Jump to content

K&N filter pranje


Recommended Posts

2-3-5 ili 10ks više, a za uzvrat da mi usisava 100x više prašine od normalnog filtera koji košta 100kn i promjenim ga svakih 10.000km?

Lako za MAF Senzor, što je s nečistoćama koje ulaze u cilindre, ulje, turbinu itd. ?

Da ne govorim o tome da na Dyno stolu možda i da 5ks više jer je poklopac motora otvoren dok hladan zrak puše preko njega, a što se događa s performansama kada se poklopac motora zatvori, a ovaj umjesto 20˙C usisava 100˙C ?

 

Na kojem god autu sam ga imao usisna cijev je bila prljava / prašnjava, tj. kada bi prstom prešao preko nje - prst bi bio crn.

S originalnim filterom zraka prst = čist.

 

K&N i ostali filteri koji propuštaju više zraka? Ne hvala.

 

http://www.nicoclub.com/archives/kn-vs-oem-filter.html

 

 

“Accumulative Gain” is the total amount of dirt that passed through the filter during the test.

 

kn-v-oem-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

OK, hvala...

 

Doduse litra Renocleana je 30 kn, a 2 litre Dimera 50 kn, a 750 ml Arf Professional je 18 kn...

 

Računaj da je dimer na kile ne litre i tiih 2kg je cca 1.8 litara al opet bar 1/5 se mora razrjedit što je vec 10 litara...a za filtere ga 1/10 razrjedim

Link to comment
Share on other sites

2-3-5 ili 10ks više, a za uzvrat da mi usisava 100x više prašine od normalnog filtera koji košta 100kn i promjenim ga svakih 10.000km?

Lako za MAF Senzor, što je s nečistoćama koje ulaze u cilindre, ulje, turbinu itd. ?

Da ne govorim o tome da na Dyno stolu možda i da 5ks više jer je poklopac motora otvoren dok hladan zrak puše preko njega, a što se događa s performansama kada se poklopac motora zatvori, a ovaj umjesto 20˙C usisava 100˙C ?

 

Na kojem god autu sam ga imao usisna cijev je bila prljava / prašnjava, tj. kada bi prstom prešao preko nje - prst bi bio crn.

S originalnim filterom zraka prst = čist.

 

K&N i ostali filteri koji propuštaju više zraka? Ne hvala.

 

http://www.nicoclub.com/archives/kn-vs-oem-filter.html

 

 

“Accumulative Gain” is the total amount of dirt that passed through the filter during the test.

 

 

 

https://www.bobistheoilguy.com/airfilter/airtest3.htm

 

Računaj da je dimer na kile ne litre i tiih 2kg je cca 1.8 litara al opet bar 1/5 se mora razrjedit što je vec 10 litara...a za filtere ga 1/10 razrjedim

 

Ne znam kaj bi s toliko Dimera, to bi mi trajalo godinama :lol: Arf je zakon :lol:

Edited by ND4SPD
Link to comment
Share on other sites

 

Ovom rečenicom je sve rekao:

 

"The poorer flowing filters, remove more particles, and the better flowing filters remove less particles"

 

s time da bih dodao da se sad testiranja ne provode na oko "koji je prljaviji" nego postoje metode i uređaji koji to rade.

Ako ti je automobil prije bio "mrtav" na 5000okr, a s K&N-om je živ, logično je da uvlači više zraka i naravno - prašine, smoga, zmazanoća i svega ostaloga.

 

K&N + 2.0TFSI sam prije 10 godina mjerio navaljcima u CVH gdje su mi s tvorničkim filterom izmjerili 189ks, a s K&N panel filterom 188ks. Zvuk je bio drukčiji, ali to je sve.

Možda čak negdje imam dyno ispis, davno je to bilo.

 

I da, možda će K&N 5ks više na nekim autima, no cijenu će platiti motor jer će usisavat smeće.

S druge strane, nitko auto neće voziti od 0 - 500.000km, već ćeš ga se pokušati riješiti nakon 20-30-50.000km, a onda će se novi vlasnik čudit zbog loše kompresije u cilndrima i povećane potrošnje ulja.

Link to comment
Share on other sites

Ovom rečenicom je sve rekao:

 

"The poorer flowing filters, remove more particles, and the better flowing filters remove less particles"

 

s time da bih dodao da se sad testiranja ne provode na oko "koji je prljaviji" nego postoje metode i uređaji koji to rade.

Ako ti je automobil prije bio "mrtav" na 5000okr, a s K&N-om je živ, logično je da uvlači više zraka i naravno - prašine, smoga, zmazanoća i svega ostaloga.

 

K&N + 2.0TFSI sam prije 10 godina mjerio navaljcima u CVH gdje su mi s tvorničkim filterom izmjerili 189ks, a s K&N panel filterom 188ks. Zvuk je bio drukčiji, ali to je sve.

Možda čak negdje imam dyno ispis, davno je to bilo.

 

I da, možda će K&N 5ks više na nekim autima, no cijenu će platiti motor jer će usisavat smeće.

S druge strane, nitko auto neće voziti od 0 - 500.000km, već ćeš ga se pokušati riješiti nakon 20-30-50.000km, a onda će se novi vlasnik čudit zbog loše kompresije u cilndrima i povećane potrošnje ulja.

 

Moje je misljenje da je bitno da ne ulazi vece smece, tipa da sprijeci ulazak kamencica koji bi ostetio krilca na turbopunjacu... Mirkoprasinu propustaju svi, neki u vecoj kolicini, neki u manjoj... Nekako je logicno da, ako je u pitanju "performance" filter, da ce propustati vise prasine, jer ako je istih dimenzija kao serijski (panel filteri koje vecina nas koristi), na neki nacin mora propustati vecu kolicinu zraka, a ne propusta ju zbog povecanja velicine filtera, nego zbog manjka filtracije... Ali izmedju ostaloga ulja u sebi i zbog toga imaju razne deterdjente, a najveci dio te prljavstine se na kraju pronadje u filteru ulja...

 

BTW ovaj je radio test kao ti, nakon xy kilometara je provjeravao da li je nakon filtracije prljavo, kod njega nije bilo:

 

 

 

Sto se dobitaka tice, to je upitno, na nekima se nesto dobije, na nekima ne... Hic evo gore kaze da je na svakom mjerenju bila razlika od barem 5 KS u korist protocnog filtera zraka... Mislim da je tu na forumu netko napisao da je na M3 (ne znam kojem modelu) dosta velika razlika izmedju serijskog i protocnog... Npr. dizeli sa protocnim filterom zraka manje dime, neki mozda i zbog toga stavljaju... Na kraju krajeva to je kao i remap, nitko te ne sili da ga stavljas...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...