Jump to content

Pranje motora parom


Recommended Posts

Tokić, intercars. Meni zena pola kuce čisti sa time, vanjske pločice, plastičnu stolariju, podove u kući samo 1:100 razrjedjeno

 

Napa, pećnica,skaj sicevi, razno razne plastike,ruke oprat..

Probali smo svašta sa dimerom riješit :)

Link to comment
Share on other sites

Dimer se razrijeđuje 1:50 tipa za pretpranje auta i slično,dezinfekciju i manje,piše sve na pakiranju,pranje motora 1:6 ili kako vam vec paše.

 

Izvuče crnilo i iz starih guma za stajlere i opet su crne :D Tak djeluje na sve plastike.

 

Jako dobro sredstvo,ima nekih sličnih ali se uvijek na dimer vratim.

 

Pranje felgi i sličnog također,samo nerazrijeđen nemojte ni pomišljat stavljat u flašu od tipa cole ili tako nečeg jer ce pojest flašu do jutra :D

 

Razrijeđen slobodno možete stavit u šta god,spricalice koristite samo one od mafre i sličnog koje su predviđene za kemije,one od ajaxa i sličnog ne rade za 15ak min više jer gumice pojede.

Link to comment
Share on other sites

Brdo motora sam oprao i nikad problema. Zaštititi otvorene elek. spojeve na HLADAN motor.

Već navedeni dimmer, kistovi i ispiranje bez pritiska sa što manje vode. Ispuhivanje kompresorom i Trim Detailer za plastične i gumene komade

Link to comment
Share on other sites

Kako to rade profesionalci...

 

 

 

 

stvarno je mudrost oprati prašnjav motor, pogotovo kad imaš velike plastične površine, i naravno ništa bez sredstva koja su puno preskupa (za ono šta nude), da ne spominjem da ne djeluju skoro ništa kad se naiđe na nešto malo zahtjevnije od prašine

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja bi to malo drugačije od prikazanog u videu Chemical Guys-a.

 

Ideja je temeljito pranje motornog prostora sa miniwashem, po mogućnosti bi to odradio baš sada po ljeti kada voda brzo ispari.

 

1.) Odspojiti klemu akumulatora sa "+" i sve na prvu ruku pošpricati vodom iz miniwasha.

 

2.) Nakon toga, sa razrijeđenim dimmerom ili brake cleanerom odmastiti one najgore dijelove pa opet isprati sa miniwashem

 

3.) popraviti dijelove koji nisu čisti kako treba i pustiti auto sa dignutom haubom da se suši na suncu. Možda idelano bi bilo da se ovo odradi ujutro i auto se do popodne suši na suncu.

Tako nema frke da bi negdje nešto zajebao u smislu vode i elektronike kao nepoželjne kombinacije, jedino bi auto bio par sati na sunčanju.

 

 

Ovo mi se čini kao najsigurnija varijanta, a vi je popljujete ili pohvalite... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja ju radio na par autiju ( na svojem nisam hahha ) i kazu ljudi da osjete razliku.

Tipa jedna 206-ica nije prosla tehnicki zbog eko testa, napravili dekarbonizaciju i prosla.

A sada dali je stvarno pomogla ne znam jer nakon dekarbonizacije moras "propuhat" auto da "smece" izgori

Link to comment
Share on other sites

pa za eko test "propuhivanje" uglavnom rijesi problem :D

 

ja sam motor miniwashom i operi, mozda malo degreasera nekog di je bas prljavo, malo jos spuzvom i nekim apc-om razrijedjenim pospricat prije, i ko novo.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno :lol:

Pa zato sam i napisao da ne znam dali je pomoglo, jer sa samim "propuhivanjem" bi prosao.

Radio sam i na 1.9 tdi pd, i covjek sretan. Kao prije se culo neko kuckanje u motoru sada se vise ne cuje.

Nakon mjesec ili dva je poceo jace kuckat, poderala se bregasta i podizac.

Po meni kolko kosta taj tretman, bolje sjest u auto i gas do crikve na cugu i kupanje

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...