Jump to content

Popravak rezervoara


Recommended Posts

mora negdje na rezervaru pisati koji je materijal plastika, cisto sumnjam da se neda variti.

 

ili ako je izvedivo narezat navoj i kod tokara dat napravit priključak.zaljepit s loctitetom i mirna bosna. i ako ima opcija negdje u blizini pricvrstit crijevo vezicom, da opet ne rasklima.

 

kak je puklo uopce?

Link to comment
Share on other sites

Jesam, da. Steta sta nije napisao s kojom plastikom je radio

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

 

Ali koliko sam ja služio, on je iskoristio višak materijala samog rezervoara, napisao je da je probao više epoxya i nijedan se nije primio...

I sacrificed some of the unknown polymer material (seemed like HDPE or something similar) from the top ridge of the fitting to "weld" the fitting back together. Luckily the majority of the crack was nearest the point of access. I could not find any epoxy or adhesive that would stick (tested several with overnight curing on different areas of the fitting). The usual suspects like JB Weld were useless

Link to comment
Share on other sites

Nasao sam nesto, postoji cak i reparatur kit. Ne kuzim bas kako radi, evo bacite oko pliz:

 

http://www.audizine.com/forum/showthread.php/535903-Large-EVAP-leak-vent-line-repair-20L8-Rollover-Valve-Campaign

 

Ovo je kao "posuda" koju se stavi gore (s donje strane je kolko kužim gumikit) i onda se posuda ispuni s SW, tako da u konacnici dobiješ to da je kompletan taj dio zaliven s SW a posuda sluzi ko fiksator i da smola ne iscuri van

 

Ovako nešto bi si i sam mogao složit, gumikit, SW i od nečega napraviš posudu

Link to comment
Share on other sites

Ma to si sam za daleko manje složiš uz malo volje i truda, posudu si tu izrežeš iz neke boce/kantice ulja..... a sw imaš za kupit ili se tuci javi da ti ga riješi, trošak ti je samo sw i eventualno gumikit iako ti se njega ne isplati kupovat nego odeš do nekog limara da ti da tih 20-30cm kolko ti treba

Link to comment
Share on other sites

Ma da. Ali ovaj konkretno epoxy nema nigdje za nabavit. Kako ima jako kratki rok trajanja, i tek kad se naruci ide u prozvidnju., Tako su mi rekli iz tvrtke RAOS koja radi sa 3M.

I cijena je 220kn+PDV tako da se mozda cak i isplati uzet ovaj kit za 500kn u Audija

Link to comment
Share on other sites

Ma da. Ali ovaj konkretno epoxy nema nigdje za nabavit. Kako ima jako kratki rok trajanja, i tek kad se naruci ide u prozvidnju., Tako su mi rekli iz tvrtke RAOS koja radi sa 3M.

I cijena je 220kn+PDV tako da se mozda cak i isplati uzet ovaj kit za 500kn u Audija

 

Probaj za epoksi vidjet s Tucom on radi s 3M, a možda i pogledat loctite oni vjerovatno imaju istu stvar (imaju hrpu tih 2k epoxya)

Link to comment
Share on other sites

Ekipa ima li ko ideju kako popravit ovaj puknuti ventil na plasticnom rezervoaru od Audija RS6 C5. Ima par dana da mi curi gorivo pa danas skinuli rezervoar. Inace radi se poznatoj gresci na svim 4.2 Audijima A6 C5 linije. U americi je bio i opoziv i mjenjali su rezervoare. Dok u EU nije. A cijena novog je 3000eura.

Ovo je sa gornje strane iza vozaca. A radi se o rollover ventilu. Puklo je di pokazuje odvijac. Mestar koji je skidao nema ideje kako rjesit i prijatelj mu koji radi epoxijem isto kaze da se ne moze napravit tj zalijepit.

 

ff6e3bb33fe2b162b93a8f04385a6309.jpg

 

aba18cd34006e8a86d74f79d4d42edb4.jpg

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

a gle,glupo ali ja sam ovako kad sam babi natočio krivo u auto onda sam išao vadit gorivo i strgao povrat na pumpi,ista stvar ko i tebi...pošto je bila faking nova godina nisam nigdje našao pumpu a baba pizdila,zaljepio sam sa dvokomponentnim i još se dan danas vozi a ima već 7 -8 god tome.auto je benzinac

Edited by bojan25
Link to comment
Share on other sites

Koliko sam skuzio to je od EVAP-a (odusak benzinskih para) a ne od povrata goriva.

Ljepilo koje proizvodi 3m je ljepilo za specijalne plastike koje se ne mogu "variti" klasicnim sistemom a mozes ga kupiti i u Intercars-u, samo mislim da nije od 3M nego je od drugog proizvodjaca. Provjereno dobro ljepilo.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...