Jump to content

Chris Harris on Cars videos - KOMENTARI


Recommended Posts

  • Replies 74
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

iskreno, sva tri su bolesna, ali nijedan mi nekako nije divlji kako bi tako jedan supercar trebao biti. Mozda P1 od ova tri za cisto po stazi vozanje.

 

OVO je divlji supercar

 

Hehe, Manu, evo ti dolje link na njegov kanal, sad ima i Laferrari i novi GT3 i 458 Speciale jos toga :)

 

https://www.youtube.com/channel/UCh7sS8IsBDCKdLEDRWUHaWQ/videos

 

S time da si ti stavio FXX, to nije cestovni auto, nego preradjeni Enzo :) A i FXX ima nasljednika, FXX-K, dakle preradjeni LaFerrari :)

Link to comment
Share on other sites

jos da dode ekipa s tg s one:1, huayra i rimac ....

 

 

e to bi bio show

:D

 

Izasla je jucer i ta usporedba, samo je umjesto Rimca Veyron Super Sport :) Ali nisu ista liga kao ova tri, ovo je trenutno vrhunac autoindustrije :)

 

 

 

 

 

OK su sva tri dijela, ali ne mogu se usporediti s onime kaj Monkey napravi :)

Link to comment
Share on other sites

Bolji je Pirelli... tako kazu, najbolje valjda sta se sad moze uzet.

 

P Zero Trofeo R da... Ali mislim da je Pilot Sport Cup 2 u rangu sa P Zero Corsa, ako ne i bolja...

 

 

 

Sudeci po videu P Zero Trofeo R je na Meganeu brzi 1,5 sekundi, a na GT3 2,2 sekunde od Pilot Sport Cup 2... Ali sigurno je i dosta meksa guma, tako da se brze trosi...

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

Meni je nekako 918 najbolji, ko underdog, al mi se ne svida kaj je takav treehuger, P1 mi je ono nit smrdi nit mirise, jebena igracka koja obavlja svoj posao vrhunski al mi srce ne zalupa kad ga vidim, ostaje Laferrari koji mi je dizajnom sada sjeo puno bolje nego prije, stara skola proizvodnje auti, ima struju samo i iskljucivo da bi poboljsao performance, ali mi je nekako dizajnom pre space shuttle, da bi bio klasican old school auto.

 

Kad bi mogao birati mix onda bi to bio 918 sa motorom i pogonom iz Laferrari i race modom i krilom iz P1

A vidis, meni se bas P1 cini najjaci. Bila bi to teska trilema, ali vjerojatno bi uzeo P1.

Link to comment
Share on other sites

Bolji je Pirelli... tako kazu, najbolje valjda sta se sad moze uzet.

 

Ha! Tako sam i ja razmišljao dok nisam bio uključen u razvoj auta.

 

U kratko: gume sa auta X nemaju veze sa gumama na autu Y iako se možda potpuno isto zovu i imaju jednake dimenzije.

 

Ne postoji bolja ili lošija guma za određeni auto - postoji samo guma koja je bolje razvijena za auto i auto koji je dobro razvijen za gumu. Sa gumom sve kreće i završava, pogotovo kod performance auta. Ako 918 super radi sa Michelin i na njega staviš gume sa P1 ćeš 99,9% vrlo jako pogoršati vozna svojstva auta i obrnuto.

 

Dakle sve ovisi o investmentu (custom gume, razvoj, bezbroj testiranja u laboratoriju i kasnije na stazi, matematička modeliranja) i suradnji proizvođača guma i auta.

 

Mali proizvođači to obično preskaču (kao recimo i razvoj svijetla pa Pagani ima iste lampe kao busevi) i olakšaju si život. Ako radiš po PS-u, je to jedna ogromna znanost za sebe koja ovisi o težištima, inercijama, kinematici, elasto-kinematici, katarketistikama guma i bezbroj faktora unutar tih poglavlja koji su svi razvijeni jedni prema drugima.

 

Dakle nikako se ne može paušalno reći da je jedna guma bolja od druge osim ako je rađena baš za taj auto. Eventualno se može reći da Michelin ima najviše znanja, iskustva i daleko najbolju opremu ali svi vrhunski proizvođači od Hankooka do Bridgestone-a su po tome tu negdje.

Edited by CroDriver
Link to comment
Share on other sites

Ha! Tako sam i ja razmišljao dok nisam bio uključen u razvoj auta.

 

U kratko: gume sa auta X nemaju veze sa gumama na autu Y iako se možda potpuno isto zovu i imaju jednake dimenzije.

 

Ne postoji bolja ili lošija guma za određeni auto - postoji samo guma koja je bolje razvijena za auto i auto koji je dobro razvijen za gumu. Sa gumom sve kreće i završava, pogotovo kod performance auta. Ako 918 super radi sa Michelin i na njega staviš gume sa P1 ćeš 99,9% vrlo jako pogoršati vozna svojstva auta i obrnuto.

