Jump to content

Spajanje zvucnika sa skretnicama


Roby

Recommended Posts

Bok ljudi,

 

Imam pitanjce! Imamo Focalove 2 way sisteme sa odvojenin skretnicama! Jel to moguce spojiti na stari radio Blaupunkt sa kazetom? Znaci ima 2 skretnice, za visokotonce i baseve! Na njima ima 2 konektora za zvucnike i 2 za ulaz (ln+ i ln-).

 

Znaci sa radija te 2 zice na jednu skretnicu, pa na drugu onda?

 

Ili je to zamisljeno da ide preko pojacal?

 

Hvala na odg :)))

Link to comment
Share on other sites

Al ja imam 4 skretnice, 2 po kanalu! A iz radija idu samo + i - po kanalu! Znaci u vratima su zice + i -, njih spojim u jednu skretnicu za visoke, i onda sa te skretnice povucem nove zice + i - na drugu skretnicu za bas? Jel to bude stimalo tako? S obzirom da je star radio vjerojatno ce raditi ali nece izvuc max iz zvucnika!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

@Rain  @Silvester znate možda kako provući deblje žice za prednje zvučnike u megane 2? koliko sam vidio, ono na spoju kabine i vrata je konektor obložen gumom u kojem baš nema mjesta. googlao sam, ali nema baš slika i jasnih objašnjenja. ona plastika ima sad preko 10 god i strah me je da se ne raspadne, pa da imam probleme s vodom/vlagom na žicama.

 izgleda da su svi renoli složeni na istu foru

Link to comment
Share on other sites

Upravo ovo kaj je the-rider napisao.
To je jedan nacin.
Drugi je busenje novih rupa na vratima i na sasiji i slaganje novih kablova i konektora
Treci nacin je koristenje originalne instalacije.

Ovo je the-ridera je u pravilu prilicno jednostavno i brzo se napravi

PS Imas dosta mjesta, ja sam vukao u vrata 2x2.5mm2 i 2x1.5mm2 kablove za kick i visoke (dok su mi visoki bili u vratima)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Silvester said:

Huh, @Bubi tek sam sada vidio tvoj post.

Da, dečki su ti već napisali kako bi trebalo napraviti.

Ja nisam to radio nego sam iskoristio tvorničke žice. Bilo me strah bušiti konektore da nekaj ne zaj** pa sam išao linijom manjeg otpora.

 

kako ti to svira? si zadovoljan? tvorničke mi stvarno izgledaju jadno pojačalo je 125 w rms-a po kanalu, a ići će na hertz dsk 130.3 koji imaju 60w rms-a i 120w peak-a, tako da neće nikad biti na max-u

 

stalno mi je kiša ili sam bez auta, pa nisam stigao pogledati  konektore, ali išao bi na nekih 4-6 mm2 kako je preporučeno za poojačalo, malo me muči i provlaćenje žica za tweetere...taj jebeni francuz, plastika na plastiku...

 

 

 

sunny je bog!

Link to comment
Share on other sites

On 19/03/2018 at 11:11 PM, Bubi said:

 

kako ti to svira? si zadovoljan? tvorničke mi stvarno izgledaju jadno pojačalo je 125 w rms-a po kanalu, a ići će na hertz dsk 130.3 koji imaju 60w rms-a i 120w peak-a, tako da neće nikad biti na max-u

 

stalno mi je kiša ili sam bez auta, pa nisam stigao pogledati  konektore, ali išao bi na nekih 4-6 mm2 kako je preporučeno za poojačalo, malo me muči i provlaćenje žica za tweetere...taj jebeni francuz, plastika na plastiku...

 

 

 

sunny je bog!

Meni je dobro. Da bi trebalo staviti prave žice, bi. Ali dobro svira.

Ja imam Dragstere DSK 672 sistemce, mislim da su oni 160W RMS-a i na pojačalo u bunkeru.

 

Francuzi su zakon! :)

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...