama ne, ili tako neki odgovor, ne sjecam se vise tocno, sto je i normalno, koji k ima na vagama riktati visinu.

No bio mi je prenizak, zuckao je prednji kraj previse stalno pa sam ga odvezao nakon par mjeseci da ga dignu i onda je bilo super

Link to comment
Share on other sites

Kako želim da mi se auto ponaša, ne znam kako da to postignem+nemam dizalicu ni ostali alat. Znači spreman sam platiti za tu uslugu nekome tko će mi to odraditi kako spada, prvenstveno jer sam primjetio da moje dizanje auta gore-dolje nije dalo baš rezultate koje sam htio ;)

 

za štelat visinu ti je dovoljno malo volje i dizalica koju si dobio s autom

 

to što si dizao i spuštao auto ne znači ništ ako nisi podesio i nagibe kao i trag kotača jer najviše trag određuje kako se auto ponaša,na večini auta se dizanjem/spuštanjem otvara/zatvara trag...ja uvijek nagibe imam minimalne,tj maksimalno poravnate kotače i trag u nuli,to je obično idealna postavka za krenut u fino podešavanje...ako nemaš mogučnosti podešavanja nagiba svakako camber kitove nabavi,bez njih spuštanje je večinom gubitak vremena

 

spusti auto na visinu koja tebi odgovara,vozi se koji dan da vidiš jel to to i onda podesi sve na nulu za taj auto...i onda vidi dalje

Link to comment
Share on other sites

spusti auto na visinu koja tebi odgovara,vozi se koji dan da vidiš jel to to i onda podesi sve na nulu za taj auto...i onda vidi dalje

 

obavio to, prvo je bio ubijen u pod pa sam strugao na svakom ležećem, pa sam ga digao na neku podnošljivu razinu, i postavio na nulu... I sad gledam što (GDJE) dalje! :D

Link to comment
Share on other sites

ako nemaš nekog u blizini tko je slagao špur na autima za utrke pokusaj na netu naci podatke za trag kotača koji se pokazao idealan na miati ili mx5 ili se igraj s postavkama dok ne pogodiš idealno što se tebi sviđa...tebi po tome treba podesit dobro špur da dobiješ ponašanje koje želiš,visinu si si odredio vec tako da potrebe za vagama nemaš baš

Link to comment
Share on other sites

ako nemaš nekog u blizini tko je slagao špur na autima za utrke pokusaj na netu naci podatke za trag kotača koji se pokazao idealan na miati ili mx5 ili se igraj s postavkama dok ne pogodiš idealno što se tebi sviđa...tebi po tome treba podesit dobro špur da dobiješ ponašanje koje želiš,visinu si si odredio vec tako da potrebe za vagama nemaš baš

 

Vage ti služe da ne mora stavljati bocu LPGa u gepek ako ima gewinde.

Link to comment
Share on other sites

Rene ti možda misliš da si pametan,ali ja ti garantiram da si puno manje pametan nego što imaš dojam da jesi,jer svakim danom pokušavaš nešto dokazat svojim "humorističnim" izjavama koje najčešće nemaju niti humora niti logike...recimo možda nekad shvatiš da nije isto statički kad auto stoji da mu ujednačiš težine na pojedinim kotačima kad u vožni sile djeluju na raspored tih masa i više ce ti značit niže težište nogo 20kg razlike na pojedinom kotaču

 

Ja garantiram da u svakodnevnoj voznji kurca nece osjetit razliku u autu podešenom na vagama u odnosu na auto podešen bez vaga,samo je velika šansa da ce ga netko pitat jel ti rene savjetovao da štelaš mx5 na vagama pa sad imaš gliser

 

inače zajebavam se jer čini mi se da je raspored težine na tvojoj mx5 skoro savršen 52/48 ako se dobro sječam,dakle podesit trag kako tebi najbolje odgovara i imaš jebeno brz i stabilan auto

Link to comment
Share on other sites

Rene ti možda misliš da si pametan,ali ja ti garantiram da si puno manje pametan nego što imaš dojam da jesi,jer svakim danom pokušavaš nešto dokazat svojim "humorističnim" izjavama koje najčešće nemaju niti humora niti logike...recimo možda nekad shvatiš da nije isto statički kad auto stoji da mu ujednačiš težine na pojedinim kotačima kad u vožni sile djeluju na raspored tih masa i više ce ti značit niže težište nogo 20kg razlike na pojedinom kotaču

 

Ja garantiram da u svakodnevnoj voznji kurca nece osjetit razliku u autu podešenom na vagama u odnosu na auto podešen bez vaga,samo je velika šansa da ce ga netko pitat jel ti rene savjetovao da štelaš mx5 na vagama pa sad imaš gliser

 

inače zajebavam se jer čini mi se da je raspored težine na tvojoj mx5 skoro savršen 52/48 ako se dobro sječam,dakle podesit trag kako tebi najbolje odgovara i imaš jebeno brz i stabilan auto

 

statika je najmanje bitan faktor u ponasanju auta na cesti... mislim da je dinamika presudna. pa nije to nekretnina

Link to comment
Share on other sites

Hvala. To sa caster nagibom mi je poznato (Clio II sport običan...i Cup/Trophy...razlika u tom nagibu) ali ga je nemoguce dobiti više nego je sad. Na muldama ima dva para rupa...sad je zavidan u taj drugi par rupa bliže kabini - i dalje od toga nema.

 

Koji auto sad vozis?

 

Za Clio 2 RS imas Eibach Camber Correcting Bolts za naprijed i Rear Camber Shims za otraga...

 

http://www.k-tecracing.com/show_product.asp?id=1100&appid=2

 

http://www.k-tecracing.com/show_product.asp?id=3630&appid=2

 

I s tim se onda mozes igrati...

 

Tako je kod mene na Lanceru sada:

 

eccentricsuspensioncambe.jpg

 

I naprijed imam negdje -2,30, iza -1,50, spur naprijed mrvicu otvoren, iza mrvicu zatvoren...

 

 

Recimo za Clio 197 kakav sam imao toga nije bilo... Sa Eibach oprugama je otisao mrvicu u minus, ali nije se dalo podesiti na vise od -1...

 

Naravno najbolje je staviti camber plates...

 

To je sto se nagiba tice, sto se castera tice, to je vec kompliciranije za podesiti...

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...