Jump to content

Lakiranje - ušpricavanje?


-164-

Recommended Posts

Dakle, neko ljudsko smeće mi je ključem poteglo tri crte na lijevoj strani auta (jedna na zadnjem boku, druga na vratima i treća na prednjem blatobranu).

S obzirom da je komplet auto lakiran prije 4 godine i da je u apoteka stanju i bez drugih oštećenja nisam pametan kako to najbolje popraviti.

 

Moj limar gdje inače sve radim (D&M) nije sklon ušpricavanju....on predlaže lakiranje svih elemenata...

Ja bi radije da se to ušprica jer bi volio da je cijeli lak u približno istom stanju :)

 

Pitanje je da li ima za preporuku neki limar koji provjereno radi ušpricavanje na vrhunskoj razini?

I da li se to uopće može popraviti na taj način da se ne vidi razlika i prijelaz?

 

Prije par godina sam sličan problem riješio kod Alana (Carat u Sesvetama) ali kad sam kasnije dovezao drugi auto je gadno sfušao tako da on otpada zasad..

 

evo i slika oštećenja (ovo najveće na zadnjem boku je i najpliće pa kaže limar da bi se možda i dalo izvuć bez lakiranja)

 

l1X114x.jpg

LjCQqLw.jpg

R9yKYoC.jpg

Link to comment
Share on other sites

Male su slike i lošije kvalitete pa se teško može skužit koliko je duboko i do kojeg sloja je došlo.

 

Pošto je prije 4 godine lakiran auto ja ne bi sad lakirao čitave elemente osobito stranicu.

 

Koliko su duboke ogrebotine ?

 

Imaš li sto još te boje u koju je lakiran auto ? Ako imaš treba počistit tj odmastit ogrebotine i tankim kistom nanest takni sloj boje i pustit da se osuši pa ponovit dok ne napravi se kao uzvisina na ogrebotini,kad je sve suho treba zagladit smirglom 2000 recimo na vodu i zapolirat najbolje nekom pastom sa crnim pigmentom.

 

Mozda nece bit 100% ali 99 posto ljudi nece ni skuzit ako im točno ne pokažeš gdje je bilo.

 

Bitna stvar je da te ne košta nešto puno osim malo zajebancije,a opet ako ne budeš zadovoljan možeš dat lakirat.

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...