Jump to content

zvučnici 16.5 preporuka


bojan25

Recommended Posts

Zasarafi 2 visoka iz peveca na armaturu, dvije 16x9 elipse, proboraj poklopac gepeka i to je vrhunac na nekom Sony radiju, ostalih 90% rođo vlasnika golfova trojki ne moze biti u krivu. :D

Uostalom kad Šaban kralj propadanja i Šemsa zaurlaju iz zvučnika, niske frekve ti tako i tako nece trebati.

 

Eventualno, dampirat vrata, da se ne cuje suplji zvuk ko na stojadinu kad zatvoris vrata lol

 

Al mislim da ti je best buy uzeti original zvucnike i to montirati unutra, na oem radiju kao sto je netko vec rekao ce se odlicno cuti, za ne prevelike novce. Uglavnom je tako u VAG koncernu do cca 2005. godista.

 

Mene zanima bavi li se još tko profI izradom panela?

 

Ako se dobro sjecam, kroky se time bavio i mislim da je to bilo sasvim solidno. Jel cice forum jos uvijek ziv?

Edited by Pekx
Link to comment
Share on other sites

Zasarafi 2 visoka iz peveca na armaturu, dvije 16x9 elipse, proboraj poklopac gepeka i to je vrhunac na nekom Sony radiju, ostalih 90% rođo vlasnika golfova trojki ne moze biti u krivu. :D

Uostalom kad Šaban kralj propadanja i Šemsa zaurlaju iz zvučnika, niske frekve ti tako i tako nece trebati.

 

Eventualno, dampirat vrata, da se ne cuje suplji zvuk ko na stojadinu kad zatvoris vrata lol

 

Al mislim da ti je best buy uzeti original zvucnike i to montirati unutra, na oem radiju kao sto je netko vec rekao ce se odlicno cuti, za ne prevelike novce. Uglavnom je tako u VAG koncernu do cca 2005. godista.

 

 

 

Ako se dobro sjecam, kroky se time bavio i mislim da je to bilo sasvim solidno. Jel cice forum jos uvijek ziv?

8688b6db3aedd313b269859ae54ad011.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

dajte neku preporuki za prednje sisteme...radi se o Grande Puntu(počel je desni krčkati) a pošto se puno vozim i osjetljiv sam na to reko da složim neku muziku napred kolko tolko

ide na serijala radio znači samo sistemi 16.5 mid + visokotonci

i najbolje bi bilo da je plug&play da spojim to sve za par sati

Link to comment
Share on other sites

ne kužim ekipu koja 2 way zvučnike za vrata preporuča ako vec ima visokotonce,iako mislim da krivo govori

 

dio koji ne kužim ako imaš dva spojena visokotonca na šta su oni spojeni? direkt na radio ?

 

ako je to trojka golf onda imaš mid pod šajbom ili 2way mali,pretpostavljam da to zoveš viskotoncima ?

 

moj savjet je uzmi odvojeni sistem s skretnicom,mid za vrata i visoki za gore,frendu smo stavili skretnicu gore u rupu gdje je sad orginalni 10cm zvučnik,ne deset cola kako si ti napisao,provukli žicu do vrata od skretnice i tamo stavili midbas a visokotonac je ostao gore pod poklopcem usmjeren maksimalno prema vozaču,kasnije ga je izvadio van i stavio gore u sam kut da bude bolja zvučna slika

 

Potpis na ovo.

OEM treba izvadit i složiti vrata kako spada.

Ako imas električne retrovizore predložio bi da visokotonci staviš na vrata, di obično bude palentarij ručnih retrovizora.

 

Pazi na osjetljivost zvučnika. da ne bibuzeo neke bolje drivere za koje nemaš snage iz tog radia.

Link to comment
Share on other sites

Ako se spaja samo na radio, puno bolja opcija su serijski zvucnici, osobito ako se mogu dobaviti oni sa papirnatom ili kartonskom membranom jer su osjetljiviji i ne treba im puno forze za odsvirati, tj. HU im je dovoljan.

Ako se stavlja pojacalo, onda treba dobro pripremiti vrata, podampirati lim i tapecirung i u tom slucaju, kod malo boljih zvucnika, sub ni ne treba.

Danas su pale cijene svega, za male novce se da sloziti stvarno solidan sistem. Eno je netko Brax 3way stavio u prodaju za 4500 i nitko ne trza, a prije par godina bi se dalo i 10k ko iz puske za njih.

Link to comment
Share on other sites

kak misliš 2ohm zvučnike? woofere, visokotonce, kickove? za koju primjenu tražiš?

bose u autu je 2 ohmski, zamijenio bih samo prednje sisteme, ostalo bih ostavio tvornički, pa trebam 2 ohmske zvučnike poput Infinity Kappa 60.9cs, kick i visokotonac..

 

pa prije nego ih uzmem, zanima me da li netko kod nas drži takve ili slične zvučnike..

 

Power Handling 90W/270W

Sensitivity 95dB

Impedance 2 Ohms

 

693b281655418a8c5fb458cd730c8175.jpg

 

LG-D855 on Tapatalk

Edited by killuminati
Link to comment
Share on other sites

bose u autu je 2 ohmski, zamijenio bih samo prednje sisteme, ostalo bih ostavio tvornički, pa trebam 2 ohmske zvučnike poput Infinity Kappa 60.9cs, kick i visokotonac..

 

pa prije nego ih uzmem, zanima me da li netko kod nas drži takve ili slične zvučnike..

 

 

 

693b281655418a8c5fb458cd730c8175.jpg

 

LG-D855 on Tapatalk

 

Samo sam ovo našao:

 

https://www.conrad.hr/?websale8=conrad-hr&ref=Nabava&subref=article/374302&pi=374302

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...