Jump to content

Kia - kočnice prva ugradnja


Recommended Posts

Vama je fakat dosadno:rofl:

 

daj rađe specite nešto;)

 

Da sam u starom Koncaru to nebi bio problem, ali ovdje nazalost nista. Samo restoran od firme je opcija :(

 

Ma kolegu iz ureda koji se ne kuzi u aute kum fino zeni za izmjenu kocnica. Prvo mu je na 50.000 km rekao da mora mijenjati diskove i plocice (1500 kn :eek: ). Sad na 85.000 km mu kaze da treba OPET mijenjati.

Dam se kladiti da mu nije ni prvi puta promijenio i sad disk ima malo "zuba" i hoce mu opet zavaljat da plati, a vjerujem da jos sigurno jednu garnituru plocica moze odvest. Budem mu bas bacio oko kad idem doma.

 

I da napomenem, lik se vozi totalno penzionerski i ne zivi u gradu.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Svašta je moguće. Ja sam sad na BMWu mijenjao komplet kočnice (na 86 tisuća), dakle bio je prvi set diskova i prvi set pločica na autu. Diskovi su bili u gorem stanju od pločica.

 

OK to stoji, ali on mu je "mijenjao" na 50.000 km diskove i sad nakon 35.000 (sad auto ima 85.000 km) navodno treba opet mijenjati. :D

Ja sam u uvjerenju da mu prvi puta nije promijenio i uredno sve naplatio, a da sad za ozbiljno treba mijenjati iako i u to sumnjam. Bas me zanima u 3 kad cemo ic doma kad pogledam stanje diskova.

 

"kum" mu je mustra prava :/

 

Kum zna da je sad uskoro bozicnica :D

Link to comment
Share on other sites

Gledao na kiji pro ceed s 90 tisuca kočnice kao nove su bile a mesa na pločici više od pola i auto zagreb večinom vozi tak da trebao bi kumu naguzit u najmanju ruku kad kum vec njega guzi.

 

Brijem da u kia ovlaštenom nisu pločice i diskovi 1500kn.

Link to comment
Share on other sites

Samo prednji diskovi i plocice.

 

Inace set TRW prednjih diskova i plocica sa popustom je cca 850 kn, a ruke su 150 kn (kod mog mehanicara). S time da su Delphi diskovi i plocice sa popustom ispod 600 kn i s obzirom kakav mu je taj bratic (prvo sam napisao da je kum, ali sam krivo shvatio tak da je to ipak BRATIC :eek: ) ne cudi me da bi mu to ugradio. Tako da bi ga fino ozenio. :D

 

Fakat je bolje ne imat posla sa familijom. :drink:

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Lol, tog je netko fino oženio... doslovce :lol:

 

Ja sam sad na BMW stavio TRW diskove, pločice. Komplet kod forumskog manekena 2.850 kuna. To uključuje prednje diskove, stražnje diskove, garnitura prednjih pločica, 2x garnitura stražnjih pločica (dodatna jedna za ručnu kočnicu, koje idu s unutarnje strane diska), senzore potrošenosti i nekakve opruge. Rad u Automatic d.O.o. servisu sa upisom u servisnu knjigu, 550kn. Sve skupa 3.300kn cca.

Link to comment
Share on other sites

mozda lik sjedi cijelo vrijeme na kocnici....

 

Penzionerska voznja. Ne znam kaj bi takvom voznjom trebao raditi da potrosi diskove u 50.000 km kad mu je prvi put rekao da mora mijenjati. Cak ni na 85.000 km sa takvom voznjom nebi trebali otici diskovi.

Link to comment
Share on other sites

Lol, tog je netko fino oženio... doslovce :lol:

 

Ja sam sad na BMW stavio TRW diskove, pločice. Komplet kod forumskog manekena 2.850 kuna. To uključuje prednje diskove, stražnje diskove, garnitura prednjih pločica, 2x garnitura stražnjih pločica (dodatna jedna za ručnu kočnicu, koje idu s unutarnje strane diska), senzore potrošenosti i nekakve opruge. Rad u Automatic d.O.o. servisu sa upisom u servisnu knjigu, 550kn. Sve skupa 3.300kn cca.

 

To si prvi put mijenjao pločica i diskove na BMW-u?

Link to comment
Share on other sites

Penzionerska voznja. Ne znam kaj bi takvom voznjom trebao raditi da potrosi diskove u 50.000 km kad mu je prvi put rekao da mora mijenjati. Cak ni na 85.000 km sa takvom voznjom nebi trebali otici diskovi.

 

Ovo sam isto ja rekao kad mi je stranka dosla kukati da su joj rekli na 25.000 km da je potrosila diskove i plocice na novom 308.

Odem u servis i mehanicar mi pokaze diskove i plocice na autu nema plocica diskovi sa zubom vecim nego na mom autu sa 100.000 km :doh:

Inace zena cca 65 g penzionerka i vozi se samo lokalno i po gradu :huh:

Link to comment
Share on other sites

Lol, tog je netko fino oženio... doslovce :lol:

 

Ja sam sad na BMW stavio TRW diskove, pločice. Komplet kod forumskog manekena 2.850 kuna. To uključuje prednje diskove, stražnje diskove, garnitura prednjih pločica, 2x garnitura stražnjih pločica (dodatna jedna za ručnu kočnicu, koje idu s unutarnje strane diska), senzore potrošenosti i nekakve opruge. Rad u Automatic d.O.o. servisu sa upisom u servisnu knjigu, 550kn. Sve skupa 3.300kn cca.

 

Da, zgodan sam si. ;)

 

Nisu ti pločice nego pakne za ručnu. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Jel zna mozda netko koja je marka diskova i pločica prve ugradnje na Kiu Pro Ceed 1.4?

Imamo neku raspravu tu u uredu.

 

Ozbiljni proizvođači imaju više dobavljača, ne znam da li i kia spada među ozbiljne. Da se ne dogodi da potres poruši tvornice trw-a pa prodaja mercedesa ili bmw-a širom svijeta stane jer nemaju diskove i pločice.

 

2x mijenjat diskove u 85t km je zaista sumnjivo, ali nije nemoguće. Postoje vlasnici novih c klasa koji su ih mijenjali i češće, istina oni dovoljno dosadni su to napravili u garanciji. Pločice rijetko naprave više od 35 (stražnje čak odu ranije), a i diskovi s 35 izgledaju kao da neće izgurat do 70. Ne govorim samo o svom već svima koje sam pogledao, a pogledao sam ih dosta. Prijatelj je nedavno na mazdi cx5 promjenio diskove i pločice na 52t km.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...