Jump to content

Razina ulja u motoru


Recommended Posts

Radi se o Seat Ibizi 1,4 iz 95. Prvi put se desilo da je motor počeo lagano lupkati i kad sam provijerio ulje bilo je preko max. Ionako je bilo za zamjenu pa je otišlo van. Nakon tri dana vožnje opet se počelo čuti lupkanje s tim da se sad upalila lampica od ulja. Nema tlaka ili fali ulja? Šipka van ulja debelo preko max i koliko sam na onako toplo uspio skužiti da miriše na benzin. Rekao injektori propišali i zalili motor. Zamjena istih i naravno i ulje. Danas 4 dan nakon toga na relaciji iz Rapca za Labin , znači konstantnog uspona od kojih 5 km po naj većem suncu i malo jače vožnje opet se upalila lampica od ulja. Nisam odmah čačkao ništa nego kad se sve ohladilo prvo provjerim ulje , kad na šipki normalna razina između min i max. Upalim auto radi normalno. Lagana vožnja nekih 10-tak km sve ok. Proba malo žešće vožnje na topal motor i opet se pali lampica ulja. Stanem izvučem šipku opet debelo preko max. Pustim da se ohladi ulje na normali :doh::doh:

Kako sam imao neko low budget ulje na lageru ( neki X-Flow 10w-40) trpao sam to unutra. E sad mene interesira dali je moguće da je toliko loše to ulje pa da se na temparturi toliko razrijedi da nema tlaka i podmazivanja pa se lampica pali a kad se ohladi da se opet "zgusne" i sve radi normalno ??

Prvi put sam mislio da je benzin u ulju , ali sad sam siguran da nije kad razina ulja nakon hlađenja motora dođe na normalu.

Inače auto pali na zub , lijepo radi , ne trokira , ne dimi i lijepo povuče za svoju snagu.

Tlak ulja nisam mjerio , moram nabaviti neki manomear da i to probam vidjeti kolika je razlika toplo , hladno.

 

Ima netko neku pametnu ideju ??

Link to comment
Share on other sites

Tlak nisam mjerio , danas ako nadem nekakav manometar za to.

Filter mjenjan svaki put sa uljem.

Da je voda ulje bi makar malo zapjenilo a vode ne fali jer sam na boci oznacio nivo bas zbog toga.

 

 

Poslano sa mog MI 4LTE koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kakva voda?!

 

Jedino benzin, ishlapi pa padne nivo.

Ali da uspije ishlapiti u zavorenom motoru u roku 2 sata ? Pricamo o min 3dcl koliko ga na sipki bude preko max.

I opet kuda dode benzin u ulje ? Mjerio sam kompresiju i ona je oko 11 na svim cilindrima.

Buni me to jer auto normalno radi , ne dimi i lijepo povuce a da ga toliko zalije sa benzinom morao bi trokirati cijelo vrijeme ili makar dimiti.

Danas probam vidjeti tlak pa cu znat jednu vise.

 

Poslano sa mog MI 4LTE koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ali da uspije ishlapiti u zavorenom motoru u roku 2 sata ? Pricamo o min 3dcl koliko ga na sipki bude preko max.

I opet kuda dode benzin u ulje ? Mjerio sam kompresiju i ona je oko 11 na svim cilindrima.

Buni me to jer auto normalno radi , ne dimi i lijepo povuce a da ga toliko zalije sa benzinom morao bi trokirati cijelo vrijeme ili makar dimiti.

Danas probam vidjeti tlak pa cu znat jednu vise.

 

Poslano sa mog MI 4LTE koristeći Tapatalk

 

Motor nije zatvoren, ima iberlaufe. I oni zaprav i tome sluzi, da voda(od kodnenzacije) i benzin i to sve ishlape dok se ulje zagrije. I to je razlog zasto se hladan auto nesmije ganjati.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...