Jump to content

siamesed cylinders?


Recommended Posts

The 400 differed from other small blocks in that the cylinders were siamesed and therefore required 'steam' holes in the block, head gaskets, and heads to help alleviate 'hot-spots' in the cooling system at the point above the siamesed cylinders

 

moze li mi netko pojasniti ovaj pojam

odnosno da li se na ovaj tip izrade bloka mogu staviti kosuljice?

Edited by mrlakis
Link to comment
Share on other sites

zaboravi to na lijevanom bloku i jos turbo......nema smisla...ako su cilindri potroseni jednostavo se uzmu veci klipovi i izbusi se blok na koliko treba..........barem za 1.8t imas izbor klipova koliko hoces

 

gorane radi se o chevy small block,ameri ga se plase busiti preko 0.030" ,moj je probusen za .020",jedan cilindar mi je dobija krater lip,a ostatak je prakticki netaknut

http://www.chevelles.com/forums/18-engine/205022-mamimum-safe-over-bore-400-chevy.html

6_rodendan_toma_054.jpg

ovdje se vidi stanje cilindara

6_rodendan_toma_061.jpg

a ovdje pojedeni cilindar,osjeti se ne pod noktom nego i pod prstom. ima pola milimetra sigurno dubine

pa se raspitivam jel moguce na ovaj osteceni cilindar nabiti kosuljicu,neznam koliko treba probusiti cilindar da bi sila kosuljica

Link to comment
Share on other sites

ja bih volio probusiti jos za .010"=.254mm i uzeo flat top klipove,ali bojim se da se nece skinuti ovaj krater sa tim

znam da ce tokar kazati svoje ,ali volim biti pripremljen a i nisam siguran da su se susreli sa ovakvim tipom bloka " siamesed" ma sto to znacilo,pretpostavljam da su blizu cilindri jedan drugome

kad malo razmislis izmedu njih je rupa,ako postoje odusci za paru, i tu di su te rupice vole pucati,kod mene su te rupe blokirane ,sad neznam jel od ruzine ili namjerno.nasao sam kao da ti odusci nisu bitni ako se blok hladi morem,uglavnom duga prica

Edited by mrlakis
Link to comment
Share on other sites

Re: Mamimum safe over bore on a 400 Chevy

I don't know the Co's But as to the 400. It all depends on the block. I have seen some bored .060 over others that were maxed at .030. The block really needs to be sonic tested to check wall thickness before trying anything over .030.

 

ja bih se drzao ovoga,treba izmjeriti dubinu ostecenja ,pa ce se znati vise

Link to comment
Share on other sites

o kako si ga uspio toliko zakomplicirat......imas ljevani blok....ako je ostecenje vise od prve i druge specijale slobodno ga izbusi za 1mm vise od standarda....ako je jos vise ostecen nadi drugi blok...barem tih 1.8t ima...

 

:rolleyes::no2: no,no kutija,citaj gore o cemu se radi

Link to comment
Share on other sites

o kako si ga uspio toliko zakomplicirat......imas ljevani blok....ako je ostecenje vise od prve i druge specijale slobodno ga izbusi za 1mm vise od standarda....ako je jos vise ostecen nadi drugi blok...barem tih 1.8t ima...

 

:rolleyes::no2: no,no kutija,citaj gore o cemu se radi

Link to comment
Share on other sites

zaboravi to na lijevanom bloku i jos turbo......nema smisla...ako su cilindri potroseni jednostavo se uzmu veci klipovi i izbusi se blok na koliko treba..........barem za 1.8t imas izbor klipova koliko hoces

 

Zasto? Ako su klipovi OK, ugradnja kosuljica je oko 1500 kn i novi prstenovi oko 500. Novi klipovi za 1.8t se tesko mogu naci ispod 4000 kn...

Link to comment
Share on other sites

jel ti pricas o svom motoru 1.8t ili nesto drugo?

 

da, pricam o svom motoru,al ne iz auta,1.8t jos dobro potegne.pokusavam sloziti chevy v8 za brod,onako nesto kao maturalni rad,selene,lamele i sl sam polozija,sad je vrime za prvi motor,moj je pa nema veze ako se razleti

Link to comment
Share on other sites

Ja to ne bi slagao.

 

Nabavi 350 iz nekakvog terenca starog, za par sto eura, da ju u standardu, ili prvoj specijali i imas lufta koliko hoćeš. Ovi motori su problematicni i u standardu, a kamoli ako se nesto žešće slaže...

 

o toj opciji ozbiljno razmisljam,jos cu pricekati sto ce tokar reci,ali nekako mi je u tome i draz sto je poseban,a i netko se vec prije potrudio da ucini nesto od njega

sto mogu iskoristiti od ovoga?radilicu pobrusiti i urediti 383

bregasta bi trebala odgovarati

budem jos malo istrazio,ako bi uspija pronaci roller blok za sicu..

Link to comment
Share on other sites

nazovi čukmana u lučko pa pitaj, meni je on nedavno to slagao. s tim da on ima nekog drugog suradnika za blokove. stjenka pikse koju je upresao je debela cca 2mm. nisam mjerio jer nije bilo upitno, mjesta je bilo dovoljno. s tim da kad su jedan upresali ovaj do njega se izbacio, pa su morali i njega i na kraju su sve

Link to comment
Share on other sites

nazovi čukmana u lučko pa pitaj, meni je on nedavno to slagao. s tim da on ima nekog drugog suradnika za blokove. stjenka pikse koju je upresao je debela cca 2mm. nisam mjerio jer nije bilo upitno, mjesta je bilo dovoljno. s tim da kad su jedan upresali ovaj do njega se izbacio, pa su morali i njega i na kraju su sve

 

znaci 2mm nosi piksna,ok,hvala

uvik se dobro raspitati

Edited by mrlakis
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...