Jump to content

"Tvrda kočnica" ?


Recommended Posts

Situacija je ovakva...

 

vozim se s kolima..dođem na parking, zgasim auto i ostavim ga tak 8 sati...sjednem u auto nakon 8 sati idem ga upalit i prije nego ga upalim stisnem kočnicu (navika valjda) ali u zadnje vrijeme je tvrda za p******t..možda ako ima 1 cm hoda...sve se vrati u normalu kad proradi auto i servo

 

Kaj bi to moglo bit???

 

Osjetim i u vožnji da mi slabije malo auto koči...ne vjerujem da su kočnice jer sam diskov mjenjao prije 2 godine a pločice prije 1 god a nije baš da koljem kočnice...normalna vožnja 95% vremena

Link to comment
Share on other sites

cek, samo na ugaseno auto ti je tvrda?

to je recimo normalno, vjerovatno ti ispusti podtlak iz serva kocnice, pa ti je tvrda dok ne upalis auto

e sad di pusta je pitanje :rofl:

moze biti nepovratni ventil ili servo od kocnice da pusta

cujes kakve sumove dok motor radi i stisces kocnicu?

onako kao da pusta zrak?

Edited by the-rider
Link to comment
Share on other sites

Pregledaj crijevo za podtlak koje ide na "servo bubanj" Na tom crjevu neki automobili imaju kojekakve priključke pa moguce je da je kakva cjevčica u banani.

Al pretezno si te cjevčice ispred nepovratnog ventila tako da u djelu "servo bubnja" uvjek ostane podtlaka. Kod VW-ova je ta cjev znala pucati na samom ulazu u taj bubanj... jedva bi se primjetila tanka vena a pedala je bila normalna sve dok 2put zaredom nestisneš.

Link to comment
Share on other sites

vozim se s kolima..dođem na parking, zgasim auto i ostavim ga tak 8 sati...sjednem u auto nakon 8 sati idem ga upalit i prije nego ga upalim stisnem kočnicu (navika valjda) ali u zadnje vrijeme je tvrda za p******t..možda ako ima 1 cm hoda...sve se vrati u normalu kad proradi auto i servo

 

servo ti radi, provjeri si nepovratni ventil za vakuum.

 

Pregledaj crijevo za podtlak koje ide na "servo bubanj" Na tom crjevu neki automobili imaju kojekakve priključke pa moguce je da je kakva cjevčica u banani.

 

što mu nebi onda auto trebao nemirno raditi, pošto crijevo za vakuum ide na granu iza klapne gasa?

naravno, ako se radi o benzincu :)

Link to comment
Share on other sites

servo ti radi, provjeri si nepovratni ventil za vakuum.

 

 

 

što mu nebi onda auto trebao nemirno raditi, pošto crijevo za vakuum ide na granu iza klapne gasa?

naravno, ako se radi o benzincu :)

 

Neznam kako je to u opla rjeseno... Nekima je taj vakum, preko vakum pumpe tak da nemoraju bit ti simptomi al stoji to sto si rekao ako je crijevo na usisnoj grani.

Edited by WD40
Link to comment
Share on other sites

meni je tako od prvog dana na Mazdi, ali samo nakon duljeg stajanja, kad upalim auto sve se vrati u normalu istog trena, mislim da nema razloga za brigu/paniku.. :)

 

zna jedino bit zajebano ako ti je auto na kosini, stisneš kuplung da upališ auto, on lagano krene naprijed ili nazad, a kočnica tvrda da popizdiš, pa naravno ništa osim ručne ne pomaže.. :D

Link to comment
Share on other sites

Situacija je ovakva...

 

vozim se s kolima..dođem na parking, zgasim auto i ostavim ga tak 8 sati...sjednem u auto nakon 8 sati idem ga upalit i prije nego ga upalim stisnem kočnicu (navika valjda) ali u zadnje vrijeme je tvrda za p******t..možda ako ima 1 cm hoda...sve se vrati u normalu kad proradi auto i servo

 

 

 

moj fiat ima isti problem ali tek kad auto stoji bar 24h

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...