 

Dakle sve ovisi o investmentu (custom gume, razvoj, bezbroj testiranja u laboratoriju i kasnije na stazi, matematička modeliranja) i suradnji proizvođača guma i auta.

 

Mali proizvođači to obično preskaču (kao recimo i razvoj svijetla pa Pagani ima iste lampe kao busevi) i olakšaju si život. Ako radiš po PS-u, je to jedna ogromna znanost za sebe koja ovisi o težištima, inercijama, kinematici, elasto-kinematici, katarketistikama guma i bezbroj faktora unutar tih poglavlja koji su svi razvijeni jedni prema drugima.

 

Dakle nikako se ne može paušalno reći da je jedna guma bolja od druge osim ako je rađena baš za taj auto. Eventualno se može reći da Michelin ima najviše znanja, iskustva i daleko najbolju opremu ali svi vrhunski proizvođači od Hankooka do Bridgestone-a su po tome tu negdje.

 

GT3 serijski dolazi na Pilot Sport Cup 2, pa je P Zero Trofeo R svejedno brza guma...

Link to comment
Share on other sites

Ha! Tako sam i ja razmišljao dok nisam bio uključen u razvoj auta.

 

U kratko: gume sa auta X nemaju veze sa gumama na autu Y iako se možda potpuno isto zovu i imaju jednake dimenzije.

 

Ne postoji bolja ili lošija guma za određeni auto - postoji samo guma koja je bolje razvijena za auto i auto koji je dobro razvijen za gumu. Sa gumom sve kreće i završava, pogotovo kod performance auta. Ako 918 super radi sa Michelin i na njega staviš gume sa P1 ćeš 99,9% vrlo jako pogoršati vozna svojstva auta i obrnuto.

 

Dakle sve ovisi o investmentu (custom gume, razvoj, bezbroj testiranja u laboratoriju i kasnije na stazi, matematička modeliranja) i suradnji proizvođača guma i auta.

 

Mali proizvođači to obično preskaču (kao recimo i razvoj svijetla pa Pagani ima iste lampe kao busevi) i olakšaju si život. Ako radiš po PS-u, je to jedna ogromna znanost za sebe koja ovisi o težištima, inercijama, kinematici, elasto-kinematici, katarketistikama guma i bezbroj faktora unutar tih poglavlja koji su svi razvijeni jedni prema drugima.

 

Dakle nikako se ne može paušalno reći da je jedna guma bolja od druge osim ako je rađena baš za taj auto. Eventualno se može reći da Michelin ima najviše znanja, iskustva i daleko najbolju opremu ali svi vrhunski proizvođači od Hankooka do Bridgestone-a su po tome tu negdje.

 

Porsche radi sa Michelinom, ali kako Nd4spd pise... Pirelli se pokazao brzi na GT3 i to dosta brzi na stazi, kako bi bilo sa 918 nemam pojma, trebao je to Chris Harris probat kad je imao priliku :)

Pa iz toga je dosla ta moja izjava da je Pirelli bolji :)

Link to comment
Share on other sites

Porsche radi sa Michelinom, ali kako Nd4spd pise... Pirelli se pokazao brzi na GT3 i to dosta brzi na stazi, kako bi bilo sa 918 nemam pojma, trebao je to Chris Harris probat kad je imao priliku :)

Pa iz toga je dosla ta moja izjava da je Pirelli bolji :)

 

Čisto sumnjam da je mogo s obzirom na uvjete i ekipu koja je bila tamo :D:D

 

Da su nadgledali kaj je jeo ujutro da ne porementi raspored težine u autu :D:D

Link to comment
Share on other sites

kolko je svima vama koji tvrdite za te gume da su bolja jedna od druge, ta guma odlucujuci faktor u napretku u voznji vaseg X auta jer ste vec savladali sve, imate auto u malom prstu, vi mozete jos ali auto vise nemoze toliko dat, i ta guma vas dijeli od daljnjeg napretka i postizanja novog rezultata bilo na stazi ili gdje god ?

Link to comment
Share on other sites

kolko je svima vama koji tvrdite za te gume da su bolja jedna od druge, ta guma odlucujuci faktor u napretku u voznji vaseg X auta jer ste vec savladali sve, imate auto u malom prstu, vi mozete jos ali auto vise nemoze toliko dat, i ta guma vas dijeli od daljnjeg napretka i postizanja novog rezultata bilo na stazi ili gdje god ?

 

Mislim da nisam svladao sve i da nemam auto u malom prstu, te da auto moze jos dati, ali ja ne mogu :) Ali svejedno jako osjetim razliku izmedju guma...

Link to comment
Share on other sites

  • ND4SPD unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...