Jump to content

Skuter 50ccm ako se tko razumije?


Recommended Posts

Trenutno sam presusio s lovom pa bi izbjegao mestra ako ne trebam,a i dosad sam svaki kvar uspjesno sam rijesio...ovo mi je nepoznanica :eek:

skuter je NRG 50 2004god,vodeno hladjenje,karburator

Radio je normalno donedavno,a onda je poceo malo slabije vuci prvih par min dok se ne zagrije,nakon toga ok

Prije nekih tjedan dana se dogodilo da je stao usred voznje,samo naglo izguvio gas,usporio i stao,nije imao snage da anlasuje,a kurbla je bila tvrda za popizdit prvih par puta,nakon toga je kurblalo normalno,i kad se motor ohladio nakon desetak min upalio je normalno

To se ponovilo jos par puta,s tim da sada ne mogu napravit ni 500m prije nego se ugasi i kurbla zaglavi,kao da zapece sve unutra :eek:

Znaci sad mogu zakurblat,prvih par puta je tvrda full al razradi se,i kad je hladan upali...nakon nekog vremena stane i zapece opet

Svjecica je nova,iskru baca normalno,filter cist,karburator ociscen,sto moze zaglavljivat usred voznje,sto provjeriti? Da je klip zapekao,ne bi mogao normalno raditi tu i tamo? Rolice?

Nemam ideje...

Link to comment
Share on other sites

ili nema ulja

ili ti je fali benzina tj. preslaba smjesa

 

ali prije bi rekao da nema ulja tj. da je pumpa otišla , ako je svjecica smečkasta ili siva , onda nema ulja , ako je bijela , nema benzina

 

skini tanko crijevo sa karba i upali motor , ulje mora na trzaje izlaziti van

Link to comment
Share on other sites

Prije je do vode nego do ulja. Da se ne podmazuje motor vec bi nesto protuklo unutra...

 

...ja sam jedan 2t vanbrodski motor od 5ks s problematicnim impelerom valjda vec 10 puta "odcvikavao" i jos uvijek radi. Da se nije podmazivao - ne bi mu bilo spasa.

Link to comment
Share on other sites

Nastelao pumpu od ulja,odspojio crijevo sa katalizatora,bilo je skroz suho i pustio motor da radi malo dok nije ulje pocelo izlazit na crijevo,spojio natrag na karb i sad radi ko sat,i ne gasi se

Ali zato je poceo dizat temp u nebesa nakon desetak min -.-

A posto je ulje i voda na istom remenu a pocelo oboje zajebavat u isto vrijeme,vjerujem da je remen krivac

Link to comment
Share on other sites

Promijeni remen...mislim da nije pretjerano skup...

Skurit ces i klip i cilindar pa ce ti skuter ic sve slabije dok nezariba.. na tim masinama sve ovisi o tom remenu malom i pumpi vode...ulja...

Meni je iskocio taj remen pa sam morao stavljat vanjsku el pumpu vode jer se vrtio na 16k rpm...

Link to comment
Share on other sites

Ma i da je 200kn,dosao je red za zamjenu moram ga zamjenit :D

Ne mislim stedit na dijelovima,samo sam htio ustedit na placanju 5 "mestara" sto bi dali svoje dijagnoze,i izmjenili 5 dijelova dok ne bi nasli pravog krivca jer to tako ide kod nas

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...