Jump to content

gewinde- visina/tvrdoca


Recommended Posts

jedno pitanje u vezi gewindi, kw var2 su, i sad auto je mozda 2 cm guma od blatobrana, ako ja dignem auto malo (bez da stelam tvrdocu na amotrizeru, rebound) da li ce bit meksi / udobniji?

 

ne........

Link to comment
Share on other sites

ja cu se ranit a ovo je kao auto forum

 

ako su kvalitetne gewinde na autu dizanjem i spuštanjem za ovako minimalno ne bi se trebalo nešto pretjerano mjenjat u tvrdoci auta,ali ako su gewinde spuštene do maksimuma i samim time smanjen njihov hod onda ce bilo kakvo podizanje im povečat hod a samim time i udobnost

 

znači vrijedi za gewinde tipa kw kojima se spuštanjem vozila spušta klip dublje u tijelo amortizera,ne vrijedi za gewinde tipa pic/k sport/D2 i ostalih kojima se spušta kompletno tijelo u donji dio gewinde kod spuštanja i ne mijenja se hod

 

ali ako je sad spušten i udoban bit ce i kad se malo podigne isto tako,mozda samo udobniji još malo

Link to comment
Share on other sites

koliko ja znam tuv je samo certifikat koji govori da je proizvod siguran za uporabu i da te neće ubit. ne kužim kako će si naštimati amortizere po svom guštu

 

 

Klikni sa desne strane na tuv.

Pri dnu u tablicama ti pšu točne visine u kojma je optimalno da taj amortizer radi.

Link to comment
Share on other sites

ajde da se odmah nadovežem - tko radi kvalitetno fino ugađanje ovjesa (visinu/tvrdoću gewindi, camber) i koliko se tako što inače plaća?

 

Bio sam u Osijeku kod Duleta jednom - rekao mi je da mi može samo optiku podesiti u nulu i to je to :/

Link to comment
Share on other sites

ajde da se odmah nadovežem - tko radi kvalitetno fino ugađanje ovjesa (visinu/tvrdoću gewindi, camber) i koliko se tako što inače plaća?

 

Bio sam u Osijeku kod Duleta jednom - rekao mi je da mi može samo optiku podesiti u nulu i to je to :/

 

Netko tko ima vage... Mislim da u Gabreku imaju...

Link to comment
Share on other sites

što se podešavanja traga tice ok to treba napravit netko tko se time bavi,i to treba napravit po onome što vozač želi,ali da ce mi netko ici na cestovnom autu štelat visinu ili tvrdocu to ne kužim,pa sam si poštelaš kako najbolje TEBI odgovara...drugo je za aute za stazu koji love desetinke sekunde ali taj koji podešava mora točno znat kako voliš TI da se auto ponaša

 

tko to zna toliko detaljno opisat u večini slučajeva i sam zna dovoljno dobro podesit auto,netko voli da bježi guzica,netko voli da kad pretjeraš sva 4 idu jednako,nekome paše da nos ide van...doslovece bezbroj podešanja i ne postoji neko koje je IDEALNO ZA SVAKOGA

 

idealno je ono s kojim se ti osječaš ugodno i imaš kontrolu kakvu želiš,dok ce nekome drugome to bit full čudno i nece se osječat sigurno u tom autu...

Link to comment
Share on other sites

tko to zna toliko detaljno opisat u večini slučajeva i sam zna dovoljno dobro podesit auto,netko voli da bježi guzica,netko voli da kad pretjeraš sva 4 idu jednako,nekome paše da nos ide van...doslovece bezbroj podešanja i ne postoji neko koje je IDEALNO ZA SVAKOGA

 

idealno je ono s kojim se ti osječaš ugodno i imaš kontrolu kakvu želiš,dok ce nekome drugome to bit full čudno i nece se osječat sigurno u tom autu...

 

Kako želim da mi se auto ponaša, ne znam kako da to postignem+nemam dizalicu ni ostali alat. Znači spreman sam platiti za tu uslugu nekome tko će mi to odraditi kako spada, prvenstveno jer sam primjetio da moje dizanje auta gore-dolje nije dalo baš rezultate koje sam htio ;)

Link to comment
Share on other sites

Ajmo, laički govoreći, auto je prednjepogonaš s klasičnim prednjim ovjesom (jednostruke vilice, obican najobicniji ovjes) i nisu dirani nagibi kotača niti se daju podešavati...točka hvatanja kape amortizera je na rupama blize kabini (nesto veci caster) a želja je da auto bude što "teži" na volanu...miran na pravcu...što direktniji...s jakom tendencijom vraćanja u nulu pri puštanju volana iz ruke itd. Ako me shvacate. Da li malo otvoriti špur...ili zatvoriti...? Do koliko stupnjeva cambera ići (prošlicati malo rupe dolje na amortizeru) za cestovnu upotrebu - ništa staza itd. Ovjes je relativno mekan...auto dosta radi u zavoju i dosta se mijenja nagib zbog naginjanja - zato bi radili nagibe kotača da ne ide nikad u plus.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo, laički govoreći, auto je prednjepogonaš s klasičnim prednjim ovjesom (jednostruke vilice, obican najobicniji ovjes) i nisu dirani nagibi kotača niti se daju podešavati...točka hvatanja kape amortizera je na rupama blize kabini (nesto veci caster) a želja je da auto bude što "teži" na volanu...miran na pravcu...što direktniji...s jakom tendencijom vraćanja u nulu pri puštanju volana iz ruke itd. Ako me shvacate. Da li malo otvoriti špur...ili zatvoriti...? Do koliko stupnjeva cambera ići (prošlicati malo rupe dolje na amortizeru) za cestovnu upotrebu - ništa staza itd. Ovjes je relativno mekan...auto dosta radi u zavoju i dosta se mijenja nagib zbog naginjanja - zato bi radili nagibe kotača da ne ide nikad u plus.

 

Za to sto ti oces treba povecati castor.. iliti zatur... to sa otvaranjem spura neces postici..

Link to comment
Share on other sites

da, gabrek ima. 400 kn su vage (mislim da i stelanje trapa uz to, al nisam siguran)

 

ja ne znam zasto vi govorite da oni na "vagama"stelaju, ja sam vozio dva puta i niejdnom nije bio na vagama i oba puta sam plati otih 400kn

Link to comment
Share on other sites

Za to sto ti oces treba povecati castor.. iliti zatur... to sa otvaranjem spura neces postici..

 

Hvala. To sa caster nagibom mi je poznato (Clio II sport običan...i Cup/Trophy...razlika u tom nagibu) ali ga je nemoguce dobiti više nego je sad. Na muldama ima dva para rupa...sad je zavidan u taj drugi par rupa bliže kabini - i dalje od toga nema.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...