Jump to content

zvučnici 16.5 preporuka


bojan25

Recommended Posts

ako kupujes po cijeni dobit ces ili malo bolji 2way ili malo losiji 3way, pa koje preferiras. Znalo je bit na crnom jajetu jako dobrih ponuda za 2way cca 600-700kn, ako ti je to price range neki , baci oko na cice.com.hr pa vidi sta se nudi :) ako malo vise, novo - ima npr: http://www.ronis.hr/zvucnici-hertz-energy-esk-1655/ESK-165.5/product/

 

Ako jeftinije, i ako neces preko pojacala tjerat, onda vidi Magnat, ima u ronisu

 

Edit: IgoRR me preteko.

Edited by Misek_Chipsy
Link to comment
Share on other sites

ajd malo pojašnjenje,ako uzmem odvojeni sistem to znači da dobijem tweetere i skretnice?

Pošto neću tjerat preko pojačala onda je to bolje pretpostavljam.a tweeteri bi išli umjesto ovih mojih u kokpitu 10" ili posebno ?

Link to comment
Share on other sites

ne kužim ekipu koja 2 way zvučnike za vrata preporuča ako vec ima visokotonce,iako mislim da krivo govori

 

dio koji ne kužim ako imaš dva spojena visokotonca na šta su oni spojeni? direkt na radio ?

 

ako je to trojka golf onda imaš mid pod šajbom ili 2way mali,pretpostavljam da to zoveš viskotoncima ?

 

moj savjet je uzmi odvojeni sistem s skretnicom,mid za vrata i visoki za gore,frendu smo stavili skretnicu gore u rupu gdje je sad orginalni 10cm zvučnik,ne deset cola kako si ti napisao,provukli žicu do vrata od skretnice i tamo stavili midbas a visokotonac je ostao gore pod poklopcem usmjeren maksimalno prema vozaču,kasnije ga je izvadio van i stavio gore u sam kut da bude bolja zvučna slika

Link to comment
Share on other sites

ne kužim ekipu koja 2 way zvučnike za vrata preporuča ako vec ima visokotonce,iako mislim da krivo govori

 

dio koji ne kužim ako imaš dva spojena visokotonca na šta su oni spojeni? direkt na radio ?

 

ako je to trojka golf onda imaš mid pod šajbom ili 2way mali,pretpostavljam da to zoveš viskotoncima ?

 

moj savjet je uzmi odvojeni sistem s skretnicom,mid za vrata i visoki za gore,frendu smo stavili skretnicu gore u rupu gdje je sad orginalni 10cm zvučnik,ne deset cola kako si ti napisao,provukli žicu do vrata od skretnice i tamo stavili midbas a visokotonac je ostao gore pod poklopcem usmjeren maksimalno prema vozaču,kasnije ga je izvadio van i stavio gore u sam kut da bude bolja zvučna slika

pod šajbom su oni mali 10cm 2way serijala.u vratima nemam ništa.sve je spojeno preko eurojacka na serijske žice od golfa.

 

Znači najbolje uzet ovo sa skretnicama i visokotoncima.

To se može spojit na serijske vodove pretpostavljam..

Link to comment
Share on other sites

ma dobro, isto mislili krivo se izrazili.

Npr ja sam vukao na ovo:

http://www.ronis.hr/zvucnici-hertz-energy-esk-1655/ESK-165.5/product/

 

2-sistemski odvojeni, al vidim da je preskupo za to kaj se trazi

 

btw Bojan, imam mislim ja doma jos jedne odvojene sisteme (mid +skretnica i tweet, mogu javit koji su kad dodjem doma), ali je ispucao ovjes na midovima, ako te zanima pa si das ovjes zamjenit, dogovorimo se :)

Edited by Misek_Chipsy
Link to comment
Share on other sites

2 way = dvostazni ili dvosistemski, znači dva drivera, tipično visokotonac i drugi driver za sve ostalo (midbass). Može biti spakirano zajedno (integrirano) ili su driveri fizički odvojeni. Kod ovih integriranih rješenja skretnica je obično samo kondenzator na visokotoncu (6dB, prvog reda), čisto da ga se ne ubije. Odvojeni sistemi obično imaju ozbiljniju skretnicu (12 dB, drugog reda), a ponekad i sa postavkama za atenuaciju visokotonca.

 

Najviše zvuka za najmanje para ćeš dobiti sa nekim solidnijim 2 way odvojenim sistemom na način da:

- visokotonce postaviš iznad armature, poigraj se sa pozicijama za što vjerniji sound stage

- 6.5" midbass u vrata, ALI obavezno dampirati vrata sa prednje strane, tako da se što više zadihta volumen u vratima, a poželjno dampirati i zadnju stranu (unutarnju) radi minimiziranja vibracija i rezonancija.

 

Ako se malo potrudiš, ovo će svirati nekoliko puta bolje nego većina puno skupljih i samo nabacanih sistema po autima.

Link to comment
Share on other sites

sad sam se sjetil kak sam imal na puntu spojeno ak se dobro sječam hu pioneer je teral trosistemce iza na dasci,tweeteri su bili napred,odvojeni skretnicama a pojačalo je tjeralo samo woofer u bunkeru magnat 30cm...eh to su bila vremena,znalo mi se rigat kad sam dugo slušao pojačano dr drea :-)

 

a ako kupim 16.5 koaxe i spojim na jackove koji su provučeni dal budem imao kontrolu nad time preko radia,mislim na fader,balance i to?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...